Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni stressz/unalom...

Mit lehet tenni stressz/unalom evés ellen?

Figyelt kérdés

Már középiskolás koromban is megfigyeltem, hogy ha bármilyen megmérettetés pl. vizsga előtt állok, akkor bestresszelek és olyankor össze-vissza zabálok mindent. Az érettségi ideje alatt is meghíztam, amit aztán szépen lassan sikerült leadnom, ahogyan normalizálódott a helyzet, aztán jött a vizsgaidőszak, amikor megint feljöttek rám a kilók... ez valamennyire megint lement rólam a félév közben, viszont így a félév végére megint látom magamon, hogy megkezdődött a habzsi-dőzsi. Ez a félév eddig különösen húzós volt, csomó órám van, csomó zh és beadandó, sokat kell tanulnom, gyúrnom kell a jó átlagra is, most szakosodom majd, lesz egy nagyon fontos vizsgám, nyelvvizsgázom is, szóval van miért stresszelnem... Sokszor pótcselekvés az evés, pl. tudom, hogy tanulnom kellene, de valamiért nem visz rá a lélek vagy nincsen semmi ötletem, nem tudom, hogy hogyan kezdjek bele vagy egyszerűen csak már elegem van belőle és ilyenkor inkább eszek össze-vissza. Amúgy "normális" életem van, van hobbim (bár annyira sok idő nem jut rá), vannak barátaim, a családommal is jó a kapcsolatom és amúgy a szakomat is szeretem, de valamiért mégis az evés és a kaja az, ami ilyenkor meg tud nyugtatni.


Kollégista vagyok, ott napi egyszer tudok főtt ételt enni (mikor hazaérek átlagban 5-6 óra körül). A reggelit semmiképpen sem tudom beiktatni a napjaimba (konkrétan kimondva nem vagyok hajlandó korábban kelni emiatt) és az óráim miatt a napközbeni étkezésem is elég kesze-kusza, de ez általában gyümölcsöt vagy valamilyen szendvicset jelent. Eddig azzal próbálkoztam, hogy direkt nem vettem magamnak plusz kaját és nasikat, ami tulajdonképpen működik is. Viszont a hétvégére már nagyon hiányzik, konkrétan ideges és türelmetlen is vagyok... szóval ahogyan hazaérek az első dolgok egyike, hogy rögtön keresem a kaját, rágcsát.


2019. ápr. 13. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben, illetve vagyok néha még ma is. Én olyan programot próbáltam beiktatni ilyenkor, ami után eláll az éhség érzet, például elmentem egy fél órára futni, zenehallgatás mellett nagyon letudott foglalni, és mire végeztem nem vágytam másra csak egy jó zuhanyra, meg fél liter vízre. Felfrissültem, úgy éreztem könnyebb is tanulni onnantól, ráadásul utána akár ehettem is, ha mégis megéheztem, mert már ledolgoztam előre az adagot. De volt, hogy szimplán csak átváltottam egészségesebb kajákra, ha unalom evésről volt szó. Saláta, tonhal, hagymás-tejfölös mártás rá, nagyon finom, és biztosan nem úgy fog hatni, mintha valami szénhidrát bombát nyomnál be. De ez csak egy példa, a lényeg hogy ha egyáltalán nem megy az éhségérzet leküzdése, akkor a kaján változtass legalább, amit épp akkor ennél.
2019. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!