Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Stevia, Eritrit, Xilit,...

A Stevia, Eritrit, Xilit, tényleg majdnem úgy hízlal mint a kristálycukor?

Figyelt kérdés

Teához( napi 2 liter) 2 evőkanál kristalycukor helyett 2 tabletta stevia-t 1 hete. Voltam a Scitec-be es kerdeztem az eladó palit h mi a velemenye jo úton vagyok-e. Azt mondta h szerinte minimális a kulonbseg napi 2 evőkanál kristalycukor meg 2 tabletta stevia között. Mert mondtam h leakarom adni az uszogumim ami nem nagy, össz 5-6 kg plusz van rajtam. Es akkor mondta h ő nem csodálkozna ha maradna az úszógumi mert nem hisz ezekbe a természetes edesítokbe. Pedig a mesterseges edesitoket direkt kerülöm.(bolti kész teák stb)

Most akkor tényleg minimális a kulonbseg? Mert ha igen akkor visszatérek a cukorra mert úgy jóval finomabb. En úgy tudom h a finomított cukroktol lesz leginkább hasi háj. Vélemény? Mellette dietazom es edzem.


2019. júl. 9. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fene? Dehogyis. 30 kg-t fogytam, a diétám alatt végig eritrittel és steviával édesítettem. 0 kalóriás édesítőszerek, tehát nincs energiatartalma, vagyis nem lesz kalória többlet, így hízás sem.

Vagy ha amellett próbált érvelni, hogy azért nem jók mert inzulinválaszt okoznak, ezáltal nagy étvágyat, akkor az sincs alátámasztva tudományosan, nekem sem volt tőle nagyobb étvágyam.

Vannak akik úgy diétáznak, hogy csirke - saláta - túró - cottage cheese - tojás - víz, de ez nem mindenkinél célravezető, aki vágyik az édesre, az tartósabb ideig tud majd diétázni úgy, ha nem vonja meg magától. Erre jók az ilyen édesítők. A mesterséges édesítők lehetnek károsak, de a stevia, eritrit és xilit nem mesterséges.

2019. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mihago ***** válasza:
84%
Az eritrit és a xilit egyaránt változatlanul jönnek ki, ahogy bementek, és semmi nem szívódik fel belőlük. Ettől 0%-os édesítőszerek. Önmagukban mondjuk nem túl jól, de a cukor felét-kétharmadát simán kiválthatod vele. Szóval a kérdésre válaszolva, nem, nem hizlal egyáltalán.
2019. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!