Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Privát üzenetre vissza(nem)írá...

Privát üzenetre vissza(nem)írás, kinek mi a tapasztalata? Ez az oldal régebben is ilyen volt?

Figyelt kérdés

Van jópár általam figyelt témakör aminek kapcsán néha privát üzenetet írok 1-1 felhasználónak. Többnyire további kérdések az adott témakörhöz kapcsolódóan. Mindig köszönök, illedelmes és korrekt vagyok, a privát kérdéseim se perverzek hanem többnyire teljesen általánosnak vehetőek. Ha nem ír vissza vagy ha megszakad pár üzenet után a válaszolás, nem zaklatom és nem írok többet neki. Ennyit rólam röviden.


A tapasztalataim? Egyre inkább lesújtóak. Kb 10 esetből 3-4 aki visszaír, a maradék szó nélkül ignorálja az üzenetem. A 3-4ből pedig 2-3 olyan hogy erős szövegértelmezési gondjai lehetnek, öncélúan átugrik kérdéseket, tőmondatokban válaszol össze vissza, abszolút pongyolán fogalmazva és sokszor a kérdésem lényeget se kifejtően. Szóval kb 10ből 1 aki normálisnak mondható ilyen téren, jelenleg ezt látom.


A kérdésem a következő. Én csinálok valamit rosszúl, vagy mások is ugyanezt tapasztalták itt? Mi lehet az oka? Régen is ilyen volt az oldal, vagy csak a jelenkor teszi? Esetleg túl nagyok lennének az elvárásaim az emberek kapcsán? Bármi építő jellegű választ szívesen veszek.



2022. márc. 3. 20:39
 11/97 anonim ***** válasza:
90%
Én tök bunkó szoktam lenni ilyenkor ha kéretlen privit kapok. Kimasolom a privát üzenetet, beillesztem a topic-ba és ott válaszolom meg. A küldőt pedig tiltom azonnal.
2022. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/97 A kérdező kommentje:

Az eddig látott válaszok alapján már eléggé egyértelműnek tűnik a helyzet. Nem örülök neki és meg is van a véleményem jópár dologról amit olvastam, de ez van. Ezek szerint el kell fogadnom hogy ez egy ilyen hely. Új vagyok még itt és sokmindenről nem is tudtam eddig. Mostantól eszerint fogok én is viszonyulni az itteni dolgokhoz és emberekhez, és ezalapján fogom használni az oldalt.


A válaszokat köszönöm, segített tisztábban látni a helyzetet, szóval részemről ment a zöld kéz mindenkinek.

2022. márc. 3. 22:25
 13/97 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, én tőled kérdezném, miért privátban akarsz esetenként kérdezni, miért nem jó az oldalon?


Én a privátban történő érdeklődést két esetben tartom indokoltnak:

1. Ha régi kérdéssel, vagy régi válasszal kapcsolatosan kérdeznél.

2. Ha a kérdés alatt már kérdeztél, de ott nem válaszol neked az illető.

2022. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/97 anonim ***** válasza:
100%

13, nem kötekedni akarok, de én ezekben az esetekben sem tartom indokoltnak.

Ha régi, attól még ugyanúgy jelez az oldal a kérdezőnek és a válaszolóknak is, ha új hozzászólás érkezik a kérdés alá.

Ha nem válaszol egy felmerülő kérdésre, az elég egyértelmű jel hogy nem szeretne sem ott, sem privátban. Ha már ott a kérdés alatt sem akar reagálni, annak oka van. Kétlem hogy jó néven veszi ha valaki annyira nyomul hogy még privátban is bepróbálkozik, miután a hallgatásával egyértelművé tette hogy nem szeretne belemenni további diskurzusokba.

2022. márc. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/97 anonim ***** válasza:
89%

Egyik korábbi válaszoló vagyok. Én évek óta csak egyetlen embernek válaszoltam privátban. Ő azt kérdezte meg, hogy hol, melyik intézményben kezelték sikeresen a papámat.


Neki akkor ott válaszoltam, és megertettem, hogy ezt privátban kérdezte, kényes téma volt arc nélkül is.


De az összes többi olyan bugyuta és semmitmondo, vagy ismerkedni akaró privát volt, hogy azonnali tiltás és törlés járt érte, illetve jár most is.

2022. márc. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/97 anonim ***** válasza:
88%

#14

Ha a kérdés alatt nem válaszol valaki, az nem feltétlen azt jelenti, hogy nem akar. Sokan nem nézik, követik a már megválaszolt kérdéseiket, nem olvassák az új hozzászólásokat.

2022. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/97 A kérdező kommentje:

13-as, egyszerű és sajnálatos oka van ennek, de kifejtem. Vannak különböző ízlés és világkép alapú ártatlan témakörök ahol a többség lepontozza azt, aki a tömegtől eltérő véleményt mer képviselni. Hiába őszinte és jó válasz az is, rommá lepontozzák, csak mert nekik nem tetszik az adott dolog. Nekem pedig sok esetben pont ez a ritkább vélemény a szimpatikusabb, fel is szoktam pontozni, és néha van hogy ilyenkor szoktam további kérdéssel privátban ráírni az illetőre. Nyilván ha a válaszoló abban a témakörben már rakás mínuszt kapott másoktól, az amúgy teljesen normális és őszinte de átlagtól eltérő értékrendet vagy ízlést képviselő válaszáért, akkor nem igazán tartanám szerencsésnek további kérdéseket feltenni ugyanott, mivel akkor őt és engem is szanaszét mínuszolnának a többi válaszunkban is. És jelzem mégegyszer, ezek nem rossz vagy káros, haszontalan válaszok, csupán annyi a bűnük hogy mernek eltérni az átlagtól!


A másik dolog hogy nem is feltétlen szeretném offolni ezeket a témaköröket, mert elég részletesen bele tudok menni dolgokba, alapból az ilyet jobb lenne privátban intézni szerintem, legalábbis máshol így szoktam, és többnyire sikeresen.


A harmadik pedig hogy már próbáltam saját kérdésként is feltenni ezeket a témaköröket, de finoman szólva nem tolongtak, meg aztán el is veszett a rengeteg többi kérdés közt. Spamelni pedig nem szeretnék, azt sajnos túl gyakran megteszik mások is a folyamatos, párnaponta ismétlődő kérdéseikkel.

2022. márc. 4. 01:38
 18/97 anonim ***** válasza:
82%

Ja, hát az más ha te az elismerésért és a zöld pontokért vagy itt. Értem már hogy miért nem mered felvállalni a véleményedet nyilvánosan.

Bár nem, ha mélyebben belegondolok, nem értem. Ez egy anonim oldal. Nem az iskolában vagyunk, ahol számít hogy milyen jegyeket szed össze az ember.

Olcsóbban adják a boltban a kenyeret ha sok zöld pacsit gyűjtök össze, vagy mi az értelme?

2022. márc. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/97 A kérdező kommentje:

18 ilyen hatalmas meglátásokat én is tudok, pl képzeld ha nem lennél fogyatékos akkor képes lettél volna értelmezni amit írtam, hogy itt nem rólam van szó. Hanem akit lepontoztak a népszerűtlen véleményéért, az nem fog további mínuszokért még válaszolgatni ugyanabban a témakörben! Kedve se lenne ezekután meg miért tenné? Csak minimális értelem és józanság kellene ehez a felismeréshez, de látom neked ez is nehezedre esik.


További meglátásom pedig az, hogyha lenne gerinced akkor nem forgattad volna ki ilyen hazug legalja féreg módjára amit válaszoltam neked. Kicsit már bánom is hogy korrekten válaszoltam, a te fajtád nem érdemel semmit. Max hogy élőben alaposan helyretegyék ha véletlen megfeledkezik magáról és elfelejti hogy nem anonim fórumon van éppen, és ugyanezt az alantas sunyi kiforgatós hazug személyeskedést hozza ott is véletlenül, amit itt megszokott.


De ja nyilván igazad van mindenben, most se mertem felvállalni a véleményem nyilvánosan. Na kb ennyit ér a többi is tőled.

2022. márc. 4. 02:26
 20/97 anonim ***** válasza:
86%

Na én például pont az ilyenek miatt nem reagálok soha privátokra, mint a 19-es személyeskedese, és sertegetese. Kinek van erre szüksége őszintén???


Egyébként azt sem szeretem, amikor valaki baromira ki akar vesezni egy kérdést. Csak mert ő szeret írni, meg mélyebben beleasni.


A legtöbb ember feltesz egy egyszerű kérdest, és aki tud, megprobal rá lehetőleg röviden és világosan válaszolni.


Egyébként azt tartanám korrektnek, hogy aki beszélgetni akar privátban, az írja ki a topikban, hogy bővebben privátban, akit érdekel, írjon. Nem?


Nincs sértődés, nincs nyomulas.

2022. márc. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!