Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegán étrend előnyök?

Vegán étrend előnyök?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdés, akik bármilyen megfontolásból áttértek a vegán étrendre. Erősen gondolkodom rajta, részben egészségügyi valamint morális okokból (pl haszonállatok silány körülmények között tartása+teletömése mindenféle hormonnal stb)


Szóval aki változtatott, eddig mit tapasztalt? Kimerültség? Vitamin/nyomelemhiány fellépett? Tisztább arcbőr?


Valamint elég vékonyka vagyok és tudom, hogy ettől az iránytól még inkább fogyásnak indulnék...



2019. jún. 18. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem vagyok vegán, viszont tudom, hogy ők is ehetnek durum tésztát, illetve kenyeret. Szóval fel a fejjel, tudsz majd elég kalóriát bevinni!

Plusz ne feledkezzünk meg a túlérett gyümölcsökről sem. Aszalt gyümölccsel édesíteni is lehet.

2019. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen és megfelelően eszel, nem szabadna kimerültnek lenned, vagy vitaminhiányodnak lennie. A húsban nen sok vitamin van. :) Nekem a tejtermékek elhagyásától teljesen kitiszult az addigi csúnya arcbőröm.


A megnövekedett rosbevitel miatt, ha eddig nem ettél sűrűn ilyesmit, az első pár napban puffadhatsz, de nekem gyorsan elmúlt, és miután az emésztésem hozzászokott az anyagcserém is felgyorsult.


Arra figyelj, hogy változatosan egyél. A növények nem tartalmaznak minden esszenciális aminósavat, viszont a jó hír az, hogy mindegyikben másfajta található meg magasabb számban. Így például ha ganbonaféléket eszel hüvelyesekkel, máris teljes értékű lesz. Persze nem kell egyszerre fogyasztani, arra figyelj, hogy minden nap változatosan és színesen étkezz, tehát legyen benne gabonaféle, hüvelyes, olajos magvak, zöld levelesek, stb. Így viszont sokkal több vitamint és egyéb hasznos anyagot megkap majd a szervezeted, mint eddig. Nekem azóta a hajam és a körmöm is sokkal gyorsabban nő.


A növényi alapú étrend nincs összefüggésben a vékonysággal, például vegán a táblás étcsoki, a chips, a tészták. Ehetsz pizzát, hamburgert és sültkrumplit is, csak nem túl egészséges.

2019. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!