Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jó így hogy ennyire csökkentet...

Jó így hogy ennyire csökkentettem a napi kalória bevitelt?

Figyelt kérdés
20 F vagyok 192 cm és 115 kg ha a napi kcal bevitelemet lecsökkentem 2000-re az még rendben van (15 kg szeretnék lefogyni) ?

2018. szept. 23. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
2000-2500között szerintem nyugodtan ehetsz
2018. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés információ ehhez. Sportolsz-e mellette, eddig mit ettél és mennyit? Általánosságban működhet, de kezdésnek az is elég, ha a cukros dolgokat elhagyod. Nem eszel fehér lisztes ételeket, este szénhidrátot stb... tészta helyett egyél rizst, esetleg főtt krumplit (keveset, mértékkel).
2018. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni. Sokaknak ennyi már bőven koplalás lenne jóval kisebb súllyal és magassággal is. Az aktivitásod, izomtömeged, anyagcseréd sebessége számít, hisz az adja a kalóriaigényedet. Van, akinek 4000 kcal kell naponta hasonló számokkal, de akár 50 kiósan is össze lehet ezt hozni, vannak napi sok órát edző emberek. Rólad semmit nem tudunk.


Én inaktív alacsony nőként fogytam (persze lassan) 2000 kcallal, amíg még 70 kiló fölött voltam... Ma már alatta vagyok, de amikor egy rendesebb kört biciklizek, 2000 kcal már túlzott deficitet ad. Neked pedig mennyivel több már a tömeged, izomtömeged, bizonyára még a felesleged is... Simán lehet, hogy mozgás mellett 2000 kcal nagyon-nagyon kevés lesz. De vannak extrém lassú anyagcseréjűek s lehet, hogy épp csak elég az izmod ahhoz, hogy elbírd a súlyod, ki tudja? Ki kell tapasztalnod ezt. Ha bírod a 2000 kcalt, végülis mehet pár hétig, de ha heti 1 kilónál több megy le, emeld.

2018. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát még tanuló vagyok szóval a nap nagy részében ülök és nem sportolok most jelenleg semmit (de tervbe van és persze tudom hogy akkor ha elkezdek sportolni akkor meg kell emel nem a kalória bevitelt mert úgy kevés lenne). Az étkezésnél arra is figyelek hogy hogyan oszlik meg a szénhidrát, zsír és a fehérje bevitelem. Arra törekedek hogy a fehérje 25% a szénhidrát 40% a zsír meg 35% legyen (kb evvel számolok).
2018. szept. 23. 20:22
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Erre vannak programok, amik kiszámolják mindenféle adat alapján, tölts le egy ilyet. A lényeg az, hogy nem csak a kalória számít, hanem a szénhidrát is, amit ahhoz, hogy jól érezd magad a bőrödben mindenképp be kell vigyed. Nekem ez kb. napi 2000,de ez egyéni, akár jó is lehet.
2018. szept. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!