Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Átverés a Zepter-Tesco nyeremé...

Átverés a Zepter-Tesco nyereményjáték?

Figyelt kérdés
Felhívtak ma, hogy a Tescoban kitöltöttem egy kérdőívet, és nyertem egy Zepter ajándékot. Kedden kellene elmennem érte, és valami előadást kell csak meghallgatni. Tudtok erről valamit? Ha csak átverés, nem szívesen tölteném ezzel az időmet, de azért kihagyni sem szeretném a lehetőséget, ha tényleg nyertem. Csak én már valahogy nem tudok bízni az ilyen könnyeb jött ajándékokban.
2008. ápr. 25. 20:29
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim válasza:
19%

Én úgy gondolom, hogy senkire nem lehet rá erőszakolni semmit!

Gondolom senki fejéhez nem tartottak pisztolyt, hogy írja alá a Zepteres szerződést!

Egyébként aki igényel készüléket gondolom meg győződött a gyógyító mechanizmusáról.

Na meg felnőtt emberek vagyunk. Tudunk önnálló döntéseket hozni, és ha az a döntés esetleg helytelen tudni kell vállalni a vele járó következményeket is!

A Magyar ember, ha hibázik áthárítja a felelősséget, a következményekkel járó kellemetlenségeit másra, ahelyett, hogy jobban odafigyelne a saját döntéseire!

Én is a Zepternél dolgozom!

Én nem az anyagi oldalát látom, hanem, hogy sok beteg embernek segíthettem, és kedvesen mosolyogva találkozok össze velük az utcán és hálásak, hogy segítettem nekik, hogy kevesebbet költsenek gyógyszerre, hogy ne legyenek betegek...stb

Volt olyan lábszárfekélyes nálunk aki már olyan előre haladott állapotban volt, hogy le akarták vágni a lábát, mi 15kezelést adtunk neki ingyen, megmentettük a lábát...na ez a csodálatos érzés, amikor egy beteg ember a nyakamba borulva hálálkodik, hogy nem vágták le a lábát! Vagy még sorolhatnám.

Én azt mondom, hogy az egészséges embernek 100 kívánsága van: pénz, autó, jó munkahely...stb, de a beteg embernek csak 1, hogy meg gyógyuljon!

De én vagy bármilyen orvos hiába szeretne segíteni egy betegen, ha a beteg csak sajnálja magát és nem akar meg gyógyulni!

Szóval vállalja mindenki a saját döntéséért a felelősséget, és ne szapulja azt a céget ami már nagyon sok embernek nyújtott segítséget!

2009. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
78%

Igen, átverés.


[link]

2009. jún. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim válasza:
92%

Sziasztok!

Én csak ennyit szeretnék hozzáfűzni:


Közérdekű keresetet indít a Zepter International Ungarn Kft. ellen az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület (OFE), mivel megítélése szerint a vállalat - amely jellemzően termékbemutatókon értékesíti termékeit - tisztességtelen szerződési feltételeket alkalmaz.Az áruvásárlási kölcsönnel történő értékesítés esetén, a kölcsönkérelem elutasítása ellenére a fogyasztót ugyanúgy köti a szerződés, mivel a megkötött szerződés az áruvásárlási kölcsöntől függetlenül érvényes. A Zepter annak tudatában köti ki ezeket a szerződési feltételeket, hogy célközönsége - a főként alacsony nyugdíjjal és jövedelemmel rendelkező fogyasztók - az áruvásárlási kölcsön lehetősége nélkül meg sem kötötték volna a szerződést. A vállalat még arra az esetre is kizárta felelősségét, ha a hitel ügyintézésénél közreműködött - ez pedig az OFE szerint tisztességtelen - áll az Egyesület közleményében.


Az OFE álláspontja szerint ugyancsak tisztességtelen a Zepter kötbérfizetésre vonatkozó szerződési feltétele, mivel az túlzott mértékű, és a Ptk szerint kötbér csak akkor követelhető, ha a szerződésszegésért a kötelezett a felelős. A fogyasztókat viszont aligha terhelheti felelősség a megígért kölcsön elmaradása esetén. Emellett a Szerződés ugyan kiköti, hogy a Zepternek is van kötbérfizetési kötelezettsége, ez azonban az első harminc nap folyamán mindössze napi 0,8 ezrelék, ami 100 000 forintos termék esetén napi nyolcvan forintot jelent. A következő 30 nap folyamán napi 1,2 ezrelék, az ezt követő késedelem folyamán napi 3,6 ezrelék, legfeljebb azonban 25 százalék.


Ezzel szemben amennyiben a fogyasztó "... a részletfizetés megkezdése után bármikor három egymást követő részletet nem fizet meg, úgy a ZEPTER jogosult a szerződést a vevő hibájából meghiúsultnak tekinteni, ez okból a szerződéstől elállni, a vevő pedig köteles a teljes vételár után számított 25 százalék mértékű kötbért a ZEPTER számára megfizetni".


Ez az aránytalanság az OFE szerint akkor is feltűnő és tisztességtelen, ha nem üzleten kívül, hanem a cég székhelyén vagy telephelyén kötött szerződésről van szó.


Visszatérő fogyasztói panasz, hogy a szerződés megkötésekor a vállalat azt a látszatot kelti, mintha a szerződéskötés helye a székhelye, vagy telephelye lenne: vagy a termékbemutatót követően felszólítja a fogyasztókat, hogy az alperes bemutatótermébe fáradjanak át, vagy közvetlenül el is szállítja oda őket, arra hivatkozással, hogy a szerződést csak ott tudják megkötni. Arra is érkeznek bejelentések, hogy a szerződésben nem a tényleges szerződéskötés helyét - legyen az hotel, szálloda, étterem stb. - jelöli meg, hanem a székhelyét, telephelyét. Ezzel a Zepter a fogyasztók jogának gyakorlását a szerződés meggondolására, az elállásra az érvényes rendelkezések megsértésével akadályozza, ellehetetleníti, így tisztességtelenül, törvénysértően jár el - áll a közleményben.

2009. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim válasza:
81%

MI AZ HOGY "A MAGYAR EMBER" ?

EL LEHET TAKARODNI HA NEM TETSZENEK A MAGYAROK!

TE BISZTOS VALAMI ROMÁN VENDÉGMUNKÁS VAGY,VAGY ZSIDÓ!

A "MAGYAR EMBER"-EZÉST MEG BE LEHET FEJEZNI!ELVÉGRE MAGYARORSZÁGON VAGY!

2009. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim válasza:
89%

IDÉZEK 1 ZEPTERESTŐL!

"A Magyar ember, ha hibázik áthárítja a felelősséget, a következményekkel járó kellemetlenségeit másra, ahelyett, hogy jobban odafigyelne a saját döntéseire!

Én is a Zepternél dolgozom! "

HÚZZÁL HAZA TE ROMÁN NYOMORÉK!MI AZ HOGY "A MAGYAR EMBER"?

MAGYARORSZÁGON VAGY,UGYHOGY NE NAGYON "MAGYAR EMBER"EZZ ITT!

2009. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim válasza:
21%
Hát igen. Elolvastam a bemásolt linket,cáfolni való. Csak kíváncsiságból is nyugodtan be lehet menni egy Zepter irodába és elolvasni a szerződés hátoldalát!!! Nem kívánom részletezni,mert hosszú lenne. Teljesen másról szól. Nem helyes a fogalmazás amiről ír a Népszabadság Online. Nos én a biotron lámpát nem ismerem,edényeim vannak közel 18 éve,nekem csak pozitív véleményem van az egész rendszerről. Egy a gond az olvasóval és a válaszadókkal,hogy a Zeptert egy "kalap" alá veszik,úgy tudom 4 csoport tartozik hozzájuk. Tisztítószerek,gyógyító készülékek valami luxus dolgok és a fő azok az edények. Ez is érdekes,hogy az edényekkel kapcsolatban nem negatívak az emberek,viszont a gyógyító készülékekkeel pedig igen. Nem vagyok már fiatal,fizikai munkát végeztem hálla nekem és a családomnak nincsennek egészségügyi problémáink említettem 18 éve lesz az összel,hogy csak ezeket az edényeket használom és a családom is. Ez valami véletlen? Visszatérve a kérdésre. nekem olyan ajándékaim vannak termékeim amit soha sehol nemlehet megvenni,csak is ajándékba adja a Zepter. 18 éves a késkészletem, 6 éves a hámozóm, 12 éves a kávéfözőm soroljam még? Én kérem a tisztelt hozzászólokat,hogy vagy a kérdésre válaszoljanak,vagy inkább nézzenek tükörbe.
2009. jún. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim válasza:
23%

Miért vagytok ilyen primitívek? Egyetek igyatok szedjétek a gyógyszereket főjjetek a saját levetekben és a politikát a Kossuth téren intézzétek el.

A KÉRDÉSRE KELL VÁLASZOLNI, vagy maradjatok csendben!!

2009. jún. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim válasza:
17%
Én is Magyar vagyok! Képzeld! :D De mi magyarok rendelkezünk ilyen különleges adottságokkal, hogy abszolút nem fektetünk sem időt, sem pénzt az egészségünk megőrzésére! Sajnos.
2009. jún. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim válasza:
26%

Elnézést!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez még mindig a begyöpesedetség!!!

Mi volt a kérdés?

Átverés a Zepter nyereményjáték? Van itt egy szabály!!! Ne OFFolj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha unatkozól chatelj,vagy találj valami jobb elfoglaltságot. Büszke lehetsz Önmagadra!!!! Ha Te igazán magyar és inteligens ember vagy akkor nem háborúzol. Harag harogot szűl,béke békét ennyi volt többet én ezekhez hozzáfúzni sem szeretnék,hiszen csak egy rendszerhez írok és nekem ez olyan mű dolog!!!! Szeretem a valós dolgokat nem vagyok hajlandó Téged olvasni!!!!

2009. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim válasza:
61%

Jaj ne haragudj kedves, hogy nem tudom kezelni a kiemelkedő kultúrádat!Sajnos az ilyen Zepteresek miatt vannak az emberek ilyen véleménnyel rólunk!

Ja és kedves kolléga maradjunk a témánál!

Thx

2009. jún. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!