Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet mégsem jó a napi ötszöri...

Lehet mégsem jó a napi ötszöri étkezés?

Figyelt kérdés

Főleg inzulinrezisztenseknek és cukorbetegnek ajánlják a ötszöri étkezést egyre több olyan véleményt hallok hogy a háromszori étkezés is teljesen elég ötszöri étkezés nagyobb hízása hajlamosít még ha keveset eszel akkor is Állandó inzulinszintet tart fent a szervezetben ami nem biztos hogy pont jó az egyszeri szénhidrát fogyasztás az inzulinrezisztencia esetében


Ez a cikk is erről szól amit Fövény doktor írt a híres diabetologus...

Ő is csak az egyik gyógyszernél írja illetve a humán régi inzulinoknál hogy kell az ötszöri étkezés a hipogligkémia veszélye miatt


[link]


2018. dec. 9. 11:29
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsi a cikk itt van


[link]

2018. dec. 9. 11:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel az emberek nem szabványra készültek, ezért mindenkinek saját magának kell kitapasztani, hogy neki melyik variáció a jó.
2018. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi nem jön be az a cikk valamiért de itt van helyette másik


[link]

2018. dec. 9. 11:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát a napi ötszöri étkezés növeli az inzulinrezisztenciát?
2018. dec. 9. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem íróhoz, ez EGYÉNI, kinek így jobb, kinek úgy. Ráadásul nem mindegy, hogy milyen az étrend. Van, akinek egy nagyobb étkezés nagy inzulinválaszt okoz, van, akinek egészen minimálisat, mert mondjuk szénhidrátot csak nyomokban tartalmaz (persze a fehérje is ott van, de abból nem kell olyan sokat enni s az számít inkább, hogy mi van mellette sok, szénhidrát vagy zsír). Eleve az ideális szénhidrátmennyiség és elosztás is egyedi.
2018. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, az utolsó cikk fogyózóknak szól, ahhoz jobban hozzá tudok szólni.

Az tény, hogy nem kell napi sok étkezés ahhoz, hogy ne lassuljon az anyagcsere, napi eggyel sem teszi. De az nem úgy működik, hogy sok kis evésnél raktároz a test. Kalóriadeficitben mindenki lefogy s olyan úgysincs, hogy folyamatosan magas az inzulinszint.


VAN, akinek kell a napi 5-6-8 étkezés valamiért. Az egyen és fogyjon úgy! Én pedig, akinek brutál sok a napi 2 evés, nincs az az isten, hogy úgy kalóriadeficitben legyek nap mint nap (pedig nem éhezem ki kicsit sem), sőt a kalóriaegyensúly is necces, a napi egy étkezés az ideális. Ez utóbbi már sokaknak egészség szempontjából is kérdéses, de arról én nem tehetek, hogy nincs más opcióm, különben is, nekem jó.


De amennyire tudom, az átlagember 3 rendes étkezést szeret, a fogyózóknak is annyi van, csak általában még bekapnak 2 pici falatot (vagy többet, de kalóriában szinte semmit) és étkezésnek becézgetik azt is. Én ezt alibiétkezésnek nevezem s szerintem a legjobb ötlet, ha tartani akarják az 5 étkezést, pedig nekik a normál 3 kell. Lehet, hogy még jól is esik nekik az a kis nasi, miért ne csinálják, ha nekik az nem kavar be?

Aki képtelen apró étkezést tartani (a kalóriaigényéhez képest), az nyilván nem ehet napi ötször, erre szerintem rájön ő is, de más attól még fogyhat sok étkezéssel.

NEM jelenthető ki általánosan, hogy hányszor ideális enni fogyáskor, tömegeléskor, cukorbetegség esetén, ez egyszerűen nem ilyen egyszerű.

2018. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!