Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedés 1 hete, kúp...

Zewgo kérdése:

Székrekedés 1 hete, kúp mellékhatása?

Figyelt kérdés
Elég kényes téma,de nem tudom hol találhatnék rá választ.Szóval, több mint 2 hónapja elkezdtem fogyókúrázni, rendszeresen mozgok, és próbálok egészségesebben étkezni ( rostokból sokat fogyasztok, nem hiszem, hogy annak a hiánya miatt van). Viszont most kezdtem el rá felfigyelni, hogy az utolsó 1 hónapban csak hetente egyszer van székletürítési ingerem, ami eddig is okozott némi gondot, de utoljára kész kinszenvedés volt a wc-n ülni. Kb.30 percig szenvedtem de nem sikerült semmi, csak az ájulás szélére jutottam. Mivel már egyszer volt székrekedésem, nem akartam mégegyszer annyira szenvedni, ezért vettem glicerines kúpot. Már eltelt több mint 4 óra, de nagyon kicsit segített csak, azóta már nincs ingerem, de tudom, hogy még "nem pucolt ki" teljesen. Azóta ittam kb. 0,5 l vizet, hátha segít valamit, de inkább csak rontott a helyzeten, mivel érzem, hogy kéne mennem pisilni, feszül a hasam is, de egyszerűen nincs ingerem, nem tudok üríteni, bármit is csinálok. Mit tudnék még csinálni, a 2. lehet a kúp mellékhatása?Kérlek segítsetek

2019. febr. 2. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Meleg citromos víz, aszalt szilva és füge, szilvalekvár, olívaolaj segíthet. Gyanitom hogy kevés folyadekot iszol
2019. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden nap vegyél be egy teáskanál lenmagot egy nagy pohár vízzel. Ha nincs ingered, felesleges erőlködni, mert nincs, ami kijöjjön. Lehet, hogy mennyiségre túl keveset eszel. Rostot miből viszel be? Van olyan étel, amiből minden nap aránylag sokat eszel? Pl. sajt, gabonák?
2019. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ugyanez van velem is... :( Ma vettem hashajtót, de nem segített, mert nem érzek ingert.... Mondjuk még nem telt el 1 nap.... A holnapi napon csak hatni fog... Remélem.. :(
2019. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!