Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 1400-1500kcal elég?

Napi 1400-1500kcal elég?

Figyelt kérdés

Mostanában 10 körül kelek, eszek pár falatot reggelire, utána meg már 13-14 órakor ebéd is van. Akkor nem szoktam olyan sokat. Aztán estére is valami kis picit.

Általában már csak azért eszek valamit extra, hogy 1000kcal fölött legyek.

Ennyi elég? Nem lesz bajom?

177cm vagyok 16/L



2019. júl. 15. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyit egyél amennyit jólesik.
2019. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen magassàggal elég kevés. Az anyagcserédnek nem tesz jót ha megvonod az energiàt. Miért eszel ilyen keveset? Nem írtad a súlyod, és hogy miért eszel keveset, de ha esetleg fogyni szeretnél, ahhoz nem kell koplalni, csak kerüld a fehér lisztes cukros ételeket, ritkítsd a magas szénhidràttartalmú köreteket krumpli tészta rizs, gabonafélék. ( Helyettük többször menjen zöldség hús mellé.
2019. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az anyagcserémnek nem tesz valami jót, meg úgy összességében az én 43 kilómnak se. Igazából nem is érzek annyira éhséget. Vacsit is csak azért ettem, hogy az 1400 legalább valahogy meglegyen.
2019. júl. 15. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj. Akkor nem fogyàsról van szó. Bocsi. Viszont ez a súly- magassàg aràny nem hiszem hogy egészséges. Dokinàl voltàl esetleg? Pajzsmirigyed nem működik túl, hogy ( nem bàntàsképp) de ilyen vékony vagy? 55 kg még csak csak na de 43, 177 centihez?
2019. júl. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom pl hogy mit szeretsz de ha a nassolàssal nincs baj, ràgcsàlhatnàl pl olajos magvakat. Finomak, sok egészséges tàpanyag és energia van bennük, így kicsit feltornàsszàk a beviteled, ha annyira nem is érzed magad éhesnek, az ilyesmiket szoktàk szeretni az emberek:)
2019. júl. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A fejfájás lehet snnsk a tünete, hogy valakk keveset eszik? Vagy az inkább a fáradtság jele?

2019. júl. 16. 06:48
 7/7 anonim ***** válasza:
A fejfájás lehet ezer dolognak a tünete. Lehet azért mert keveset iszol lehet azért mert kevés a só bevitel mert ugye keveset eszel ugyan így valami vitamin hiány. Egyébként a bmi szerint te sovány vagy. Ehhez a magassághoz minimum 58kg kéne lenni és max 78kg. El kéne menned orvoshoz hogy kivizsgáljanak. Egyébként ha egésznap csak punnyadsz és semmit nem mozogsz az is oka hogy nem vagy éhes.
2019. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!