Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi legyen? Depressziós vagyok

Davide01 kérdése:

Mi legyen? Depressziós vagyok

Figyelt kérdés
Milyen hobbit ajánlanátok egy depressziós és személyiségzavaros embernek?Én az olvasásra gondoltam de nem lenne jobb ha olyan hobbim lenne ami társaságban van vagy jó az olvasás is?Mert én csak azt szeretem szinte...Köszi előre is

2015. ápr. 16. 07:30
 1/5 A kérdező kommentje:
14/F
2015. ápr. 16. 07:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem, ha lehangolt vagy, próbáld azt keresni, ami egy kicsit felvidít- tehát jó az olvasás. Majd később, ha jobb lesz a kedved, kialakul, hogy társaságban is jól érezd magad, például egy kiránduláson.
2015. ápr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönom ment a zöld kéz :)
2015. ápr. 17. 00:10
 4/5 anonim ***** válasza:

A depressziós emberek egyik jellemzője, hogy apránként elsorvadnak az emberi kapcsolataik, magányossá válnak, ez pedig maga a halál. Az emberi lét együtt-lét. Érted?

Az olvasás jó, mert érdekesebb, szórakoztatóbb, tehát vonzóbb személyiség leszel, de ha csak begubózol a lakásba, és elbújsz a könyveid mögé, akkor soha az életben nem lesz belőled ember !


Az olvasás mellett nagyon kellene olyan elfoglaltság, amelynek társasági vonzata is van. Nem mondom én, hogy legyél tagja egy hegymászó csapatnak- már az is jó lenne, ha rendszeresen eljárnál úszni. Izmosabb leszel és legalább esélyed lesz összeismerkedni új emberekkel, fiúkkal, lányokkal. Olvasás és úszás: szellemi és testi fittség. Nem is olyan rossz.

De a strand csak egy tipp, mert nem ismerem a személyiséged és az érdeklődési köröd. A hobbi szinte mindig magányos tevékenység- ez vele a gond- , de még sem teljesen elszigetelt, mert egy bélyeggyűjtő is rákényszerül más gyűjtőkkel való találkozásra, ha vásárolni, cserélni akar. Mindenképp olyasmi kell, ami több szálon kapcsol téged a többi emberhez, mert a CSAK olvasással biztos, hogy kinyírod magad.


Egyáltalán, miért vagy te depressziós? Megöltél valakit, vagy mindkét kezed és lábad levágta a villamos? Mert akkor jó okod lenne rá. Mit rontottál el, amit nem lehet rendbehozni? Ennyi idősen még időd sem volt elszúrni az életed. Tulajdonképpen csak most készülsz ezt megtenni...

Pszichiáter mondta? A pszichiátria nem tudomány, fontos hogy ezt tudd.


AZ VAGY, AMIT GONDOLSZ MAGADRÓL, ÉS AZ LESZEL, AMIT GONDOLSZ A HOLNAPODRÓL.


Meglehet, nyersnek és kioktatónak látszom, de csak a figyelmed akartam felkelteni. Valójában barátsággal írtam.

2015. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi...aszzem hát ezt az ember tudja
2015. ápr. 17. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!