Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik, ha nagyon kevés...

Mi történik, ha nagyon kevés sót fogyasztok?

Figyelt kérdés
Sokszor ha belegondolok, rájöbök, hogy már napok óta semmilyen olyan ételt nem ettem, amiben bármennyi só is lett volna. Ha eszem is, akkor is nagyon keveset, az éttermi ételek már majdnem ehetetlenül sósak nekem. Ebből lehet problémám?
2010. júl. 4. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, maximum csak annyi, hogy nem lesz magas vérnyomásod, és nem lesz szívrohamod. :D Szerintem eleve az a normális, hogy az ember a lehető legkevesebb sót visz be, hiszen a kellő ásványi mennyiséget az ételek eleve tartalmazzák, felesleges még pluszban sózni.
2010. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én se szeretem a sózott ételt,mindig kérdezik,ha családi vacsorán vagyok,hogy nem sótlan? és én ilyenkor csak örülök,mert nem szeretem a sót.

káros hatása nincs.

2010. júl. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
amennyi ásványi anyagot beviszel a mindennapi étkezésben, az általában elég -ha normálisan és változatosan étkezel-, h a szervezeted elég vizet tudjon megkötni a sejtekben, szóval ez így rendben van.
2010. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

13.18

Sajnos így is az a bajom, hogy túl alacsony a vérnyomásom. Bár ez családi örökség, nem hiszem, hogy köze van hozzá.

2010. júl. 4. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:
örülj neki h alacsony
2010. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az emberi szervezet sok kálium és kevés nátrium bevitelére van berendezkedve évezredek óta (annak megfelelően, hogy régen a növényi táplálék dominált a nehezebben hozzáférhető hússal szemben). Ha alapvetően egészséges vagy, táplálkozással nehezen tudsz Na-hiányt okozni magadnak a leírtak miatt. A Na-többlettel jóval nehezebben tudna mit kezdeni a szervezeted.
2010. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ahogy előttem is leírták: semmi bajod nem lesz tőle,sőt, emiatt nem lesz semmi bajod:) mindenben van már alapjában is só,ha nem is érzed ( tésztafélék, felvágottak,sajtok...), és annyi elég is:)
2010. júl. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem eszem feldolgozott élelmiszereket (sajt, húskészítmény stb), ezért tudom biztosan, hogy gyakorlatilag nem eszem sót. Csak mivel versenyszerűen sportolok (=sok izzadás), meg ahogy írtam, a vérnyomásom is alacsony, és azt mondják, mindkét esetben több só fogyasztása ajánlott.
2010. júl. 9. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Sótlan leszel.
2010. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: :D

köszi.

2010. júl. 10. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!