Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melegek ti mennyire vagytok...

Melegek ti mennyire vagytok tanultak? Mit dolgoztok? Hol tanultatok?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne, hogy a hozzám hasonlóan meleg emberek miket értek el az életben, mert arról mindenhol lehet olvasni, ki milyen buliba jár, de a másik oldalról sehol nem.

2013. okt. 15. 18:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 anonim ***** válasza:

Utolsó megjegyzésem a témához: elég sokan vannak azok, akiknek simán összeegyeztethető a keresztény vallás (valamelyik irányzata) az evolúcióval. A nagyobb egyházak nem mennek szembe a tudománnyal, ezt meghagyják az ostoba szektáknak.

Egyébként Amerikát emlegette még ~20%-os barátunk, nos, ott a helyzet egyáltalán nem egységes, sőt:

[link]

De azért látható, hogy egyre több államban jönnek rá arra, hogy marhaságok, intelligens tervezés és spagettiszörnyek helyett jobb evolúciót tanítani...

2013. nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/101 anonim ***** válasza:
51%

"És akik Istenhívők, boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak a statisztikák szerint, mint akiknek semmi közük az Istenhez. Evolúció eléggé Istent pártolja nem? Ha így gondolkodunk.

Valóban. Kezded megérteni."

Ezek szerint te is hiszel Istenben. Ezt ha értetted volna, azért hoztam fel, hogy lásd az ellentétet, hogy az evolúció nem alakíthat ki Isten hitet. Amit a majmokról írtál (hierarchiájuk), ezt én is tudtam.

„Az elmélet szerint lehetséges, hogy az istenhit azért alakult ki, hogy a vezetők is tudjanak valakihez fordulni, valakitől támogatást kérni. Azután ez egy nagyon sikeres elképzelés lett: azok is támaszt tudnak meríteni egy jóságos és mindenható isten gondolatából, akik maguk nem is vezetők, tehát elvileg fordulhatnának más emberekhez is segítségért. „

De miért akarna a vezető valakihez fordulni (Istenhez), mikor mindenki hatalomra vágyik. Mindenki első akar lenni. Te is írtad:

„A probléma az, hogy a rangsor tetején lévő majom számára ez egy egyoldalú helyzet. Ő a megalázkodást nem tudja gyakorolni, hiszen fölötte nem áll senki. Ő csak magára számíthat, nem fordulhat senkihez, nem veszi őt senki a védelmébe, sőt mindenki az ő helyére törekszik.”

Mégis sokan Istenhez fordulnak, és van imameghallgatás. Evolúció hallja, hogy mit imádkozunk? NEM. Ezt nem lehet evolúciósan megmagyarázni.

„Egy tetszetős elmélet szerint az istenhitet a hierarchia-követő viselkedés hozta létre. A majmok nagyon szigorúan betartják egymás között a rangsort, megvan, hogy ki ehet először, és ki utoljára, kinek kell elkotródnia a másik útjából, és kinek nem. Ez stabilitást és nyugalmat ad a majmoknak: ha mindenki tudja, hol állsz, akkor nem kell állandóan megvédened a helyed. Emiatt a majmok képesek kétféle viselkedésre: határozottan fellépni az alattuk lévővel, és odaadással a felettük lévővel szemben. „

Amit te írtál úgy kialakulhat egy fiktív Istenhit, akihez imádkozunk és hallgat, mint a sír, de ez az Isten esetében nem így van.

„Nem te magad mondtad, hogy tévesen hitt benne? Minek tanulnék el egy téves istenhitet? „

Arra gondoltam, hogy elhitte, hogy van Isten, de ti még ezt se hiszitek el.

„A másik oldalon viszont nem kéred számon ugyanezzel a szigorral a bizonyítékokat.”

DE igen, szigorúan számon kérem. És bebizonyosodott, hogy igaz, mert megtapasztaltam és a Biblia is beteljesedni látszik. És hidd el többet tudok az evolúcióról, mint te a Bibliáról, és te se vagy szigorú az evolúcióhoz, mert ha igen, akkor belátnád, hogy badarság. De vannak régészeti bizonyítékok a Biblia mellett is, ha elvetik, ha nem vannak tények.

"A régészeknek ne higgy. Ők ott voltak, mikor Mózes csodákat tett? NEM. Nincs is konkrét bizonyíték ez ellen. Ilyen régészeti feltételezéseket én is ki tudnék találni.

Én nem voltam ott akkor se, amikor te születtél. Eszerint nem létezel? „

Akkor miért nem hiszed el, hogy megtörtént a 10 csapás, meg a többi csoda? Akkor én is visszakérdezhetnék, hogy Te se létezel?

"A csapások egymás után következtek be! Érdekes, hogy mind a 10 csapás csak úgy egyszerre jött elő!

...mondja a Biblia. „

Ezt nem hiszed el, de hogy majomból vagyunk és vízbe is mentünk meg ki is mentünk a vízből, meg velociraptorból aranyos kis madárka lett, ezeket elhiszed. Olvastam olyan dolgokat az evolúcióról egy prospektusba, amitől egyenesen röhögő görcsöt kaptam. Pesten egy dinós múzeumba/kiállításon voltunk még általánosba és adtak egy kis prospektust és abban az volt, hogy egy kisebb dinót, egy nagyobb üldözött, (asszem az is dinó volt), és annyira futott szegény, hogy felrepült. Ennyit az evolúcióról. Én is futottam nagyon, a kutyám, a macskám is a kutya elől, de úgy néz ki még most se tudok repülni, meg az állataim se. És ti tudtok? Evolúció nem ismer határt a fantázia hülyeségeibe. Tudósok ilyet kitalálnak, ezen meg vagyok rökönyödve.

Honnan tudod? Nincs is konkrét bizonyíték ez ellen! Sőt, szerintem a kukorica kifejezetten sátánista!!! Égessük fel! Égessük fel!!!!!

Ha hinne a szellemvilágba valószínűleg csodák történnének a kukoricával kapcsolatosan. Pl magától helyet változtatna, beszélne hozzád stb.

„Wyattot még a hívők sem fogadják el: „

Milyen hívőkre gondolsz? Katolikusokra? Azok nem azok, de vannak kivételek, de azok hisznek Istenbe és azt, hogy ő teremtette a világot. Más egyházak közül is vannak tévesek. Minden egyházba van probléma, de minden egyházból vannak személyek, akik komolyan veszik Istent. Sok keresztény elmegy a templomba és fogalma sincs, hogy miről van szó, mert igazából nem is érdekli. Ezt a Biblia megírta. Ha ismernétek a Bibliát és meg is akarnátok érteni. Megértenétek. Sokkal egyszerűbb és logikusabb, mint az agyonbonyolított, tele bizonyítatlan elméletekkel levő evolúció. Hiába azt tanítják. Persze azt tanítják, mert a Sátán mindenkire ráerőlteti magát, az Isten nem, ő szabad akaratot adott az embernek, aki hisz benne és megtartja parancsolatait, azt megjutalmazza, aki meg nem annak a helyébe nem lennék.

(Amúgy mi az, hogy 50%-ig biztos? "Vagy igaz, vagy nem?")

Azt írtam, hogy nincsenek 50%-os bizonyítékok sem.

Ti sem tudjátok megmagyarázni a szellemvilágot, az evolúcióval pedig végképp nem. Alaptalan érveitek vannak. Ezt ne vegyétek sértésnek. Gondolkodjatok el felette.

2013. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 My Conserve ***** válasza:
Te, szerintem ezt játsszuk le privátban.
2013. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/101 anonim ***** válasza:

"Utolsó megjegyzésem a témához: elég sokan vannak azok, akiknek simán összeegyeztethető a keresztény vallás (valamelyik irányzata) az evolúcióval. A nagyobb egyházak nem mennek szembe a tudománnyal, ezt meghagyják az ostoba szektáknak.

Egyébként Amerikát emlegette még ~20%-os barátunk, nos, ott a helyzet egyáltalán nem egységes, sőt:

[link]

De azért látható, hogy egyre több államban jönnek rá arra, hogy marhaságok, intelligens tervezés és spagettiszörnyek helyett jobb evolúciót tanítani..."

Ostoba szekta az, az egyház, aki nem Isten teremtését vallja. Az minek Isten egyháza, ha nem hiszi a Bibliát nem? Azok az egyházak menjenek Sátánistának.

Ezt ajánlom, hogy megtudd, hogy milyen következményei lettek az evolúciós tanítás bevezetésének:

[link]

Látod, vannak ilyen mellékhatásai. Sátán célja az evolúció, hogy megrontsa világot itt a példa, amit linkeltem. Nyugodtan visszalinkelhetsz Isten ellenes katolikus terrorokat is. Ha ismernétek a Bibliát egyértelmű lenne, hogy a katolikus egyház nagy tévutakon jár. Ja és még valami, azokat az iskolákat, amiket a Baptisták átvettek, ott javult a magatartás is.

"Kifejezetten örültem, amikor itt a baptisták átvették az iskolát, talán kicsit nyugodtabbak a kedélyek" - mondta egy niklai anya, akinek a hétéves gyereke tanul az iskolában. A Somogy megyei település iskoláját tavaly a bezárás fenyegette, majd a fenntartói jogokat a Bodrogi Baptista Gyülekezet vette át az önkormányzattól. A váltásról nyilatkozó szülő tapasztalata szerint szeretetre, odafigyelésre, törődésre nevelik a gyerekeket.

"Nem érzékelem, hogy térítenének a baptisták, heti egy bibliaóra van, amin minden vallást érintenek. Viszont több a szakkör, több a közösségi foglalkozás, kirándulni viszik a gyerekeket" - számolt be az asszony, aki szerint az iskolába főként hátrányos helyzetű, általában roma családok gyerekei járnak, és korábban nagyon sok volt az agresszió. "Tény, hogy most nagyobb a fegyelem" - mondta az anyuka.

Részlet innen: [link]

Még egy nagyon rövid összefoglaló az evolúció ellen. Alul le lehet tölteni részletesebben pdf-ben.

[link]

2013. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 anonim ***** válasza:
55%
Mondjátok ezeket ki fogja végigolvasni ?
2014. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 anonim válasza:

Szerintem nem kell ráerőltetni senkire sem a vallást....én sem vagyok hívő, a tudományt részesítem előnyben. Nem tudom én valahogy nem hiszem el azt hogy több ezer éve egy Noé nevű férfi akinek még a vezetéknevét sem tudjuk megépített egy akkora hajót, hogy azon a Föld minden állata elfért.


Meleg vagyok, és valamelyik válaszoló Ádámot és Évát hozta fel példának. Én így közelítem meg ezt:


Isten unatkozott megteremtette Ádámot. Ádám magányos lett ezért Ádám bordájából(?) megteremtette Évát(szintén semmi vezetéknév vagy konkrét utalás) Ádám és Éva evett egy olyan fáról ahonnan nem szabadott volna ezért Isten kidobta őket az Édenből. ----------- Ha Isten annyira utálja azt hogy rosszat teszünk, miért nem tökéletes embert alkotott? Tovább megyek, ha Isten az egy és a mindenség, akkor ezek szerint ő teremtette a Sátánt is? - Ezt kérdezem, mert nem tiszta ez az egész szóval ha valaki elmagyarázná ezt akkor megköszönném :D

2014. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 anonim válasza:
100%
Villamosmérnök hallgató vagyok. :)
2015. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 anonim válasza:
100%

Orvostanhallgató vagyok.

19/F

2015. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/101 anonim ***** válasza:
100%
Most gimnazista vagyok, a cél pedig a Rendőrtiszti Főiskola :)
2015. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim válasza:
100%
Én is orvostanhallgató vagyok, 20/F
2015. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!