Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sportolók napi tápanyag...

Sportolók napi tápanyag bevitele. Miből mennyit? Mennyi az optimális alvási idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most hogy indul a téli felkészülés (foci), kicsit változtatok a kalória bevitelen. Jelenleg dolgozok (informatika hálózat tervező szóval nem fizikai munka) Amíg nem volt edzés, heti 4 alkalom jártam kondiba, illetve minden hétvégén teremtornák. Most hogy beindul a felkészülési edzés heti 4 alkalom lesz az edzés és 3 kondi, és a hétvégi felkészülési meccs. Vizet azt tartom a 3 - 4 litert naponta. Kiszámoltam iifym kalkulátoron hogy napi 2700 kalória (?!), ha tegyuk fel nem fogyni hanem +5% testömegnövelésre megyek. Na de nekem ez nagyon kevésnek hangzik, vagyis ennyi mozgásra. Szerintetek ez reális, vagy + - ba mozgatni kell az értéket?

Illetve az alvás ami mindig kérés volt. Ha alszok 9 órát fáradtabb leszek. De ha nagyon keveset akkor is. Mi az optimális 6-7 óra?


(Ami még fontos lehet 19f 73kg)


Köszönöm szépen a segítségeteket.



2019. jan. 4. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Tápanyagbevitel:

Sok zöldség-gyümölcs, tej , hús.

Alvásmennyiség: a 9 óra nem tesz jót a szervezetnek , olvastam róla hogy a túl sok alvás káros. A 6-7 óra teljesen jó. Én is annyit alszok,teljesen kipihent vagyok.

Illetve, ha fáradtnak érzed magad akkor lehet azért mert korán kelsz. Én régebben mindig korán keltem , hiába aludtam sokat,mindig fáradt voltam.

20/F

2019. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen a sok alvás kimerít azt hallottam énis .

Relatíve kelek korán, mert 6.30kor szoktam aztán már így reggel 2 óra kondi aztán meló.


Viszont a kalóriamennyiségre van valami ötleted? kevés? sok?

2019. jan. 4. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:

"Viszont a kalóriamennyiségre van valami ötleted? kevés? sok?"


Kicsit kevés.

2019. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor joo, nem csak én gondolom így.

Mennyi lenne az optimális? azért a napi 3000 kalória legyen meg nem ?

2019. jan. 4. 16:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaja annyi meg.
2019. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudod kitapasztalni. Sok embernek kell 9 óra, nekem csak néha, de a túlalvás nekem se jó.

Senki nem tudja megmondani, mekkora a kalóriaigényed, majd meglátod, mit csinál a súlyod, illetve mennyi energiád van s módosítasz, ha kell.

1,5-2 g/ttkg fehérjét ennék a helyedben, némi zsír is kell, de már a makrók is egyéniek, nemhogy az, hogy konkrétan mit eszel. Egyáltalán nem kell se gyümölcs, se tej, se hús, hiszen megoldható máshogyan is a helyes tápanyagbevitel.

2019. jan. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ahaa értem, köszi szépen.

Számolgattam, és 3300-3700 közé lőttem a szükségletet napi 5x kajálással, a vizet most felemelem nagyon közel 5 literre és az alvást 6,5 - 7 órára. Ezt próbálom tartani 1 2 hónapig és meglátjuk az eredményt.

2019. jan. 7. 11:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, így jó lesz.☺
2019. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!