Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida étrend okozhat hasmenést?

Candida étrend okozhat hasmenést?

Figyelt kérdés
Több hete tartom a Candida étrendet és gyakorlatilag az összes székletem hasmenés. Ezt még túlélném, de közben nagyon magnéziumhiányos lettem és lehet, hogy a hasmenés miatt, mert az a vastagbélből szívódna fel. Hiába szedek napi 3-400 mg jól felszívódó magnéziumot, durva izomgörcseim vannak. (Sajnos az interneten csak olyan összefüggésben találtam hasmenést, hogy az lehet a jele a fertőzésnek, nem pedig a kezelés "mellékhatása".) Vagy van valami, ami segítené a vastagbélben a felszívódást vagy a széklet "víztelenítését"?

2018. dec. 31. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:

A magnézium a vékonybélben szívódik fel,kb 5%-a szívódik fel csak a vastagbélből.

A candida étrend szénhidrátmentességet jelent,az nem okozhat hasmenést.Lehet ,hogy valami olyat eszel,amit eddig nem ettél?

2018. dec. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Candida étrend csak a gyorsan felszívódó szénhidrátokat tiltja szerintem.
2019. jan. 1. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szénhidrát táplálja a gombát.Éppen ez lenne a lényeg,hogy "ne adjunk neki enni".

Gyakorlatilag ketogén diétával lehet "kiűzni" a szervezetből.Persze,el lehet diétázgatni úgy is,hogy minden második étkezésnél szénhidrátot eszel,csak akkor nem fél éve alatt leszel tünetmentes, ha egyáltalán ez leszel.

Probiotikum fogyasztása pedig kötelező,abszolút meggyorsítja a folyamatot.

2019. jan. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. A lassú ch is a gombákat eteti.
2019. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, lehet hasmenésed eleinte, de ennek szép lassan el kellene múlnia. Az első hetekben minimálisra kell venni az összes cukrot és keményítőt, teákat inni, probiotikumot szedni. Aztán lassan lehet újra enni kicsit magasabb keményítőtartalmú zöldségeket, gyökérzöldségeket, később gyümölcsöket is.
2019. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Probiotikumot évek óta szedek, de ismerem a Bélügyek c. könyvet is és sokat utána is olvastam a témának, így azt is tudom, hogy jelenleg még nem sikerült olyat kifejleszteni, ami hajlandó lenne megtelepedni a bélben, egyelőre csak átutaznak a beszedett készítmények.

A Yeast connection c. könyvet vettem alapul az étrendhez, de sokat olvastam a netről is, csak arra jutottam, hogy annyira nincs konszenzus egyes ételek esetében, hogy választanom kell: vagy nem eszek semmit, amire egyvalaki azt mondta, hogy rossz, vagy kiválasztok egy forrást, a többire meg fütyülök. Viszont abban kb. az összes forrás megegyezik, hogy lehet enni ilyen - elég sok szénhidrátot tartalmazó dolgokat, mint: hajdina, barna rizs, köles, zab(!), rozs(!), tápióka(!) stb. Az nekem is szöget ütött a fejembe, hogy ezeket miért lehet enni, ha az a teória, hogy a gomba is szereti ezeket, de csak azt a magyarázatot találtam erre, hogy a lassan felszívódó széndhidrátokkal talán akkor nincs baj. Ezen felül én zöldségeket, húsokat fogyasztok, gyümölcsöt egyelőre nem, cukrokat egyáltalán nem, kenyeret sem, próbálkoztam ugyan a Szafi hajdinakenyerével, de annak is jelentős szénhidráttartalma van, az ízét meg csak masszív fűszerezéssel lehet átalakítani. Még a puffasztott rizs és zabszelet okoz fejtörést, mert elvileg ilyeneket lehet enni, sokan esküsznek is ezekre, viszont állítólag a sejtfalromboló beavatkozások növelik az ételek glikémiás indexét, azaz a szénhidrátokat gyorsabban bomlóvá teszik, márpedig a puffasztás az a legübersejtfalkárosítóbb beavatkozás szerintem.

2019. jan. 2. 23:06
 7/9 anonim ***** válasza:

"Viszont abban kb. az összes forrás megegyezik, hogy lehet enni ilyen - elég sok szénhidrátot tartalmazó dolgokat, mint: hajdina, barna rizs, köles, zab(!), rozs(!), tápióka(!) stb." - Nem, nem az összes. Van, amelyik kifejezetten tiltja a diéta teljes idejére az összes gabonát, álgabonát és a tápiókát is, a krumplival és édesburgonyával együtt. A magasabb keményítőtartalmú gyökérzöldségeket és egyéb növényeket sem lehet a bevezető szakaszban enni, utána - amikor már sikerült megtizedelni a candidát és társait - a többségüket már igen.

Ez logikus is, hiszen a keményítő az keményítő, bármilyen forrásból is, a belekben alakul át egyszerű cukrokká, amit pont kerülni kellene, jól gondolod.

"jelenleg még nem sikerült olyat kifejleszteni, ami hajlandó lenne megtelepedni a bélben, egyelőre csak átutaznak a beszedett készítmények." - Persze, hogy átutaznak, ha nem megfelelőek a körülmények.

A hasznos bacik megtelepedéséhez kell:

1. Élőhely

2. Kaja

3. Megfelelő létszám és összetétel

4. Károsító tényezők kiiktatása


1. Ha tele vannak a beleid patogén mikroorganizmusokkal, akkor nem lesz a jóknak hova megtelepedniük. Ezért kell minél inkább kiéheztetni a "rossz bacikat" (nem mind rosszak, és nem mind bacik, de az egyszerűség kedvéért így hívom őket). Amikor már nagyon kevesen vannak, felszabadul annyi hely, hogy a jóknak is legyen hol lakni.

2. Amíg nem megfelelő az étrended, és tele vannak a beleid rossz bacikkal... a többi egyértelmű.

3. Sok probiotikum van, amelyikben nincs meg a megfelelő terápiás dózis, vagy túl kevés baktériumtörzs van. Meg kell találni a megfelelőt.

4. Legfőbb károsító tényezők a gyógyszerek, mesterséges adalékanyagok, alkohol. Ezeket célszerű kerülni, ha fenn is akarod tartani az eredményt, egy életen át. Ha mégis előfordul, hogy fogyasztasz ilyeneket, a kúrát meg kell ismételni. A megfelelő étrend alapvető, szintén egész életedben oda kell figyelni, mit eszel és iszol.

2019. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kérlek segíts a forrásmegjelöléssel, hogy melyik nem engedélyezi az említett gabonákat, mert én nem találtam ezt meg. A krumplit mindenhol tiltva láttam, nem is eszem, viszont az édesburgonyáról megoszlanak a vélemények, ez gondolom abból fakad, hogy az a napraforgófélék (pl. csicsóka) rokona, nem a krumplié. Szintén kérlek, segíts a probiotikumos irodalmakkal, mert eddig amit én találtam ezekről (főleg külföldi cikkek), azt állítják, hogy még kutatás alatt áll, hogy mely baktériumtörzsek tudnak egymással együttműködni pl. Mert az fontos, hogy azon törzsek, amik önállóan jól működnek, nem biztos, hogy egymással is kijönnek: úgy találták, hogy egyesek egyenesen passzivitásba vonulnak mások mellett, így ha véletlen ezeket teszi össze a gyártó, akkor... Ugyanígy, tudtommal minimum 2 milliárd egyedet kell egyszerre lenyelni, hogy elegendő eljusson a vastagbélbe. Ehhez ha hozzávesszük azt, hogy a probiotikumok egyedszáma a tárolás során is csökken, számoljunk a duplájával, én egy 5 milliárdos készítményt szedek több éve, 7 törzzsel, előtte egy 13 törzsest szedtem, de utánaolvasás útján jutottam arra, hogy nem feltétlenül a több törzs a jobb, ráadásul abban épp csak elérte a 2M-t az adag. Most készülök egy 20 milliárdosra váltani. Azt gondolom azonban arról a megállapításról, hogy az így bevitt baktériumok nem kolonizálnak a bélben, hogy valószínűleg olyan bélben vizsgálták őket, ahol a szükséges és elégséges feltételek megvoltak a megtelepedéshez, feltételezve, hogy a kutatóorvosok is eljutottak odáig, hogy nem várják el a megtelepedést ott, ahol az lehetetlen. Így viszont úgy tűnik, hogy ott várnánk a probiotikumok jótékony hatását, ahol amúgy nem is lenne semmi dolguk, hiszen egészséges a bél/flóra(?). A Bélügyek c. könyv szerint újabban azt gondolják, hogy pl. egy időszakosan kinyiffant bélflóra a vakbélben található probiotikumraktárból újul meg. Ehhez jönnek az olyan nehézségek, ha valaki császárral született vagy csecsemőkorában antibiotikumot kapott vagy stresszes volt a gyerekkora és azóta nem állt helyre a bélflóra egészsége... ilyenkor feltétlezhetően a vakbél raktára se százas.

Amint említettem, nem eszem azokat, amiket minden leírás tilt, szóval nyilván így alkoholt sem, az adalékanyagokat már régebb óta figyelem az ételeim összetételében, minthogy az ennyire bekerül volna a köztudatba és régóta kerülöm őket, vagyis a készételeim 80%-a adalékmentes volt már jóval korábban is. De ez most tárgytalan, mert magától értetődően nem eszek feldolgozott élelmiszereket, amióta tartom az étrendet.

2019. jan. 3. 14:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Az általam említett (bár szerintem nem egyetlen) forrás a GAP szindróma c. könyv. Azért nem találtad meg eddig, mert nem kifejezetten a Candidára van kihegyezve, hanem általában a bélflóra helyreállítására.

Úgy látom, elég tájékozott vagy és tényleg sok mindent megtettél és megteszel az egészségedért. Én ajánlom, hogy próbáld ki a GAPS étrendet a fenti könyv alapján, a többi úgy látszik, rendben van.

Hogy ne tűnjön reklámnak, priviben elküldöm az általam használt probiotikum nevét.

Én is sokat olvastam a Candidáról, próbálkoztam más étrendekkel, de nekem ez a könyv hatalmas változást hozott az egészségi állapotomban. Nem tudhatom, hogy kik laknak az én beleimben, de az biztos, hogy nekem nagyon bevált ez az étrend, pár hónap után elmúltak a visszatérő vagy krónikus tüneteim, és egyéb (nem emésztőszervi) problémáim, és évek óta nem jöttek vissza.

2019. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!