Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Már lassan 3 hónapja edzek....

Már lassan 3 hónapja edzek. :D Az edzések között, egy két max 3 nap pihenőket iktatok be. Valamennyire látszódik egy kis izom. Mit kellene változtatnom? Ötlet? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

De lehet változtatnom kellene valamit, mert nem olyan a változás, amit akarok.

Szerintem tömegelnem kellene mert nem étkezek jól, rendszeresen.

Röviden leírnám mit eszek nap mint nap.


Egy két vizes kiflivel indítom a napot (vajjal, megkenve, pár szelet szalámi, néha egy kis majonéz.)

Napi kb 5 kávé.(Néha citromos, gyömbéres tea) Szinte csak édesítőszerekkel iszom. Egyébként enyhén mentes vizet iszok csak, ha szomjas vagyok.

Délben a melóhelyen ismét két kifli, ugyanaz a szisztéma.

Ha hazaegyek. ha nincs otthon menzás kaja, akkor megint kifli. :(Kicsit elegem is van belőle.

Ha van menzás kaja, akkor egy leves tányér, meg második. Az változik, de általában valamilyen hús.

Szombat vasárnap anyu főz, az változó, de mindig leves és második hús szokott lenni. A Vasárnap általában rántotthús rizzsel vagy tört vagy sültkrumplival, abból Hétfőn is szoktam melóba vinni.

Edzések után egy adag fehérje túrmix. Na ez után egy fél óra óra múlva írtó éhes vagyok ilyenkor iszok egy pohár teát. Vagy néha egy kisebb adag szeletelt csirkemell sonkát eszek. Nem bírom. Néha néha egy kis csomag ropit rágcsálok.


Azt veszem észre, hogy nincs elég kalóriabevitel a táplálkozásomban. Ugye?

A vállam is csontos még. Lehet tömeget kellene növelnem, Van valami ötleted? Tapasztalat?


A másik, néztem, youtube videókat a tömegnövelésről, Esznek mindenfélét, Rizs, zab, mogyoró, olivaolaj, kókuszzsír, stb.

Ez nem ugyanaz mint a veszett zabálás? :D Nekem annak tűnik. Ezek nekem egészségtelennek tűnnek.



2019. febr. 3. 19:05
 1/9 A kérdező kommentje:

Egyébként, 13 éves férfi vagyok, és napi 45-60 perces súlyzós edzéseket csinálok, Valamint hasprést is.

Emelett fehérjetúrmixot is iszom.

2019. febr. 3. 19:06
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyem a lelkedet, 13 éves férfi :D


Amúgy jól csinálod, ne légy türelmetlen, de azért a kávé még a te kis "előrealadott férfi korodban" picit sok. Még az egy is, nemhogy öt. Azt tedd le, ha nem akarsz 18 évesen kardiológushoz járni.

2019. febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Félreírtam 23 éves. :D
2019. febr. 3. 19:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja jól van XD
2019. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na kezdjük..

Kifli: Szénhidrát (nem a legjobb, magas glikémiás indexel rendelkezik, tehát gyorsan felszívódó)

5 kávé rengeteg, főleg hogy egy idő után növelned kell majd az adagot, hogy megérezd egyáltalán, felesleges koffeinbomba a szervezetednek, idd, ha kívánod, de nem a legjobb hosszútávon 5 adag..:D

A levesek nagyon jók, szuper étel (szálkásításhoz) mivel jelentős része víz, így a benne található, nem túl sok kalória (max a tészta, ami megdobja a kalóriaértékét)

nem épp legjobb tömegnöveléshez.

Rántott hús rizzsel jó, krumpli is jó (sütőben sütve, vagy főzve lenne a legjobb, így nincs mellette felesleges zsiradék)

Fehérje turmixot hagyd, az jó dolog, de csak ha nem ez a fő fehérjeforrásod (nálad sajnos ezzel az étrenddel lehet így van) Írtad, hogy irtó éhes vagy utánna, egyszerű ha zabpelyhet ledarálsz, vagy veszel zabpehelylisztet és hozzáadod fehérje turmixhoz, ha meg tudod inni akkor elég sok rostot és jó szénhidrátot kap a szervezeted a zabpehelyből.

Csirkemell sonka jó, azt nem kisebb adagban kéne enni, hanem amennyit elbír a gyomrod vagy a pénztárcád, de akkor már a valódi csirkemellet is elkészítheted magadnak otthon.

Ropi felejtős, inkább egyél rendes kaját, csak valódi tápanyagokkal..

Jól vetted észre, elég kevés a kalória, de jó lenne tudni a súlyod, magasságod ahhoz, hogy meg tudjuk mondani kell-e tömeget növelned.

Amiket felsoroltál: rizs, zab, mogyoró, olivaolaj, kókuszzsír igenis jók, nem, nem veszett zabálás, ha kiszámolják a makró tápanyagokat, viszont hangulatingadozás előfordulhat, főleg ha nem eheted meg azt, amihez kedves van (én ezért szoktam felrúgni az étrendben, nem akarok lelki roncs lenni, imádom a kajákat):D


18/F

2019. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi hogy a rántott hús sem a legjobb, de legalább hús is van benne (a panír miatt nem jó, felesleges kalóriák tápanyagok nélkül, tocsog a zsírban)

de ha ektomorf vagy rád férhet ez is, ebben az esetben maradhat akár a kifli is, csak egyél amennyit tudsz) :DD

2019. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

186 cm magas 73 kg

De régen voltam 90 kg is, akkor el voltam hízva.

2019. febr. 4. 13:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor tömeget növelnék a helyedben:) De nem olyan vészesen kevés a súlyod, nyugi :D Több kalória, sok tiszta fehérje és szénhidrát kell neked! (Kaják makróit megtalálod a neten)
2019. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vigyázz az aranyereidre.
2019. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!