Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mindennap egy alma, az orvost...

Mindennap egy alma, az orvost távol tartja?

Figyelt kérdés
Igaz ez vagy csak egy régi elterjedt szólásmondás?
2018. dec. 3. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ilyen egyszerű, nyilván a legtöbb betegséghez semmi köze az almának. S van, aki minél kevesebb szénhidrátot eszik, annál egészségesebb, annak se jó ötlet, többektől hallottam már, hogy az alma pont nem ideális egy tartós ketózónak valamiért... Másnak általában OK.
2018. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen igaz a mondás. Én orvos vagyok és tanusíthaton, hogyha elég erősen megdobnak naponta almával, akkor azon helyeket elkerülöm, ahol almaveszély áll fenn.
2018. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es, :D :D :D


Régen is csak annyiban volt igaz, hogy az alma vitamintartalma ugyebár jót tesz a szervezetnek. Különösen ősztől tavaszig hasznos volt az almaevés, más gyümölcs nem nagyon volt még pár évtizeddel ezelőtt sem.

Téli alma, téli körte, dió, másra nem is emlékszem gyerekkoromból. Vagy mégis: narancs is volt télen, szinte korlátlanul, viszont banán csak ritkán érkezett a boltokba, és általában maximálták, hogy egy ember mennyit vehet, ilyen 1-2 kiló dereng. De nem biztos, mert még nagyon kicsi voltam. Voltak befőttek is, meggy, szilva, körte, vegyes - de azoknak a vitamintartalma szerintem elenyésző, mivel ugye hőkezeléssel készülnek.


Manapság szerencsére szinte minden gyümölcs kapható egész éven át - bár nagyon drágák, és szerintem nem is mindig jó minőségűek. Viszont már többször olvastam olyan cikkeket, amikben azt írják, hogy mérések alapján a gyümölcsök és zöldségek vitamintartalma nagyon sokat csökkent az elmúlt évtizedekben, némelyiknek akár felére vagy harmadára. Szóval szerintem ma már nem elég napi egy alma az egészséghez, de mindenképp hasznos lehet azért. Én speciel nem szeretem, így ritkán eszem, de szedek vitaminokat.

2018. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!