Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől tudnék fogyni?

Mitől tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

23 eves vagyok. 1 eve nem dohanyzom. 30 kg plusszt szedtem fel. Szeretnek olyan 15 kg-t leadni.

Hogyan erdemes?

Olvasgattam a temaban, tenyleg a sok szenhidrat hizlal? ( cola,csipsz,csoki pl?)

Meg ortal h sok feherjet egyek inkabb. Azokat miben talalom meg ?



2019. ápr. 2. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyél csirkemellet, lazacot, halat.

Mozogj sokat, jön a jó idő, tudsz futni a szabadban:)

Cola helyett víz, chips, csoki teljesen elhagyva vagy mértékkel edd.

2019. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sose egy adott étel hizlal, hanem a túl sok bevitt kalória. Persze fontos, hogy miből van a bevitt kalória, mert chips-ből is lehet keveset enni, meg almából is lehet túl sokat, de jó kajákkal jobban ki lehet bírni két étkezés között, és ezáltal lehet fogyni.

Én kalóriát számoltam, arra nagyon hamar rá lehet állni. Január óta már nem számolom, de még most is tudom fejből egy csomó minden kalóriatartalmát.

Én elhagytam a kenyeret (fogyás után sem tértem vissza, csak ritkán van), helyette saját müzlit (cukor nélküli), gabonapelyhet reggelizek. Köretek helyett érdemes vagy salátát, zöldséget választani, vagy valami más alternatívát, mint karfiolpüré. Ha nem megkerülhet valamilyen kevésbé előnyös étel, akkor abból kis adag.

Kalóriák mellet a bevitt szh, fehérje és zsír arányára is érdemes odafigyelni, tényleg a túl sok szénhidráton el lehet csúszni. Fehérje fehér húsokban, halakban, sajtokban van, bár a sajtoknak általában magas a zsírtartalma, ebből zsírszegényt jobb választani, továbbá a hüvelyesekben is van. Cola és társai valóban kerülendők, 1 dl itókában 40 kcal körül lehet (az egészségesnek tartott gyümölcslevekben is), ami önmagában nem tűnik soknak, de általában nem 1 dl-t iszik az ember.

A fogyáshoz első sorban az étrendre kell odafigyelni, de majd idővel a mozgást is be kell iktatni. Nem muszáj kondibérletet venni azért, ez lehet bármilyen mozgásforma, amit szeretsz.

2019. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!