Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, hogy a gyors hízás fáj?

Normális, hogy a gyors hízás fáj?

Figyelt kérdés
Anorexiás majd bulimiás voltam. De amióta abbahagytam a koplalást,hánytatást és hashajtózást és túl eszem magam,állandóan feszül a hasam,gyomrom és másnap reggelre is fáj,de akkor már másképp nem a gyomrom meg gyomorfalam,hanem végig az egész hasam,oldalam és huzodik. Kb két honap alatt híztam 10kilót. Mit csináljak a nagyon kitágult hasammal? Rendesen megnött mostmár ugy kitágitottam. Ha fogynék is ott olyan nagy marad?

2018. jún. 28. 19:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
A 10 kilótól nőtt meg... És a sok kajálástól fáj. Nem lehet mértékletesen enni?
2018. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Én igazán tudok enni, de ilyen brutálisan túlenni magam tartósan nekem is fájna. Hatalmas megterhelés, nemcsak evészavar után, eleve terhelt szervezettel...


A hasat nem kell "kitágítani". Normális méretűnek kell lennie...

2018. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Minden vágyam,hogy normális,mértékkel tudjak enni. Eddig eljutottam oda,hogy eszem mindennap majd napjába többször,de az a baj,hogy ha elkezdek enni megmaradt bennem,hogy túlontúl zabálok mert be kell pótoljam amit megvontam magamtol és többet nem ehetek ilyet.. ajh:( hogy lehet,hogy ezelött kibirtam napokat étel nélkül,akkor sem ettem ,csak ha már nagyon szédültem és fáztam..(tudom,hogy ez sem normális!)de most amig nem tömöm magam csak a kaján kattogok. Mit csináljak helyette,kérlek segitsetek.
2018. jún. 28. 20:44
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja és betegesen sok mennyiségekröl van szo. Pl egyszerre megeszem egy tepsi süteményt egy üveg lekvárral meg csokiszósszal. Rá egy óra múlva meg két nagy buktát margarinnal meg két hatalmas szelet kenyeret (2kilos kenyérnek a szelete)sajttal.
2018. jún. 28. 20:51
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Menj el táplálkozási tanácsadóhoz. Vagy orvoshoz! Ennyi. Hány éves vagy egybéként, h nincs senki aki rád szóljon, h állíts magadon?


Egyébként ez csak akart kérdése semmi más... Akaratot és kitartást pedig nem lehet "tanítani". Vagy elhatározod magad, vagy nem. Mérlegelj, h ha ezt folytatod akkor mihez vezet... Mert jóra nem. És lebegjen a szemed előtt ha brutális mennyiségeket megakarsz enni.

2018. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Már voltam orvosnál. Most elköltöztem anyámékhoz,néha probál ugy segiteni,hogy eldugja elölem a finomságokat meg rámszol csunyán,hogy biztos akarsz te abbol enni? Ez olyan rosszul esik,hogy dugiba teletömöm magam a megmaradt ételmaradékokkal,amit általában cukorba mártva vagy soval betömöm:(
2018. jún. 28. 21:08
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

De miért eszel így? Lelki kényszer?


Énterveznék egy remek étrendet és többé-kevésbé betartanám.


PLUSZ... Tudom, hogy sütiből könnyű megenni egy csomót és nem is feltétlenül laktat mindig mindenkit ez. Eleve nem tepsi süti mellé ülnék lekvárral és csokiszósszal, hanem rendesebb étel mellé. Nem a cukorbeviteledet kell bepótolnod, azt hiszem...

2018. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Ilyen ételektől még szép, hogy fáj a hasad. Az enyém is fájna egy tepsi lekváros-csokiszószos sütitől (igaz, én meg se bírnám enni, a felénél kikészülnék)...

A cukor és a finomlisztes ételek túlevésre ösztönöznek, ha hajlamos vagy rá, inkább bele se kezdj. Édesség helyett egyél normális ételeket, amik nem csak szénhidrátból állnak. A margarint pedig cseréld le valódi vajra.

2018. jún. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Menjél orvosohz, mert még mindig kajazavaros vagy.


Amúgy meg nem a hízás fáj, hanem hogy zabálsz.

2018. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Sajnálom, hogy ezen kell keresztülmenned. Az anorexiások nagy részének egy idő után ilyen kontrollálhatatlan falásrohamai lesznek. Ez előbb-utóbb csökkenni fog az elfogyasztott kaja mennyisége, de fontos, hogy ne akarja agyban megvonni magadtól semmit. Általában attól tör rá az emberre egy ilyen roham.

Orvos, pszichológus szokott látni?

2018. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!