Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeribtem bulimiás vagyok....

Szeribtem bulimiás vagyok. Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Mar kb. 4 és fél hónapja minden evés után hánytatom magam. 13 kilót fogytam, viszont én még mindig kövérnek látom magamat és egyre rosszabbul érzem magam a bőrömben. El szeretném mondani a szüleimnek, hogy mi is van velem, mert szeretném ha vége lenne ennek az egésznek csak félek a reakciójuktól. Hogyan monfjam el nekik?
2019. ápr. 22. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk ne zabálj annyit, hogy ki kelljen hánynod.
2019. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Előző, remélem neked is lesz egyszer mentális betegséged és téged is ilyen kedves szavakkal illetnek majd hozzád hasonlóan értelmes emberek.

A kérdezőnek pedig: minél egyszerűbben és érhetőbben. Mondd el nekik pontosan ezt, amit írtál, hogy még mindig kövérnek látod magad és rosszul érzed magad a bőrödben. Ők is látni fogják, hogy ez nincs rendben. Az már nagyon jó, hogy felismerted. Mondd, hogy szeretnél segítséget kérni és azt, hogy támogassanak.

2019. ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Másodiknak nagyon köszönöm! Teljesen kikészült már a testem ha felállok minden elsötétül, és csak pár másodperc után áll vissza, de erőm egyáltalán nincs és tudom mi miatt van de egyedül nem bírok meghyógyulji és eddig nem mertem segítséget kérni de nem bírom tovább... remélem meg fogják érteni...
2019. ápr. 25. 22:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nagyon nagyon szívesen és remélem, minden rendben lesz veled.

(Én nem bulimiával, hanem anorexiával, de átéltem ezt. Nem hazudok, szörnyű volt kikapaszkodni belőle, embertelenül nehéz. De volt egy pillanat, amikor rádöbbentem, hogy nem akarok belehalni, nem akarom ezt tenni magammal. Ha sikerül meggyógyulnod, egy életre megtanítja azt, hogy a testedet szeretni kell, mert ez a második otthonod és soha nem szabad sanyargatnod.)

2019. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ender19 válasza:
Szia! Én is bulimiás vagyok, de lassan már teljesen abba hagytam. Nekem a barátaim segítettek rengeteget, a szüleimnek el se mondtam mert mindig is úgy éreztem hogy csalódtak volna bennem. De te próbáld meg elmondani nekik, hidd el, megfognak érteni.(amúgy én összesen talán 5 kilót fogytam, ugyanis nagyon nehezen tudok fogyni de amit te fogytál az már nagyon sok és hidd el, NEM vagy kövér)
2019. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azert szeretnem elmondani nekik mert most vagyok szeribtem a legmelyebb pontosn.. egy falatot sem merek ugy enni hogy tudom utána nem hányhatok. Szeretném ha vége lenne ennek.. miért nem láthatom azt amit mások ha magamra nézek? Nem merek senkitől degitséget kérni. Kiszonöm aranyosak vagytok es sokat segitettetek❤️
2019. ápr. 29. 09:13
 7/7 anonim válasza:

Szia

Velem is ez a helyzet,már jó ideje küzdök én is a bulimiával,de sajnos nem igazán megy a leállás. Neked nagyon remélem sikerült és jobban vagy. Tudnál esetleg valami tanácsott adni hogy hogyan álljak le, mert tudom hogy nem jó dolog de eddig még nem sikerült, volt hogy pár napig nem( a leghosszabb kihagyás a 2 hetes edzőtáborom volt, a táborokban sohasem csinálom), de ha nem ott alszunk akkor otthon tuti hánytatom magam és sajnos egyre több az ilyen tábor. Szóval légyszi ha esetleg van valami tanácsod oszd meg kérlek

2019. aug. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!