Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak? Bocsi, ha egy...

Mit csináljak? Bocsi, ha egy kicsit hosszú lett, de kérlek olvassátok el, mert segítségre van szükségem

Figyelt kérdés

Majdnem minden nap elhatározom, hogy egészségesen fogok étkezni, fogyókúrázok, betartom az egészséges életmódra vonatkozó tanácsokat, stb. Reggel minden jól megy, nem eszek nap közben, az ebéd is jó, de délután egyszerűen nem tudom türtőztetni magam. Meglátom, amit anyukám vásárolt, friss kenyeret, péksüteményeket, stb. és telezabálom magam. Megállás nélkül. És ezután azt hiszem, hogy már úgyis minden mindegy és csak eszek, eszek és eszek. Nagyon szeretnék fogyni és egészségesen élni.

Kérlek, segítsen valaki és légyszi ne csak azt írjátok, hogy nincs akaraterőm meg, hogy el kéne határozni, mert a táplálékpiramist meg mindent oda vissza elhatároztam már fejben, de nem sikerül betartani, ezért kérnék segítséget.

És még egy-két kérdés: húsvétkor ugyebár elég sok édességet kaptam, és azt szeretném tudni, hogy, ha figyelek a táplálkozásra egész nap, akkor belefér-e egy kis csoki, és emellett tudnék-e fogyni? Nagyon nem akarnám azt, hogy lássák a szüleim, hogy hiába vették meg a kedvenc édességeimet, nem eszem őket. Meg persze kívánom is, mert amikor unatkozok, vagy olyasmit csinálok, ami nem köt le igazán, rögtön enni kezdek, a legtöbb esetben édességet.

A másik, hogy milyen fajta edzést és gyakorlatokat ajánlotok a fenék és comb környéki fogyáshoz?

Nagyon köszönöm mindenkinek előre is, ha válaszol



2019. ápr. 23. 20:03
 1/2 anonim válasza:

Az már jó hogy megértetted hogy fontos a normál testömeg, és változtatni szeretnél.

Azonban ne hozz drasztikus változtatást eleinte én azt mondom.

Életmódot kell váltani nem lemondani a dolgokról.

Mindent lehet , ha eszel egy csokit egyél nincs semmi baj belőlle azonban én megnézném hánx kalória van benne és lemozognám , pl kerékpározással futással stb amit mobil aplikáción kbra megtudsz nézni mennyit égetett el. Ezt teheted édesség megevése után vagy előtt is. Délellőtt ne türtőztesd magad egyél simán bármit , délután meg kevesebbet gyümölcsöt-zöldséget leginkább. Ha kapsz édességet rakd el másnap délelőttre mond hogy kicsit sajog a fogad később eszed meg és nem fognak csodálkozni sem de észre sem veszik hogy változtatni akarsz , a végére megszokják. Mondjuk sosem jók a hazugságok! Megis mondhatnád hogy anya! Segíts változtatni mert nekem ez így nem jó segítségre van szükségem. Bár nem írtad hány éves vagy.


Ha mozogsz javaslom mindíg többet többet. Ha lefekszel aludni és végiggondolod a napod bűntudatod van egykét nasi miatt akkor állíts be a telód másnapra időzítőre amikor tuti ráérsz és égesd el a kalóriát.


De azis megoldás ha elhagyod a cukros és lisztes ételeket de neked ez szerintem egyenlőre túl nagy falat lenne.

2019. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A csokikat oszd be, és csak evés után edd meg a napi adagodat, utána igyál egy kis vizet, úgy könnyebb megállni, hogy ne fald be a többit. Ha elfogynak, vegyetek étcsokit és abból egyél desszertként 1 kockát. Először valószínűleg nem fog ízleni a sok túlcukrozott csoki után, de meg lehet szeretni, és ebből könnyebb mértéket tartani. Ha unalomból eszel, akkor egyél inkább egészségesebb dolgokat, pl. olajos magvakat, nyers répát vagy gyümölcsöt, vagy igyál valamit, amiben nincs cukor.

Valószínű, hogy délutánig túl kevés kalóriát viszel be, és éhesen nem tudsz ellenállni a péksütiknek. De még ha eszel is belőlük, a gond inkább az, hogy "ezután azt hiszem, hogy már úgyis minden mindegy és csak eszek, eszek és eszek". Nem, nem mindegy.

Figyelj oda, hogy a főétkezéseidben legyen elég fehérje, rost és vitaminok (zöldségek), és kevesebb szénhidrát (tipikus köretek, pl. tészta, rizs, krumpli, kenyér stb.). Az se baj, ha kicsit zsírosabb dolgok is vannak benne, ha így tudsz jóllakni hosszabb időre. Ha hazaérsz, egyél egy kis friss gyümölcsöt, utána valószínűleg nem fogod úgy érezni, hogy meg kell enned azonnal egy kiló péksütit.

Nincs helyi fogyás, ahol van felesleged, onnan fogsz fogyni, illetve egyéni, ki hova hízik és honnan fogy legkönnyebben. Nem feltétlenül onnan fogsz fogyni, amire edzel. Ettől még hasznos az edzés, de eddz teljes testre, úgy sokkal szebb lesz a végeredmény.

Nem írtad, mekkora a súlyod, magasságod, hány éves vagy, ezek fontosak lennének, ha fogyáshoz kérsz tanácsot.

2019. ápr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!