Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melegek ti mennyire vagytok...

Melegek ti mennyire vagytok tanultak? Mit dolgoztok? Hol tanultatok?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne, hogy a hozzám hasonlóan meleg emberek miket értek el az életben, mert arról mindenhol lehet olvasni, ki milyen buliba jár, de a másik oldalról sehol nem.

2013. okt. 15. 18:02
 81/101 anonim ***** válasza:

helikopter alatt nem tudom, hogy mit értesz. DE nem vagyok troll sem ostoba. Ha komolyan elgondolkodnátok, rájönnétek, hogy nem írtam hülyeséget.

Itt vannak Keresztény tudósok (leginkább matematikusok és fizikusok)

[link]

Ők, amiket feltaláltak, alkottak az valós, ellenben az evolúcióval.

Kiemelném:

Gottfried Wielhelm Leibniz, filozófus, és a kalkulusz másik társfelismerője:

„A rend, a szimmetria, a harmónia elbűvöl bennünket… Az Isten maga a tiszta rend. Ő az egyetemes harmónia megteremtője.”

és

William Herschel, csillagász és az Uránusz felfedezője:

„Minél fejlettebb a tudomány, annál nehezebb elvetni egy teremtő és mindenható bölcsesség örök létezésének nyilvánvalóságát.”

és

Walter Nernst, fizikus, vegyész, a Nernst-egyenlet felfedezője:

„A fizikában dolgozni annyit jelent, mint Isten alkotását szemlélni.”

és

David Livingstone, geográfus:

„Jézus közel van hozzád és lát téged, és Ő olyan jó és barátságos.”

és

Heinrich Maedler, csillagász, aki a Holdat térképezte fel:

„A természet komoly kutatója nem tagadhatja Istent.”

„Annak, aki mélyen belenézett Isten műhelyébe, és alkalma volt megcsodálni az örök bölcsességet, térdet kell hajtania a legmagasabb szellem előtt.”

és vannak még többen is, amit nem emeltem ki. Igaz,hogy nem mindegyik mondás értelmes, de a többsége igen.

Csak azért küldtem ezt, mert valaki írta, hogy én elvetem a tudományt, pedig nem, csak az ostobaságot vetem el.

2013. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 anonim ***** válasza:
2013. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/101 anonim ***** válasza:

"helikopter alatt nem tudom, hogy mit értesz. DE nem vagyok troll sem ostoba."

Google a barátod. [link]

2013. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 anonim ***** válasza:

Ezek a fizikusok sokat tettek a fejlődésünkért. Pl Gauss a matematikában, a kémiában is ott van, de az informatikában is pl photoshop. Nernst egyenlet a kémiában nagyon gyakori. Labor gyakorlaton dolgoztam nernst egyenlet alapján működő elektróddal. Mind a mai napig helytállnak a kísérleteik, számításaik. Nélkülük nem is lenne igazán tudomány. Most egy ilyen gusztustalan számítógéppel formatervezett majomembert ideküldesz, ami 30 000 éves és genetikát végeznek rajtuk mikor csak csontból állnak, és azok is nagyon régiek. Ráadásul Reich szerint az eddigi kutatók elemzése rossz volt, de honnan tudjuk, hogy az övé jó? És hidd el nekem pár év múlva vagy évtized múlva egy újabb ostobasággal állnak elő és Reicht le fogják fikázni :) Hogy tudna végigdugni egy ember/embercsoport egy egész világot? Honnan tudják, hogy ilyen szőrős volt, mikor csak a csontjai vannak meg? Már megint elmélet. 30 000 év múlva meg azt fogják kitalálni, hogy tőlem származik az ember, és genetikailag is be fogják bizonyítani. Te ezt elhinnéd, ha addig élnél? Ráadásul rengeteg ember van és halt is meg, akinek nagy előreharapása van, tehát az arc csontjai kijjebb állnak, de mégsem hiszem, hogy emberátmenet, meg te se. Nézd én nem vagyok genetikus, csak logikus, és tapasztalatokra építek rá. Inkább azzal magyarázom, hogy mindenki Ádám és Évától van, ezért vannak közös gémjeink.

Ha ennek a Reichnak és embereinek hiszel meg Darwinnak is, akkor a fizikusoknak, matematikusoknak miért nem? Ők is megtapasztalták az Istent kutatásaik során.

Én ezt a videót ajánlom: Ez a videó elég hosszú, de érdekesen és tudományosan, sőt logikusan is bemutatja azt, hogy Isten teremtette a világot :)

[link]

Kérlek nézzétek végig és ne kritikusan, én is kétszer elolvastam azt, amit küldtél, sőt régen el is gondolkodtam, hogy igaz e az evolúció, de ez még általánosba volt. Azóta egyre jobban tudom, hogy az Isten van, és az evolúció mese. Rá fogtok ti is jönni, ha nem is most.

2013. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/101 My Conserve ***** válasza:

"Nem kínoz az Isten, csak az ember hiszi azt, mert becsapja őt a sátán."

Ez egy nagyon kiváló válasz, elfogadom.


"Evolúciós elméleteket is az ő sugallatára írták, hogy ne higgyenek az Istenben."

Te még mindig nem érted?

Teljesen lényegtelen, hogy kinek a sugallatára írták. A lényeg az, hogy jó-e, vagy sem. Ha igaz, ha logikus, ha ellentmondásmentes, ha jó, akkor lényegtelen, hogy ki sugallta.


"Isten nem hobbiból csinál ilyeneket, hanem hogy megmentse az ember lelkét a kárhozattól, nem biztos, hogy ezzel a módszerrel, de lehet, hogy így, ő tudja, hogy hogyan. "

Igazán megnyugtató, hogy szerinted Isten nem hobbiból lök a vonat elé, hanem puszta jóakaratból :)


"Vannak olyan esetek, hogy a fejlett orvostudományunk sem tud segíteni, de Isten igen."

Továbbra is kérdezem: gyógyszerkutató vagy? Ha nem, akkor ne gyere nekem állandóan ezekkel a csodás gyógyulásokkal. Én is tudom, hogy léteznek, de ebből még nem következik, hogy melegnek lenni bűn. A kettő között nincsen kapcsolat, leszámítva egy poros régi könyvet.


"OKÉ, de hogyan teremtődnek meg az evolúció feltételei?"

Dunsztom sincs, de ettől még maga az elmélet helyes.


"Aki ezt kitalálta humorista volt. "

Nem. És ha igen? Akkor maga az elmélet kevésbé lenne logikus?


"Szóval az ember valamilyen különleges okból a vízbe kényszerült és kopoltyújuk lett nem?"

Te ismered a FÉLIG szót? Hm?


"A többi kérdésemre, hogy pl miért egyenesedett ki a majom nem kaptam választ."

Ki ígért neked választ?


"nem lehet meg minden bizonyíték, és ezt az evolúciótól sem várom el"

Látod, ezért nem vagy te tudós, csak tanár.


"Mindig csak az alap csontvázakat találnak, ami egy faj."

A faj-fogalom maga is értelmetlen, csak egy népszerű tévedés.


"Én mondjuk láttam egy filmet, ahol tudósok több bizonyítékot is mutattak a Biblia igazával kapcsolatosan. "

Ismét csak visszautalnék a füzetre...


"Amúgy ezt én is tudtam, hogy kb ennyi éves az evolúció."

Gratulálok, okosabb vagy, mint egy ötödikes.


"Én ledoktorálok és azt állítom, és leírom könyvbe is, sőt tankönyvbe is kiadatom, hogy az ember nem majomból van, hanem csigából ... és mivel híres ember vagyok, mert sokat kutattam a csigák után így mindenki elhiszi, és tanítja. Nem furcsa ez? Ugyan ez a majmos őrültség is."

Darwin ELŐBB állított igazat, és UTÁNA lett híres. Te ezt fordítva képzeled el - látod, ezért nem vagy te tudós, csak tanár.


"Nem tudtok úgy se meggyőzni"

Édes fiam, én nem téged akarlak meggyőzni, hanem azokat, akik ezt a kérdést olvassák.


"Igaz,hogy nem mindegyik mondás értelmes"

Akár a Biblia :)


"Mind a mai napig helytállnak a kísérleteik, számításaik."

Te meg mind a mai napig hasonlítasz anatómiailag egy majomra.

Ne vedd sértésnek, én is hasonlítok :)

De értsd meg: attól, hogy neked a biológia nem szimpi, még lehet tudomány.


"Inkább azzal magyarázom, hogy mindenki Ádám és Évától van, ezért vannak közös gémjeink."

Igen? Magyarázd már meg nekem azzal a te fenenagy logikáddal: honnan lett Káinnak felesége?

2013. nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 anonim ***** válasza:

Ja,ez jó kérdés.

Ezen nem is gondolkodtam soha:D

Egyedül az anyja lehetett a felesége,mivel más nő nemű lény nem volt,ebből is látszik,hogy milyen humbukk az egész:)

2013. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/101 anonim ***** válasza:

"Egyedül az anyja lehetett a felesége,mivel más nő nemű lény nem volt,ebből is látszik,hogy milyen humbukk az egész:)"

Ja, igen igazad van, eléggé annak tűnik. Bár az Éden kertbe még Ádám és Éva örökké éltek, (Bűnbe esésük után már nem) ott más volt a helyzet. Valószínűleg ott is voltak gyerekeik, konkrétan nem említi a Biblia, de valamilyen utalást tesz azért. Nem tudom pontosan ezt. Istennél semmi sem lehetetlen, hogy akár testvértől legyen gyereke. Nyilván régen ezt megengedte, hogy szaporodjon az ember. Most is előfordul, bár most tényleg vérfertőzéssel jár, mert akkor elszaporodna mégjobban az ember. Most se biztos, hogy minden esetben, következményekkel jár, de általában igen. Az élettartamát Isten az embernek csökkentette,túlszaporodás végett, meg maga az ember is a környezetszennyezéssel és az egészségtelen táplálkozással.

Örökké élésünket bizonyítja a telomeráz enzim megléte, ami inaktív ugyan, de megvan, ha ez működne örökké élnénk. [link] Azért nem működik, mert az ember bűnbe esett és meg fog halni. Nyilván azért van, mert valamikor működött.(Biztos ez is az evolúció végett van, létrejött bennünk, de nem működik. Érdekes az evolúció. Tényleg az.)

Beláthatjuk, hogy hit kell a Bibliához is, mert nehéz megmagyarázni, de azt is be kell látnunk, hogy az evolúcióhoz még nagyobb hit kell, mert azt még ennyire sem lehet bizonyítani. Istent megtapasztalhatjuk egy általa elvégzett csoda által lásd pl. váratlan felépülés, amikor az orvos már nem tud segíteni stb stb. de ott van a sátán tevékenysége is. A horoszkóp, a babonaság, átok, jóslás, asztaltáncoltatás, szellemidézés, hallucináció, látomás, félelem stb. Evolúció ilyenekre is képes? Istenhez imádkozok és az evolúció válaszol?

Evolúciót mivel bizonyítjátok? Azzal, hogy a három alapfeltétele valahogy létrejött? DE HOGYAN? Kérdezem hogyan megmagyarázná valaki végre? Jó persze azt is nehéz elhinni, hogy Isten mindig volt és mindig lesz, de azt is, hogy az evolúció 3 alapfeltétele valahogy létrejött a nagy semmiből, nem? Ha már ennyire hit kérdése mindkettő, akkor már hiszek Istenbe, mert megtapasztaltam, hogy van, ha nem is látom.

2013. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/101 My Conserve ***** válasza:

"Ja, igen igazad van, eléggé annak tűnik."

Művelődj:

[link]


Ez csak egyetlen kérdés volt, aminek a megválaszolásához a keresztényeknek rengeteg kompromisszum kellett. Olvasd el a linkelt cikket, és vedd észre:

1. idéznek zsidó hagyományokat, amelyek NEM részei a Bibliának

2. a gén fogalmával dolgoznak, és Ádám és Éva genetikájáról feltételeznek dolgokat, a bizonyítás legkisebb igénye nélkül

3. feltételezik, hogy Isten eleinte megengedte a vérfertőzést, később pedig megtiltotta, de nem veszik észre, hogy a tiltások után is számos bibliai szereplő vérfertőzésben élt:

[link]


"Istennél semmi sem lehetetlen, hogy akár testvértől legyen gyereke."

Egyre szimpatikusabb nekem ez a te istened :)


"Örökké élésünket bizonyítja a telomeráz enzim megléte"

Biztos, nem értek hozzá.


"Beláthatjuk, hogy hit kell a Bibliához is, mert nehéz megmagyarázni, de azt is be kell látnunk, hogy az evolúcióhoz még nagyobb hit kell, mert azt még ennyire sem lehet bizonyítani."

Mármint mennyire? Fent már olvashattad, hogyan tesznek bizonyíthatatlan állításokat az első emberek genetikájáról.


Remélem, rémlik neked valami arról, hogy a zsidók Egyiptomban voltak rabszolgák, azután egy Mózes nevű pali vezetésével elszöktek? Na, az a sztori a történészek szerint teljes egészében kitaláció.


"Istent megtapasztalhatjuk egy általa elvégzett csoda által lásd pl. váratlan felépülés"

Most már biztosan tudom, hogy gyógyszerkutató vagy.


"A horoszkóp, a babonaság, átok, jóslás, asztaltáncoltatás, szellemidézés, hallucináció, látomás, félelem stb. Evolúció ilyenekre is képes?"

Amennyiben vannak szellemek, akkor az evolúció létrehozhat olyan lényeket, amelyek képesek őket érzékelni.

Ezen kívül az evolúció létrehozhat olyan lényeket, amelyek hisznek a természetfelettiben (mint pl. te Istenben), ha ez előnyös nekik.


"Evolúciót mivel bizonyítjátok? Ha már ennyire hit kérdése mindkettő, akkor már hiszek Istenbe, mert megtapasztaltam, hogy van, ha nem is látom."

Az evolúció nem igazán hit kérdése, inkább logikáé. Amennyiben megérted az evolúció működését, akkor... nem történik semmi. Nem kapsz Istent, akihez imádkozhatsz, nem kapsz csodás gyógyulásokat. Nem kapsz semmi mást, csak megérted az evolúció működését. Ez ilyen egyszerű. A tudomány nem állít sokat arról, hogy ezek a feltételek hogyan jöttek létre, viszont a működését elég jól bemutatja. És a baj az, hogy ez a működés marhára nem olyan, mint amit a Biblia leír.


Darwinnak nem az volt a célja, hogy megcáfolja a Bibliát, de a tudománya mégis olyan sok mindent felfedezett, hogy ma már nyilvánvaló: a Bibliában csak annyi szerepel, amennyit kétezer évvel ezelőtt az emberek ismertek. A következtetés egyszerű: a Biblia nem valamiféle mindentudó isten írása, hanem emberi alkotás.

2013. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 anonim ***** válasza:

Igazad van. Nem mindent tudunk megmagyarázni a Bibliával kapcsolatosan. Ezt már az előbb írtam. Vannak olyan dolgok, amit nem tudunk ezzel kapcsolatosan bizonyítani. Ez tény. Elhiszem. Régen nem volt rákos betegség meg semmilyen betegség emiatt nem lehetett vérfertőzés. Ezt ma tudtam meg. A régészeknek ne higgy. Ők ott voltak, mikor Mózes csodákat tett? NEM. Nincs is konkrét bizonyíték ez ellen. Ilyen régészeti feltételezéseket én is ki tudnék találni. A csapások egymás után következtek be! Érdekes, hogy mind a 10 csapás csak úgy egyszerre jött elő!

Biztosabb:

[link]

Egy kis érdekesség (ha a Holdról szemléljük a világot).

[link]

Evolúció egy folyamat nem? A folyamat meg lineárisan halad, valami elvet követve. Gondoljunk a növény növekedésére. Pl a kukorica, felnő, de mégsem kezd el a szellemvilágba hinni. Az evolúciónak mi célja a szellemvilágba való hithez? Vagy mi találjuk ki/idézzük elő? Akkor miért válik be a sok csoda, misztikum. Egy folyamat nem hoz létre érzelmeket. De gondoljunk a kémiába lévő reakcióegyenletekre is. Bizonyos anyagokat elegyítünk, keletkezik valami, de nem kezd el a szellemvilágba hinni. Tehát az evolúció, én úgy tudom egy egymásból kifejlődő folyamatok sorozata. Mi köze a szellemvilághoz és miért hoz létre Isten hitet, ha ellene van?

Vagy az evolúció nem egy folyamat, hanem egy logikus valami, ami szellemi lényekben való hitet biztosíthat, ha én akarok hinni? Ez nem semmi. Döntsük el végre, hogy mi az az evolúció! Egyre zavarosabb nekem és egyre logikátlanabb. Amúgy ilyenről nem is tanultam. Ezt te találtad ki?

„Az evolúció nem igazán hit kérdése, inkább logikáé. Amennyiben megérted az evolúció működését, akkor... nem történik semmi. Nem kapsz Istent, akihez imádkozhatsz, nem kapsz csodás gyógyulásokat. Nem kapsz semmi mást, csak megérted az evolúció működését. Ez ilyen egyszerű. A tudomány nem állít sokat arról, hogy ezek a feltételek hogyan jöttek létre, viszont a működését elég jól bemutatja. És a baj az, hogy ez a működés marhára nem olyan, mint amit a Biblia leír. „

Igen egy kissé furcsa logikáé. Megint azt tudom mondani, hogy bizonyítékot az evolúcióról. [link] . Ja, és az evolúció mellett szóló cikkek stb., nem mutatnak be konkrétumokat, bizonyítékokat, hogy kiderüljön, hogy 100% igaz. Néhány átmenettel, - ami szerintem nem is átmenet, hanem külön faj, de mindegy- nevetségessé teszik magukat. Sok evolúciós biológiás filmet láttam már. Ellentmondás is van: [link] Darwin is hitt Istenben, csak tévesen. Ha Darwinnak hisztek, akkor mégis van Isten. Ezt is elhihetnétek tőle.

Én kaptam csodákat Istentől, nem is egyet. Érdekes az Istenhívők megtapasztalták Isten jelenlétét, de az evolucionisták semmitmondó bizonyítékokat hoznak fel. És akik Istenhívők, boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak a statisztikák szerint, mint akiknek semmi közük az Istenhez. Evolúció eléggé Istent pártolja nem? Ha így gondolkodunk.

Most nyugodtan küldhettek rengeteg cikket. Én is olvastam sokat az evolúcióról e vita közben. Úgysem tudtok meggyőzni semmilyen módon sem. Már említettem, hogy miért. Úgysem tudtok, -és ezt nem rosszból mondom- az evolúció mellett 100% biztos, de még 50% biztos tényeket sem felhozni. Rengeteg alaptalan feltételezés egy képzeletbeli folyamatról.

Eléggé eltértünk a kérdéstől nem?

2013. nov. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/101 My Conserve ***** válasza:

"Régen nem volt rákos betegség meg semmilyen betegség emiatt nem lehetett vérfertőzés. Ezt ma tudtam meg."

Ja, mindennap tanulunk valamit...


"A régészeknek ne higgy. Ők ott voltak, mikor Mózes csodákat tett? NEM. Nincs is konkrét bizonyíték ez ellen. Ilyen régészeti feltételezéseket én is ki tudnék találni."

Én nem voltam ott akkor se, amikor te születtél. Eszerint nem létezel?


"A csapások egymás után következtek be! Érdekes, hogy mind a 10 csapás csak úgy egyszerre jött elő!"

...mondja a Biblia.


"Biztosabb: [link]

Wyattot még a hívők sem fogadják el:

[link]


"Pl a kukorica, felnő, de mégsem kezd el a szellemvilágba hinni."

Honnan tudod? Nincs is konkrét bizonyíték ez ellen! Sőt, szerintem a kukorica kifejezetten sátánista!!! Égessük fel! Égessük fel!!!!!


"Tehát az evolúció, én úgy tudom egy egymásból kifejlődő folyamatok sorozata. Mi köze a szellemvilághoz és miért hoz létre Isten hitet, ha ellene van?"

Egy tetszetős elmélet szerint az istenhitet a hierarchia-követő viselkedés hozta létre. A majmok nagyon szigorúan betartják egymás között a rangsort, megvan, hogy ki ehet először, és ki utoljára, kinek kell elkotródnia a másik útjából, és kinek nem. Ez stabilitást és nyugalmat ad a majmoknak: ha mindenki tudja, hol állsz, akkor nem kell állandóan megvédened a helyed. Emiatt a majmok képesek kétféle viselkedésre: határozottan fellépni az alattuk lévővel, és odaadással a felettük lévővel szemben.


A probléma az, hogy a rangsor tetején lévő majom számára ez egy egyoldalú helyzet. Ő a megalázkodást nem tudja gyakorolni, hiszen fölötte nem áll senki. Ő csak magára számíthat, nem fordulhat senkihez, nem veszi őt senki a védelmébe, sőt mindenki az ő helyére törekszik.


Az elmélet szerint lehetséges, hogy az istenhit azért alakult ki, hogy a vezetők is tudjanak valakihez fordulni, valakitől támogatást kérni. Azután ez egy nagyon sikeres elképzelés lett: azok is támaszt tudnak meríteni egy jóságos és mindenható isten gondolatából, akik maguk nem is vezetők, tehát elvileg fordulhatnának más emberekhez is segítségért.


"Amúgy ilyenről nem is tanultam. Ezt te találtad ki?"

Nem igazán kitaláltam, inkább csak megtapasztaltam.


Én egyébként azt szoktam mondani, hogy nem muszáj elfogadnod az evolúció elméletét. Tényleg nem! Nyugodtan tagadd, nyugodtan kritizáld, de... előtte ismerd meg. Ha megérted az evolúció működését, akkor sokkal meggyőzőbben tudod majd kritizálni is.


"Ellentmondás is van: [link]

Klassz.


"Darwin is hitt Istenben, csak tévesen. Ha Darwinnak hisztek, akkor mégis van Isten. Ezt is elhihetnétek tőle."

Nem te magad mondtad, hogy tévesen hitt benne? Minek tanulnék el egy téves istenhitet?


"Én kaptam csodákat Istentől, nem is egyet."

Gratulálok!


"Érdekes az Istenhívők megtapasztalták Isten jelenlétét, de az evolucionisták semmitmondó bizonyítékokat hoznak fel."

Mást nevez bizonyítéknak egy hívő, és mást egy tudós. Szerinted ha felmegyünk egy hegyre, és ott találunk egy kőoszlopot, akkor az bizonyíték arra, hogy itt konkrétan egy oltár állt, és pont az, amiről olvastál a Bibliában. Szerintem meg az csak egy oszlop.


"És akik Istenhívők, boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak a statisztikák szerint, mint akiknek semmi közük az Istenhez. Evolúció eléggé Istent pártolja nem? Ha így gondolkodunk."

Valóban. Kezded megérteni.


"Úgysem tudtok, -és ezt nem rosszból mondom- az evolúció mellett 100% biztos, de még 50% biztos tényeket sem felhozni."

Én itt némi részrehajlást érzek. Te két bizonyítatlan elméletről beszélsz: a teremtésről, illetve az evolúcióról. Az egyiket azzal támadod, hogy nincsenek mellette akár 50%-ig biztos tények sem. A másik oldalon viszont nem kéred számon ugyanezzel a szigorral a bizonyítékokat.


(Amúgy mi az, hogy 50%-ig biztos? "Vagy igaz, vagy nem?")


"Eléggé eltértünk a kérdéstől nem?"

Na csakhogy észrevetted!

2013. nov. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!