Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elegem van fogyni szeretnék....

Elegem van fogyni szeretnék. Hogyan induljak neki?

Figyelt kérdés

22 éves 185cm magas 112 kilo vagyok F


Nem akarok ilyen maradni. Anno beteg voltam és tele tömtek szteroiddal. Azt mondták hogy le fog menni a felpuffadás. Hát... Nem igazán. 2 éve kondiztam. Akkor jó volt erősödtem fogytam de az izületeim tönkre mentek fáj mindenem nem bírok mozokni annyit.


Most 0-24ben tanulok mozgás ki lőve (napi kb 2km gyaloglas buszok és iskola közt)


De diétázni szeretnék. Nem érdekel mennyyi idő nem érdekel milyen áron de 100 kilo alá szeretnék fogyni. Akarat erővel semmi baj csak fogalmam sincs hogyan csináljam. Segítsetek nekem. :(


Ahogy most eszek:

Reggel 5-kor 1 csésze kávé és egy szendvics

Iskolában 8-kor 1 szendvics

Szintén iskolában 12-kor 1 szendvics


Álltalában ezek meg vannak kenve valami sajt krémmel. Rajta szeletelt sajt és valami felvágott


Haza érek (3-5 órakkor. Változó)

Eszek azt amit a szüleim főznek. (ez a hurka kolbásztól a rakott krumplin át egészen a húslevesig akármi lehet)


Este van amikor eszek van amikor nem. (7 óra körül)


Napi 2l vizet iszom (nyáron 3-4-et) Cukros mérgeket nem iszok. Tea. Tej. Kávé. Ásványvíz ezeket fogyasztom


Ami tervben van: Étel adag felezése. És sok gyümölcs és zöldség evés.


Bár nem tudom mit kezdjek az itthoni ebéddel. Ha valami zsíros hízlaló étlet főznek a szüleim akkor az nap nem eszek ebédet vagy mi legyen?


Mutassatok valami utat mert az innen onnan össze szedett információim elég gyatrák.


Az is jó lenne ha tudnám hogy kell a kalória bevitelt számolni. Azt sem tudom hogy jelenleg mennyit viszek be és hogy mennyit kellene a fogyáshoz. :/


Bár tudnék főzni sokkal egyszerűbb lenne.



2019. febr. 3. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben kalóriabázis.hu vagy más kalóriaszámláló oldal. Adataid alapján megkapod, mennyi a saccolt energiaszükségleted és az ajánlott makrók (fehérje, zsír, szénhidrát). A fehérjeminimumot mindenképp vidd be, ez alap. Innentől jöhet a kísérletezés. Minden kajádat felviszed, és megnézed, melyik makróból eszel túl sokat. Nekem gyanús, hogy szénhidrátból.

Normál fehérjebevitel mellett az energiát elsődlegesen a szénhidrátból, aztán a zsírból szerzed. Valamelyiket érdemes lecsökkenteni, de ha nem akarsz egész nap szédelegni az éhségtől, én inkább a szénhidrát csökkentését javaslom. Szendvics helyett délig edd azokat, amiket a szendvicsre tennél, pékáru helyett nyers zöldségekkel. A húsleves kiváló diétás étel, csak ne egyél hozzá tésztát. Rakott krumpliból kieszel mindent, ami nem krumpli, hozzá párolt zöldségköret (mirelit keverékből kb. 10 perc megfőzni). Húsokat, kolbászt a fehérjekereted erejéig nyugodtan ehetsz. Reggelire, vacsorára ehetsz tojást, sajtot vagy túrót zöldségekkel. Ha úgy látod, ez így kevés kalória (ne legyen 500 kcal-nál nagyobb deficit), ki lehet egészíteni valamilyen szénhidrátosabb étellel, erre általában a zabpelyhet, barna rizst szokták javasolni, meg úgy általában a lassabban felszívódó szénhidrátokat.

Kezdéskor mérd meg a súlyodat és a derékbőségedet, ezután hetente mérd és jegyezd fel.

2019. febr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor iskolában egyek egész nap 3 szelet sajtot meg 4 szelet felvágottat zöldséggel? :D


Vagy valamit félre értettem?


Hányszor egyek egy nap4-5 az optimális?


Egyszeri étkezés mekkora adag legyen?

2019. febr. 3. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár :) Van az a zöldségmennyiség, amivel még működhet is.

De inkább egy hétvégi napon próbáld ki, otthon. Tegyük fel, hogy 2000 kcal-lal deficitben vagy, és legyen mondjuk 4 étkezés/nap. Reggel 5-kor elég lenne a kávé egy kis tejjel, ilyen korán szerintem még nem érdemes enni (igazából még aludni kellene). 8-kor megeszel annyi sajtot, felvágottat és zöldséget, ami belefér mondjuk 500 kcal-ba. 12-kor ugyanez, esetleg felvágott helyett főtt tojás vagy egy szelet előző napi sült hús. 4-5 körül eszel abból, amit otthon kapsz, legyen benne valami fehérje és nem túl sok ch, kb. 500 kcal. Este 8-kor vacsora, fehérje + zöldségek, 400 kcal. Az innivaló is beleszámít. Ez így kb. kiadja a napi 2000 kcal-t, ha van +/-100 kcal szórás, az még belefér (pl. ha nem tudod pontosan az otthoni főtt étel összetételét).

De nem tudom, mennyi kalória kell neked egy napra, ehhez kell a kalkulátor.

2019. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is a kalóriabázist javaslom!
2019. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!