Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mondtatok le csak azért...

Ti mondtatok le csak azért valamilyen kedvenc ételetekről mert egészségtelen?

Figyelt kérdés
2019. márc. 10. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a fánkot, de csak négyévente eszek egyet. Ahhoz is iszonyú önkontroll kell, hogy csak egyet egyek és ne tízet.
2019. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Igen, és meg is tettem.

Lehet nehéz elhinni, de régebben imádtam a tojást, sajtokat, főleg a jó zsíros sajtokat na meg a camembert-t, briet...


Immár 4-5 éve nem fogyasztok tejtermékeket, pár éve a tojást is elhagytam.


Rájöttem, hogy egyrészt nagyon nem is etikus a fogyasztásuk, másrészt hogy az egészségemre is iszonyat rossz hatással vannak. Mióta elhagytam az állati termékeket teljesen, megszűnt a pajzsmirigy-problémám pl.:)


Emellett ha az ízükre vágyok, gond nélkül tudom őket egészségesebb alternatívákkal helyettesíteni, pl. kesusajt. Már lehet kapni kesuból camembert-t és roquefortot is, sőt magamnak is el tudom készíteni otthon (pürésített kesudió + megfelelő baktériumkultúra, aztán 3 hétig érni hagyni a hűtőben). Sajtszószokba kiváló az élesztőpehely sajt helyett, pesztóba a dió.

A tojás helyettesítésére pedig ott a csicseriborsó vagy a selyemtofu + fekete só (kénes, tojásos ízt kölcsönöz).


Ha meg nagyon autentikus dolgokra vágyok és nincs kedvem vele otthon vesződni, étteremben is megkapom mindezt a fővárosban, vagy rendelni is tudok helyettesítőket.


De az az igazság, hogy ritkán élek ilyesmivel. Az ember ízlése, és szemlélete is átalakul ha átáll növényi étrendre: egy idő után már szinte egyáltalán nem vágyom a régi ízekre, cserébe pedig 100x annyi új növényi ételt, új ízt, új nemzetek konyháját fedeztem fel, szóval sokkal változatosabban eszem.


Nem mellékes az a tény sem, hogy a tejtermékekben ott a függést kiváltó kazein, azért olyan nehéz letenni őket. Ha a kazein kiürült a szervezetünkből egyenesen büdösnek,zavarónak érezzük a valódi tejtermékeket, sajtokat, és nagyon nem vágyunk a fogyasztására.


Száz szónak is egy a vége - én megtettem és örülök,hogy megtettem. De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie!

2019. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a nutelláról. Pedig, hogy imádtam! 😣
2019. márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%

A szotyiról és a chipsről mert pattanásokat okoznak. Pedig kamaszkoromig mennyit megettem!

Illetve pár régen szeretett tejtermékről laktózintolerancia miatt.

2019. márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem eszem édesseget meg semmit amiben hozzádott cukor van. Kivéve a karácsonyi időszak 2 hetét de akkor is csak mértekkel.
2019. márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!