Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zsírdús vagy a sovány...

A zsírdús vagy a sovány tejtermékek e tegyem inkább?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a tejfölt a sajtokat de főleg a sajtokat abba is inkább a zsírosabb sajtokat mint camombert vagy parmezánt vagy egyéb zsíros sajtokat tejfölben is inkább krémesebb zsírosabb tejfölt szeretem. A dietetikai ajánlások a zsírszegény tejtermékeket ajánlják de több helyről hallom hogy ez kezd megdőlni és talán a zsírdús a tejtermékek egészségesebbek mint a zsírszegény tejtermékek, erről mi a véleményetek?


[link]


2019. jan. 27. 07:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Tejtermékeket egyem
2019. jan. 27. 07:56
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nem véletlen szerintem mert a hosszú életet élő mediterrán vidéken lévő emberek is zsírosabb sajtokat esznek, parmezán camember, a különböző kék sajtok a feta különböző zsíros spanyol sajtok szóval lehet van benne valami
2019. jan. 27. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg, hogy mértékkel fogyassz sajtokat. A tejfölből és tejből egyébként én a zsírszegényt szoktam választani.
2019. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tejtermékeket egyáltalán nem egészséges enni, súlyosan rákkeltőek, és tele vannak koleszterinnel is.


Sem a zsírszegény, sem a zsíros verziók nem egészségesek, de ha a kettő között kell választani akkor a zsírszegényt válaszd. Abban kevesebb az egyértelműen káros telített zsír és koleszterin.


A népszava helyett pedig inkább kutatásokból tájékozódj. A the Lancet-ben megjelent 'kutatást' a tejipar fizette, így egyértelműen nem valósághűek az eredményei (azért fizetnek, hogy úgy módosítsák az eredményeket, hogy az a tejtermékek fogyasztását jónak állítsa be).


Független kutatások mind a tejtermékek fogyasztása ellen szólnak. Ha teheted, legalább a tejeket és joghurtokat cseréld növényiekre, ha már a sajtot nem is tudod letenni mondjuk.

2019. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4. Szerintem a mai világban nincs olyan hogy független kutatás....

Amúgy a koleszterin mítosz már rég megbukott, úgy tudom a cukor károsítja inkább az ereket és arra rakódik a koleszterin esetleg .

Állítólag ezt a koleszterin hisztit a növényolaj gyártó cégek terjesztették...de egyre több kutatás van arra hogy a táplálkozással nem is nagyon lehet befolyásolni. Amúgy a tej, joghurt valóban lehet mégsem egészséges abban egyett értek...

2019. jan. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!