Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tej/tejtermékek tényleg...

A tej/tejtermékek tényleg lehetnek károsak?

2018. márc. 17. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
antitejlobbi. Ne igyon tejet aki laktózérzékeny vagy nem szereti, amúgy nem lesz semmi bajod....
2018. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Bajod tényleg nem lesz tőle, csak nem kell elhinni, hogy egészséges.
2018. márc. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2018. márc. 18. 11:16
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem lesz baja tőle?? Végülis csak a csontritkulás kiváltóoka és rengeteg hormonális probléma okozója ill sok rákfajtának 50%-al megnöveli az esélyét a tejtermékek rendszeres fogyasztása. Elsősorban a hormonok miatt a mell, petefészek méh és prosztatarák esélyét.


Tele van állati növekedési hormonnal, cukorral, koleszterinnel, telített zsírral, endokannabioidokkal, állati emésztési hormonokkal, dioxinnal. Nyami...


Nem mellesleg: borjú vagy hogy egy tehén tőgyét szopkodd???

2018. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

"Tele van állati növekedési hormonnal"

Legközelebb tájékozódj picit mielőtt ilyeneket írsz. Európában tilos ilyen szereket használni, egyébként pedig a növekedési hormon molekulája olyan nagy, hogy az a bélből nem tud felszívódni.

Azt pedig, hogy milyen rák kialakulását mi hámy százalékkal fokozza azt nem tudom, hogy honnan szedted, linkelhetnél legalább egy HITELES forrást. Csontritkulást hogyan okoz? Egyébkén azzal én is egyet értek, hogy semmi szükségünk a tehéntejre, és ha az állatnak begyullad a tőgye, akkor tényleg kerül genny a tejbe (plusz antibiotikum is ha azzal kezelték). De én leginkább az ellenzem a tejiparban, hogy fizikailag kizsigerelik az állatokat.

2018. márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
"Elsősorban a hormonok miatt a mell, petefészek méh és prosztatarák esélyét." Itt sem pontosan értem, hogy mire gondolsz. Kifejtenéd kérlek?
2018. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

" "Tele van állati növekedési hormonnal"

Legközelebb tájékozódj picit mielőtt ilyeneket írsz. Európában tilos ilyen szereket használni, egyébként pedig a növekedési hormon molekulája olyan nagy, hogy az a bélből nem tud felszívódni. "


Tájéozódni egyértelműen neked kell, nem a másik válaszadónak.


Bár a hozzáadott hormonok tilosak, a tehéntej egy ANYATEJ, ami természetes úton tartalmaz RENGETEG HORMONT! Egy többszáz kilós borjú táplálására szolgál, így igen, tele van növekedési hormonokkal.

2018. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amúgy szerinted ez normális dolog?


https://www.youtube.com/watch?v=UcN7SGGoCNI

2018. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

"ANYATEJ, ami természetes úton tartalmaz RENGETEG HORMONT!"

Igen tartalmaz növekedési hormont de az nem szívódik fel az ember szervezetében, a borjú is magának állítja elő.

A videót ismerem és bár van benne pár pontatlanság (pl a teheneket nem 12 hónapos koruktól, hanem 2 évesen kezdik termékenyíteni de még ez is korai) alapvetően egyet értek vele, hogy ez nem normális, pont ezt értettem a fizikai kizsigerelés alatt.

Csak nem szeretem, amikor valaki megnéz egy ilyen videót, leszűri belőle a SZERINTE lényeges dolgokat és még azt is ferdítve adja tovább. Jelen esetben mondjuk lényegtelen mert kárt nem okoz vele senkinek. Akkor van baj, ha olyan tanácsokat is osztogat, ami akár káros is lehet más egészségére.

2018. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

"Igen tartalmaz növekedési hormont de az nem szívódik fel az ember szervezetében, a borjú is magának állítja elő. "



Nézz utána az anyatej és a hormonok működésének. Pont az a lényege, hogy felszívódik a szervezetben, különben semmi értelme nem lenne.


És ne szólj hozzá olyasmihez, amihez nem értesz.


A tejelő teheneket évente termékenyítik meg, nem 2-3 évente. Erről több forrás is tanúskodik.

2018. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!