Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Barmilyen hormon betegseggel...

Barmilyen hormon betegseggel le lehet fogyni a megfelelo kajaval?

Figyelt kérdés

Arra lennek kivancsi hogy a fogyas menne e megfelelo kaloria bevitellel, ha valamilyen betegsegem van (pajzsmirigy alulmukodes,..). Mert nyarig leszeretnek adni annyit amennyi lehetseges.. Egeszsegesen eszem (annyit amennyit kell) es tornazom is.

Juliusig mennyit adhatok le korulbelul?



2019. márc. 18. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a pajzsmirigy alulműködésem meggyógyult a teljes értékű növényi étrenden. Hozzáteszem kezdeti stádiumban volt (a diagnózis után egy évvel álltam át, és 7 éve folyamatosan romlottak az eredményeim); szóval nem tudom akkor is megoldás-e ha régóta fennáll ez a probléma.


Meg az sem mindegy, hogy mi okozza a pajzsmirigy alulműködést.


Én zsírszegény, cukorban szegény vegán életmóddal kigyógyultam belőle. A fehér lisztet és egyebeket is mellőzöm. Szóját mérsékelten fogyasztok, a benne található izoflavonok mérsékelten jók a hormonháztartásnak.


Nem szabad túlzásba sem vinni a szóját, de normál mennyiségekben kifejezetten jótékony hatása van. Sajnos Magyarországon az "orvostudomány" ami megragadt a sötét középkorban még ellentétes véleményen van, holott sorra látnak napfényt a tanulmányok arról, hogy a pajzsmirigy alulműködés esetén jótékony hatása van egy bizonyos mennyiségű szójafogyasztásnak.

2019. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is rendbejött az évek óta alulműködő pajzsmirigyem, bár én nem csak növényeket eszem. Valószínűleg annak volt ilyen hatása, hogy nem eszem semmit, amiben glutén van (bár mást is változtattam). Úgyhogy nem lehetetlen.

Hetente fél-1 kg fogyás az optimális, ennyivel számolj. Az elején még lehet kicsit gyorsabb, ha nagy túlsúlyod van.

2019. márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második: igen, a gluténmentes életmód önmagában tényleg eleve sokat segít, ha egészséges életmóddal kombinálják. Szintén számtalan tanulmány alátámasztotta ezt is. Nagy kár, hogy otthon ezt sem javasolják egyáltalán, mert a legtöbb orvos még nem is hallott róla. Én Németo.-ban élek itt a legtöbb dietetikus tájékozott ilyen téren szerencsére.
2019. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jolvan koszonom!:)
2019. márc. 18. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!