Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi segítene újra fogyni?

Mi segítene újra fogyni?

Figyelt kérdés
2 hónapja 46 kilómmal elégedettnek éreztem magam. Azóta "stresszzabálással" feljött 8kg... nagyon rosszul érzem magam a bőrömben, de nem tudom beállítani az étrendem. Vagy koplalok 2 napig vagy állandóan eszek. Futok heti 3x akkor könnyedebbnek érzem, hogy van esély visszafogyni(ugye tudom hogy teszek valamit) de mikor nincs időm kaja kóma tör rám. Mivel tudnám ezt meggátolni vagy valami? Tudnátok példákat mondani?

2019. febr. 14. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy és mennyi mist a testzsírszázalékod?
2019. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Reggel éhgyomorra kardió(ha futás, akkor az, de bármi megteszi), mellette egyéb edzés 2 naponta a hét napjaitól függetlenül.

Napi legalább 5, de inkább 7 étkezés.(soknak tűnik, de olyan kevés lesz a kaja hogy egy cigiszünet alatt megeszed, és még a mosdóba is eljutsz)

Előre készítsd el a kaját, porciózd ki, így nem tudod túllépni. Heti egy, max két főzést javaslok, így bele fog férni az idődbe, csak elég kaját csinálj.

Mikor jön a stresszzaba igyál meg indokolatlan mennyiségű vizet. Ez alatt annyit értek hogy úgy kifeszítse a gyomrod, hogy elmúljon a kaja gondolata is.

Másik tipp, én a kínaiban szoktam venni a legolcsóbb ételhordót. 70 forint egy darab, így ha mondjuk melóban berohad vagy valami csak simán kidobom. Ha eresztene a kaja teszek folpackot a teteje alá. Ha havi 2100 forintot rá tudsz szánni a fogyásra, az 30 ételhordót jelent, így meg van oldva a porciózás problémája.

2019. febr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Összevissza eszel, gondolom, arra sem figyelsz oda, mit eszel. A szervezeted egyik nap nem kapja meg, amire szüksége van, máskor meg túlterheled az emésztésed. Ez így nem egészséges, fogyni is nehéz lesz így. Bár az is lehet, hogy a 46 kg már túl kevés volt neked, és a mostani súlyod a jó - nem írtad a magasságod, életkorod.

Szedd össze magad, találd ki, milyen időpontokban tudsz MINDEN NAP enni valamit (lehetőleg legyen benne reggeli, ebéd, vacsora), lődd be a napi optimális kalóriamennyiséget és azt vidd is be, lehetőleg nagyrészt egészséges, tápláló ételekből. Tudod, zöldség, gyümölcs, tojás, hús, ilyesmik.

Mit értesz "kajakóma" alatt? Azt szokták így hívni, mikor valaki rendesen jóllakik, majd rettentő álmos lesz, legszívesebben aludna egyet, és emiatt nem tud dolgozni, koncentrálni.

A koplalás ellensúlyozására indul be a falásroham. Ha rendszeresen eszel, értelmes ételeket, nem lesz ilyen problémád. Stresszevésre pedig javaslom az almát, nyers répát, ezekben sok rost van, nehéz túlenni magad belőlük.

2019. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

156 cm magas vagyok, bmi-m 21-22%

Most második hete, hogy heti 3x eljárok futni,1x biciklizni és 1x táncolni(h,k,sze,vas) +otthoni gyakorlatok 1-fél órában

Mind szép és jó lenne, ha tudnám kontrollálni az evésem. Ha zsúfolt napom van, nincs "zabálás". Szóval próbálom előretervezni a napjaim, hogy ne legyen unalom evés.

2019. febr. 17. 22:17
 5/7 A kérdező kommentje:
És napi 3 liter vizet megiszom
2019. febr. 17. 22:19
 6/7 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok,és nem szeretnék kötöszködő kommenteket ezzel szemben.

Sokszor ha sokat eszem egyik este van hogy két napig nincs étvágyam utánna és csak vizet iszom, aztán ugyan így... ezzel valahogy nem tudok mit kezdeni. Volt hogy 3 napig étvágytalan voltam.

2019. febr. 17. 22:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi sport mellet 156 cm-hez az 54 kg teljesen jó, gondolom, 34-es / xxs-es ruhákat hordasz
2019. febr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!