Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy gondolhatja azt ennyi...

Hogy gondolhatja azt ennyi ember, hogy egészséges, ha zsírt eszik zsírral és terhelő mennyiségű fehérjével?

Figyelt kérdés
2018. nov. 27. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az emberek ennél sokkal vadabbakat is gondolnak... De vannak emberek, akik szerint én pont a fentit teszem, mivel egyesek szerint az ideális fehérjebevitel egészen parányi. Nem mondom, hogy te ilyen vagy, hiszen mit sem tudom, de létezik ilyen is.


Amúgy ki eszik így? A túl sok fehérjét hozzá nem értő testépítők szokták tolni, de ők általában nem esznek sok zsírt...

2018. nov. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélhetőleg ez a tévhit is viszonylag hamar szertefoszlik majd...

Ez a túlzott tényeltorzításnak az eredménye.

Tele vagyunk mindennap fitt reklámokkal meg fantasztikusan hatékony egészséges(francokat...) étrend műsorokkal.

Ezek alapján mindig a túlzás marad meg.Vagyis ha a "megmondó"(jellemzően celeb,akinek van rajongótábora) azt mondja hogy nem kell szigorúan diétázni hanem a szervezetnek szüksége van zsírra is meg szénhidrátra...ebben teljesen igaza van.DE

EZT ...MI(a rajongók) sokkal gyorsabban el akarjuk sajátítani ezen ok miatt átalakul az eredeti gondolat túlzóvá.

2018. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vannak akik nyers gyümölcsön és zöldségen élnek, van aki zsíron. Fogalmam sincs egészségesek-e ezek hosszú távon, de mindkettő oldal azt állítja sokkal jobban érzi magát mint előtte, amikor mindent evett össze-vissza.
2018. nov. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A zsírral ninincs is baj, előző, ha az ember jól bírja (nem mindenkinek az az egészséges, ha főleg cukrokat eszik, van ez így), de a túlzott fehérje mindenkinek egészségtelen. Viszont megoszlanak a vélemények, mennyi az a túlzott mennyiségű fehérje. Én elég tipikus véleményt képviselek, (1-)1,5-2 g/ttkg feleslegmentesen, aktívabban és fogyáskor érdemes többet bevinni.


A zsír viszont lehet bárhol, már úgy kb. 0,5g/ttkg fölött, hiszen ez esszenciális tápanyag, egy kevés mindenkinek kell. De a határ az, amit el tud használni az ember, fix felső határ nincs, legalábbis általánosan. Szénhidrátnál sincs, de ott alsó sem. Mindenki találja ki, hogy neki mi az ideális.

2018. nov. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, már-már kezdtem elbizonytalanodni az ismereteimben.


Én nem hiszem, hogy a szélsőségek célravezetőek, szerintem mindenre szükségünk van. A túl sok fehérje alatt azt értem, amikor valakinek minden étkezése húsból és fehérjeporból áll. Hihetetlen, hogy utóbbit jó szívvel fogyasztják reggelire, vacsorára, uzsonnára.

Szerintem a túl sok (telített) zsírral is baj van, egészségtelen akkor is, ha valaki azoktól érzi jobban magát. Persze az emberek különbözőek, de ennyire azért nem, az üzemanyagunk a szénhidrát, a lehetőségünk a ketózisra csak az evolúció kegyessége a szűkösebb időkre.

2018. nov. 28. 01:44
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Nekem nem a szénhidrát a preferált üzemanyagom, ahogy sok más embernek sem. Ha egyszer rosszul vagyunk szénhidrátdús étrenden (nekem napi 100 gramm már az) és energikusak kevés szénhidrát mellett (nem írom, hogy zsírra alapozva, mert én a legszénhidrátosabb korszakaimban is zsírra alapoztam. általában minél több szénhidrátot eszem, annál több zsír kell a jóllakáshoz. logikát ne keress a működésemben). Nem meglepő, ha az ember azt az életmódot választja, amiben jól érzi magát, főleg, ha nem tartja egészségtelennek a sok telített zsírt sem. Tudom, hogy van, akik félnek tőle, akkor ne egyék, de túl sok tapasztalat mutatja, hogy nem kell tőle annyira félni, illetve a szervezetem úgyis szól, ha valami zavarja, szokott, elég erősen, ezért nem tudok sok szénhidrátot enni. Persze sok telítetlen zsírt is eszem, növényi és állati forrásból, ahogy a telített is részben állati, részben növényi.


A szélsőségek nem feltétlenül rosszak. Ha megkapja a testünk, amit igényel és jól érezzük magunkat, nem károsodunk, az nekem elég. Bár a ketogén diéta nekem nem szélsőség, a zerocarb az. De megértem, ha valaki szelídebben csinálja, én is azt teszem, csak én tudom, hogy a magasabb szénhidrátbevitel egészségtelenebb s kellemetlenebb számomra, ha érdekesebb is. Mérlegelni kell, hol éri meg a legjobban, ha már nem tudjuk azt csinálni, ami a legjobb lenne számunkra fizikailag.


A hús és fehérjepor minden étkezésre nem gond, ha ez megfelelő fehérjebevitelt ad. Speciel én egyiket sem szoktam enni, pont azért, mert nélkülük is be tudom vinni a fehérjét és velük túlzott lenne, de ez ritka és van, akinek még ezekkel is kevés.

Természetesen mást is kell enni, illetve a zerocarberek sokszor CSAK húst esznek, évtizedeken át és szerintük jó, én a kiegyensúlyozottabb és kisebb költségű (úgy értem, föld, energia, víz szempontjából) étkezés híve vagyok, bár nem mondom, hogy csak így lehet...

Mindenesetre a csak hús sokkal jobb, mint a csak gyümölcs, közelebb áll az igényeinkhez. Cukrot nem kell ennünk a helyes működéshez, fehérjét és zsírt igen.

2018. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem, hogy jobban érzed magad - sokan amúgy azért, mert bevezetnek egy étrendet, egy rendszert, ami addig nem volt, így önmagában segítség, illetve ott a sikerélmény is, hogy tudja tartani azt, ráadásul sokan ekkor hagyják el a sok szemete.

Egészségesnek is tartod a zsírbevitelre alapuló étkezést? Azt írod, nem kell tőle annyira félni. Tehát kell...csak nem annyira mint a high carbos vegánok teszik.


Mindentől függetlenül, felcsigázott, hogy miket szoktál gyakran enni. Gondolatmenet: Kókuszolajon kisütöd a... nem húst, akkor mit? Nem, nem is kókuszolajon sütsz, mert az nem jó környezet szempontból. Akkor milyen telített növényi zsírt eszel?

2018. nov. 28. 12:19
 8/13 anonim ***** válasza:
A mangalica zsír, na az cool!
2018. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amikor ketogén diétára tértem, már évek óta teljesen jól és szénhidrátszegényen ettem, nem volt nagy váltás, a szénhidrátbevitelt kivéve, mert azt azért megérzi az ember, ha 80 grammról 40 alá megy (a további felezések is drasztikus változást hoznak nálam). A zöldség minimalizálása a legnehezebb kihívásom volt eddig, főleg, hogy ez az egyetlen egész életemben fix ételcsoportom és szenvedélyesen odavagyok érte, függőség a köbön és ez így teljesen jó is.

Nagyon sokféle típusban ettem tartósan, tuti nem a rossz dolgok elhagyása miatt érzem jobbnak a kevesebb szénhidrátot. Minden szénhidrát megárt, ha sok, legyen az zöldség, méz, gabona vagy gyümölcs. Az alma különösen durva. A cukrot és a feldolgozott ételeket vagy 7 éve hagytam el, voltak gluténmentes éveim s általában nem eszem laktózt. Sok évig voltam vega és sok évig ettem kevés húst. Satöbbi. Ráadásul zsíradaptáltan is kipróbáltam a szénhidrátbevitel minden számomra lehetséges szintjét (20 és 200 gramm között mindenképpen). Úgyhogy teljesen bizonyos vagyok a dolgomban. A zsírszegénységet nem tudom kipróbálni, ahogy a sok húst sem. Növényi napokat tudok tartani, de hosszan még sosem ment. Olyankor nem ketózom, az túlzott kihívás lenne.


De, kókuszzsírt eszem, a világon semmi bajom nincs vele. Nem viszem túlzásba, de néha kell hozzáadott zsiradék. A minőségi vajat is jónak tartom, de az drága, én pedig nagyon csóró vagyok.


A nem kell annyira félni tőle a telítettre vonatkozott, nem mintha én félnék a sok telítettől, de azért az zavarna, ha nem lenne sok telítetlen zsír az étrendemben. Általában a zsírtól egyáltalán nem félek, persze a túl sok egészségtelen, mivel az túl sok kalória.


Tojás, leginkább azt sütöm ki, vagy zöldséget, esetleg növényi álkolbászt (mi jobb híján éhenkolbásznak nevezzük, mert a "vegán kolbász", ami néven találtam, az fából vaskarika). A palacsinta a tojás speciális alesetének tekinthető. De ki lehet sütni rost-kókuszliszt lepényt is. Csak abban alig van kalória, így speciális eseteket kivéve nem alkalmazom.


Egészségesnek tartom a zsírra alapozást a saját esetemben, de csak ha jól csinálom, jó alapanyagokkal és kevés szénhidráttal (rengeteg szénhidráttal is zsírra alapoztam, ezt már szerintem írtam).

De határozottabb állítás, hogy rosszul leszek a sok szénhidráttól, az kirívóan egészségtelen számomra. Akármilyen is a masszívan zsírra alapozás, kénytelen vagyok vele, nem mintha bánnám, mert tényleg szuper, így is minimalizálnom kellett a zsírt elég sokáig, amíg meg nem szoktam, hogy ketóban sem ehetek annyit, mint régen, a szénhidrátbombás korszakomban... Ahogy csökkentettem a szénhidrátot, fokozatosan csökkent a zsír is, ez akkor fordul meg, ha tömegelni kezdek, akkor talán már elérheti a régi szintjét.

A ketózisnak extra előnyei vannak, de sokunknak fölötte is teljesen jó, így ha valaki bizonytalan a tápanyagbevitelében, jobb, ha nem erőlteti. Minden erősen megszorító étrend nagyobb tudatosságot követel.

2018. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva,nem tudom.Itt sokan kimerítően és hosszan válaszoltak,leírva a véleményüket.

ez rendben is van,így helyes,szerintem.Mindenki az alkatát és a pénztárcáját tekinti irányelvnek.Én is.

Hadd jegyezzem meg.Azt eszem és annyit ami épp jól esik.Egészséges?Na ne röhögtessenek.Egy életen át szadó-mazó életet éljek?Miért sanyargassam magam?Azért,hogy egy pár évvel kitóljam az elkerülhetetlent?Na ne má.Eszem ami épp van vagy amit megkívánok.Már a kenyér sem egészséges.Akkor mit egyek,hogy éhen ne haljak?Mindenre azt mondják nem egészséges.A reklám tólja a csupa egészséges étrendet,amiről aztán kiderülnek turpisságok.Egy káosz.Mindenki egyen azt amiről úgy gondolja,hogy jól lakik tőle.Rossz tanács tudom,de mindenkinek azért van önálló tudata és gondolkodása,hogy azt tegye amit jónak lát.Ez a véleményem.Most lehet fujjozni vagy egyet érteni.

2018. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!