Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtam több mint félmillió...

Találtam több mint félmillió forintot! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma jöttem haza az iskolából és az út szélén egy pénztárcaféleséget láttam, Felvettem, belenéztem és láttam hogy nagyon sok pénz van benne. Amint hazaértem megszámoltam, Több mint 500 000 ft!! Most micsináljak vele? 15 éves lány vagyok, még nem szoltam a pénzröl senkinek se. H szolnák a szüleimnek, szolnának a rendörségnek, vagy megtartanák maguknak a pénzt, de nekem nem adnák oda azt a félmilliot az biztos. Tartsam meg? Vehetnék belőle új cuccokat, ruhákat,de ez elég feltünő, a szüleim észrevennék,hogy hirtelen ilyen sok új ruhám van. Vagy tegyem félre a pénzt? Rejtsem el? És mondjuk 10 év mulva előveszem amikor már dolgozni fogok és lesz saját pénzem, és akkor senkinek se fog feltünni, hogy 500 000 fttal több pénz van a számlámon. Mit csináljak szerintetek???
2009. ápr. 2. 20:22
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/116 anonim válasza:
84%
Hm, mit tegyél? :D 100.000 adj a szüleidnek a többit meg tartsd meg. :D aztán meg örülj. xD
2009. ápr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/116 anonim ***** válasza:
98%
Add vissza..ennyi
2009. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/116 anonim ***** válasza:
100%

"Ha beviszed a rendőrségre akkor azok költik el!"

Igen persze.. Összefognak hárman és elköltik. Ezeket álmodod? Ha nem találják meg a gazdáját, akkor az államé lesz. Amúgy kinek a zsebében találtad?

2009. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/116 anonim ***** válasza:
95%

a kamukérdés-felelős vagyok:

Próbáltál már leejteni egy pénztárcát?! Azért szerintem érezhető, hogy leesik, és 500E Ft-ot valaki nem a kezében fog hazavinni. EZ EGY HÜLYESÉG!

2009. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/116 anonim ***** válasza:
94%

tobb dolog tortenhet itt ha vissza adja a masik boldog lesz h vissza kapta a penzet mert szegeny ember (ha gazdag volna nem hinnem h orulne) es a masodik az h akinek vissza adod menj vele a rendorsegre es bizonyitsa be h honnan van annyi sok penze, es 3 dik az lenne h minek kell az allamnak adni amikor igy is elszedi tolunk a penzt azt a kicsiert is amiert dolgozzunk (ado stb) s leget h az ukran maffia fogja keresni azt a penzt nalad,

legy ovatos a penz az ordog keze, ne mutasd h sok penzed van mindig vegyel el belole keveset es lassan koltsd el es igaz h a rendorsegre be viszed a rendorokke lesz mert azok el titkoljak es elrakjak maguknak

tartsd meg es vigyazz a penzel

2009. ápr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/116 anonim ***** válasza:
79%
nem adsz belőle légyszi egy tizest? :D de most komolyan :D le vagyok égve :S:D
2009. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/116 anonim válasza:
75%

hát ha nincs semmi nyom ami alapján feltételezheted, hogy kijé az elveszett pénz, tehát nemtod visszaadni a tulajdonosának, akkor nem hiszem h a rendőrséggel annyira jól jársz. mivel ha nincs semmi ami alapján esetleg a tulajdonosa bizonyítani tudná h az övé ami alapján jogosan visszaadnák neki, márha egyáltalán legálisan kószál neki szabadon ennyi pénze, és nem csak bajba kerülne ha keresné. szóval nem könnyű, de lehet h ennyi idősen inkább a felnőtteknek kéne a terhet cipelni, h mi legyen vele, bár vszínű a szülőknek ez a pénz annyi amennyit fél perc alatt eltapsolnak adósságra, törlesztésre, v bármire, h úgy éreznéd jogtalanul és hirtelen köddé vált a pénz amit nem érdemeltek ki. szóval igazából mérlegeld, gyűtjsd össze a lehetőségeket és az érveket és ellenérveket, majd nézd meg h melyik döntésed mellett áll a legtöbb érv és tégy úgy.

de azt tudnod kell h elméletileg nem legális, ha nem a rendőrséghez fordulsz, dehát aztán az is lehet h az a rendőr akinek beviszed, az vágja zsebre mikor kilépsz az ajtón... dehát sokmindent nem tudzs vele kezdeni 15 évesen nem nyithatsz bankszámlát se, max elásod,ahát az meg nem a legokosabb út, ha elrejted a szüleid úgyis megtalálják egy idő után, másra nem bízhatod. úgyh vagy költsd el és dugd el amit veszel belőle, v kérd a szüleid segítségét. v keress egy tisztességes kinézetű rendőrt, v nézz utána h nem keres e vki a környéketeken elveszett pénzt.

hát sok sikert!

2009. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/116 anonim válasza:
95%
amúgy nem egy szociológus v akármilyen egyetemi tanuló diplomamunka, pszihológus nemtomkii írja a disszertációját, v egyetemi doktor publikációjához vagy Te lány? :D
2009. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/116 anonim ***** válasza:
97%
" akinek beviszed, az vágja zsebre " Szerinted megkockáztatja a katonai ügyészséget? Nem így működik ez.
2009. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/116 anonim válasza:
84%
Oszd szét a válaszolók kôzôtt!!!
2009. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!