Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miket vihetnék még be az...

Miket vihetnék még be az "étrendembe", hogy ne éhezzek és fogyni is tudjak?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok hízva a rengeteg gyorskajától. Lecsökkentettem, így a héten csak egy pizzát ettem, meg valamikor megennék még egy burgert (vagy kettőt). Ezen kívül szőlőt, mandarint, körtét és banánt szoktam venni. Néha almát. De ezekből sok kell és sokat éhezem ezért. Persze lehet mondani, hogy miért nem mozgással próbálok leadni, de munkában több órán keresztüli állás stb után tudod kinek van energiája még futni és miegymás. Szóval mit lenne még javasolt vásárolnom? Kérlek konkrétumokat mondjatok.

2018. dec. 6. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A sok állás előtt is futhatsz, a párom azt teszi, néha így megy munkába. Visszafelé már inkább gyalogol, de általában biciklizik, ott ülni kell :) De a mozgásról annyira nem akarok értekezni, csináld, ami neked tetszik, nagy általánosságban.


NEM lehet konkrétumokat mondani, mert mindenki más, de azért a fehérje zöldséggel jó alap. Mit eszel?

Nem csoda, ha a sok cukor nem laktat, ez a tipikus. Én csak éhes leszek tőle.

Egyél inkább összetett szénhidrátot, pl. gabona, de persze van, aki attól is csak éhes lesz, az egyen zsírt, persze a kötelező fehérjén és zöldségeken túl. De te a szénhidrátokhoz vagy szokva és ilyen drasztikus váltás ritkán jó, te próbálkozz a lassabb felszívódású összetett szénhidrátokkal.

2018. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Amiket írtál, azokban nem sok fehérje van, csak sok szénhidrát némi zsírral. Egyél húst, tojást, sajtot, túrót, halat. Hozzá köretnek bármilyen zöldség jó (krumpliból vigyázz a mennyiségre), nyersen, párolva, főzelék vagy rakott ételek formájában. Gyümölcsöt nem muszáj enni, ha eszel nyers zöldségeket, ha fogyni szeretnél, inkább ne egyél sokat, csak napi 1-2 darabot. Ha ez még kevés neked, ehetsz olajos magokat (ne sokat), gabonafélékből minél kevesebb, annál jobb. Ha veszel pizzát, oszd el 4-5 részre, és naponta csak 1 részt egyél meg. Hamburgerből dobd ki a zsemle felső felét, vagy akár az alsót is, a lényeg megmarad :)
2018. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyél hüvelyeseket! A hüvelyesekben komplex szénhidrátok, sok fehérje, és szinte semmenyi zsír sincs. Én egy tál zöldborsó, vagy babfőzeléktől órákig nem éhezek.

Sokféle hüvelyes van: lencse, bab, zöldborsó, zöldbab, csicseriborsó, stb. Ezekből is lehet többfélét kapni.

Reggelire teljeskiőrlésű kenyeret szoktam enni, light sajttal és felvágottal (meg kell nézni melyikben van kevés zsír és sok fehérje, általában a pulyka/csirkemell sonka ilyen), tízóraira Korpovitet (juhtúróval megkenem, nagyon finom, kb 4-5 darabot), ebédre valamilyen húst (tudom, nem a legegészségesebb, de néha sült virslit), és hüvelyeseket, uzsonárra gyümölcsöt (rostosabbat, mint ananász, mangó, körte, de szeretem a citrusféléket is), teljeskiőrlésű kekszet, korpovitet, vacsorára meg általában szendvicset, vagy ugyanazt, amit ebédre, de sokszor van, hogy sült húst és bulgurt/kölest/(nem fehér) rizst/hajdinát. Sokszor eszek uborkát, répát, brokkolit, karfiolt, karalábét is. Régebben ki nem állhattam a zöldségeket, újabban viszont nagyon megszerettem (amióta egészségesebben étkezem).

A főétkezések előtt megiszok egy nagy pohár vizet, így lényegesebben kevesebbet tudok enni, aztán amikor már érzem, hogy kezdek jól lakni, iszok még egy pohárral.

Szerintem érdemes lenne, ha leírnád egy héten keresztül pontosan, mit és mennyit eszel, mármint magadnak. Írd fel mellé azt is, mi volt az, ami jobban laktatott, így könnyen meg tudod állapítani.

Nekem néha belefér egy hamburger, vagy egy KFC-s kosár (amit régen meg tudtam enni együltő helyemben, most 3-4 étkezésre elegendő), csipsz, csoki... nem szoktam tőle hízni. A mértékletességen van a hangsúly. :)

Én eddig összesen 24 kilót fogytam, mindenféle sport nélkül, de eléggé lelassult, megállt több hónapra. Most elkezdtem sportolni, újra fogyok (és többet eszek mint eddig). Az elején nagyon nehéz megállni, de egy idő után már kívánni sem fogod. A diéta előtt én mindennap gyroson, sült krumplin, KFC-s kaján, pizzán, fagyin éltem. Volt, amikor éjszaka elmentem 0-24-es mekibe egy-két sajtburgerért. Hidd el, nem lehetetlen, csak bízz magadban! :) Ha megtalálod, mi az, amit szeretsz, sokkal könnyebb lesz.

Azt kifelejtettem, hogy annak idején én napi 1-2-3 liter tejet is megittam, illetve tejszínhabbal és tejjel ittam a kávémat, napi 3-4-et is. Eleinte úgy indult be a fogyás nálam, hogy teljesen elhagytam minden tejterméket, a kávémat azóta is mandulatejjel iszom (szép lassan visszavezettem a tejet az étrendembe, érlelt sajtokkal kezdtem, és néha megesik, hogy tejszínt rakok a kávémba, meg néhány ételbe is teszek tejet/tejszínt, ha kell). A különböző sajtkrémeket, önteteket, margarint szerintem jobb, ha elkerülöd messzire, tele van zsírral, és egészségtelen.

Sütéshez, főzéshez kókuszzsírt, vagy olívaolajat használok (inkább az utóbbit, a kókuszzsírhoz akkor nyúlok, ha elfogyott az olívaolaj, és elfelejtettem venni). A szendvicseimet vajjal szoktam megkenni, nem vettem észre, hogy mérvadó lenne a fogyókúrám során - nem fogyok gyorsabban, ha nem használok vajat, úgyhogy úgy döntöttem, azt a keveset nem vonom meg magamtól.

2018. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!