Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan ne az evésbe folytsam...

Hogyan ne az evésbe folytsam a bànatomat? Depressziós vagyok elég régen, és màr kb. csak az evés jelent örömet.

Figyelt kérdés

Folyton édességet ennék kb...:/

Előre is köszönöm!


2019. ápr. 17. 01:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Az édességek és általában a cukros-szénhidrátos ételek ún. kényelmi ételek, amelyek ideiglenesen tompítják a depresszió okozta szorongást és diszfóriát. De ezt valószínűleg már tudod.


Mint gyakorló depis, két dolgot tudok ajánlani, ami biztosan kiránt a dologból. Az egyik: napi fél óra testedzés. Igen, olyan sok. Igen, tényleg. Nem fog menni elsőre, hetekig küszködni fogsz, de egyre könnyebb lesz, és a végén már imádod. Ezt a gyakorlatsort tudom javasolni:


https://www.youtube.com/watch?v=jTYxEwlEukM


Én másfél éve nyomom. Nem voltam éppen lekvár, mikor elkezdtem, de egészen más izmokat mozgat meg, mint a szokásos futás és ilyesmik, ezért kb. két-három hétbe telt, mire végig tudtam vergődni a három tízperces menetet. Még utána is egy hónapig rossz volt nézni, amit műveltem, szerencsére nem nézte senki. Három hónap után már tök jó volt.


Ha akarsz inspirációt is hozzá, keress rá a YouTube-on, hogy "epic music" és azt nyomasd alá. Például a Two Steps From Hell kiváló. Azzal bármit csinálsz, úgy érzed, hogy a világot mented meg éppen vele.


A másik, amit ajánlani tudok, a kenderolaj, azaz a CBD. Magyarországon is legális, keress rá. Ez egy kannabisz-kivonat, amitől természetesen nem lehet betépni, különben betiltanák. Annyi pozitív hatása van, hogy bele sem kezdenék a felsorolásába, mindenesetre a depit a tornával párosítva egy-két hét alatt agyonveri.

2019. ápr. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtàl.!:) Szoktam mozogni, csak nem minden nap, sajnos.. :/ Futni is jàrok időnként, tényleg jól esik a mozgás.

A kenderolajat ismerem, pont nem régen olvastam is róla, mert vmi màs problémàmra is jó vb lehet, azt hiszem.

2019. ápr. 17. 12:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Viszont így a kettőről együtt még nem hallottam, de lehet kipróbàlom akkor.
2019. ápr. 17. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Az érzelmi evés nagyon nem jó:( A kaja nem arra való. Èn is ismerem a dolgot. Az első 2-3 hét húzós, de utàna màr eszembe se jutott. Màsfél hónapja vàltottam életmódot, teljesen leszoktam az ilyen fajta evészetről. Önkontroll és akarat nélkül sajnos nem megy.
2019. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom, köszi...:(

Az a baj, hogy én régebben is nagyon édesszàjú voltam, amikor még nem voltam depressziós..

2019. ápr. 17. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:
AZ édességekre is vannak alternatívák, de azoknál is mértéket kell tartani. (diabetikus csoki, cukorka)
2019. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, igyekszem inkàbb azokat enni.
2019. ápr. 17. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!