Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tej egészséges?

A tej egészséges?

Figyelt kérdés
annyi rengeteg cikk van a neten, nem tudok már kiigazodni..szerintetek?
2018. dec. 5. 22:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Tizes! Akkor igyad! :D

A fajidegen fehérje pedig azt jelenti, hogy az ember számára az anyatej a megfelelő táplálék újszülött, és csecsemő korban, a bocinak pedig a tehéntej, kiscsikónak a ló teje, stb.

2018. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

@kituggya

# 5/11 Időpont tegnap 12:12


-abbahagytátok 4 éve..és mi változott? változott valami ahhoz az időszakhoz képest míg fogyasztottatok tejet?


én amúgy nagyon ritkán ittam az elmúlt években, de most megkívántam, ésgyakrabban fogyasztom, és jobban is érzem magam...pl nem fáj annyit a hátam, bár ez nem biztos h ettől van hmm, kituggya :S

2018. dec. 8. 12:25
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem egeszseges. Orvosi kutatasok bizonyitjak hogy a benne levo allati telitett zsir, transzzsir na meg allati feherje sem a legjobb az ember szamara.


Ha olyan egeszseges lenne a tej akkor miert van az hogy kina 80% laktozerzekeny, afrika 70% laktozerzekeny stb? Ha embernek talaltak volna ki akkor senkinek, vagy csak nagyon keves embernek okozna problemat.


En kb 2.5-3 eve nem fogyasztom es kevesebbet kohogom mert a tejfogyasztas rossz hatassal van a torokban levo nyalkahartyara (?), pontosan nem tudom most elmagyarazni de valami ilyesmi es ettol tobbet kohog az ember. Tovabba fogkolerakodas szinte nulla, azelott 2-3 havonta jartam hogy szedjek le a fogkovet, meg akkor is ha minden nap mostam fogat.


Azok a cikkek pedig amik azt allitjak hogy a tej egeszseges altalaban le vannak fizetve hogy ezt allitsak, ez reklam a tejiparnak, mert miert akarna barki is hogy ne igyad a tejet ha nem lenne egeszseges?

2018. dec. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a tejcukor okoz gondot, van, aki érzékeny a tejfehérjére is, simán rosszul lesz a laktózmentesnek nevezettől és a tényleg, természetesen laktózmentes tejtermékektől is.


Eléggé furcsállnám, ha az ember párszáz éve inna tejet, amikor már ősidők óta tart szarvasmarhát... Bár azt nem tudom, mikor mennyire volt "divatos", régen az emberek azért kevésbé divatoztak, ették, ami volt. A tej közte volt, az bizonyos.


A macskák zöme is laktózérzékeny különben.


A tejmentesség kipróbálása jó ötlet, a szervezet a legtöbb esetben elég jól s hamar reagál.


Attól még, hogy nem az embernek fejlődött ki valami, nem jelent semmit. Semmi nem az embernek van, az anyatejen kívül. a gyümölcsfa sem az embernek hozza a termést, az állat sem akar pecsenye lenni. Azt kell nézni, hogy milyen hatású ránk a dolog.


Ha valaki elkezd tejet inni s jobban lesz, az még nem jelenti azt, hogy a tej kell vagy egyértelműen s mindenkinek jó. Vannak benne fontos tápanyagok, az ezekben szegény étrenden javíthat. Én inkább beviszem őket másból.

2018. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13: Csak egy kis korrekció: a tejben lévő transzzsír mennyisége elhanyagolható, ráadásul az a kevés is ami van benne, ártalmatlan.
2018. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. A 21% ellenére továbbra is fenntatom a véleményem. (Egyébként nő vagyok). A tej a bocinak való, nem embernek való. És szerintem az ondó valóban sokkal jobb ízű. Különböző táplálékokkal bizonyos korlátok között az íze is változtathatő, ízlés szerint. Mondjuk kávéba nem jó.


Lepontozhattok, tarthattok perverznek. Én le is írom, amit más csak gondol, vagy csak játszik a gondolattal.

2018. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem (mint laikus), a mai világban ritka ami egészséges! Mármint teljesen! A sok vegyszer, tartósítoszer, eljárás, e betűk stb stb. Egy gyümölcs persze ma is egeszseges csak hülyén mondva nem tudja a teljes erejét adni már szerintem mint pl 2000 éve. A tejjel is hasonló a helyzet. A tehenet és tömik a mai világban mindennel szóval... Remélem nem kell tulmagyaraznom. Ne félj, 2000 éve a tej, valsz kész energiabomba volt. Mára már nem! Szóval a kérdésre válaszolva, mara már szoszerint semmi sem egészséges olyanszinten..
2019. szept. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!