Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Igaz az, hogy ha elültetem...

Igaz az, hogy ha elültetem késő ősszel a tepertőt, tavaszra kis malac lesz belőle?

Figyelt kérdés
Tavaly kipróbáltam, nem jött össze, azt mondták lehet azért, mert keveset öntöztem.
2011. dec. 19. 19:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Örülök, hogy még aktív a kérdés!

Elég komoly problémám van. Tetovált vetőtepertőt vásároltam. Borsos árára való tekintettel csupán egyetlen darabot, de arra kikelési garanciát adtak. Csodaszép malac kelt ki belőle: [link]

Gondoltam, majd szaporítok belőle tepertőt. Így vágás után, zsírsütéskor különös gonddal ügyeltem a tepertő átsültségére, morzsolódására. Mindössze négy vetésre alkalmas tepertőt tudtam kinyerni az egész érett malacból.

Feltett szándékom volt egy olyan malacot nevelni, amiből a lányomnak (szeptemberben kezdi az óvodát) egy igazi menő keménycsajos bőrkabátot tudok készítetni. Miután az én kabátomon egy gésa van, reméltem egy gésanövendékest a lányomnak, és egy szamurájost a férjemnek.

De a reményeim szertefoszlottak. A malacok nemcsak anatómiailag csúnyák lettek (Az egyiknek kiszeltündés szemöldöke nőtt), de ami a legjobban bosszant, hogy csupán a derekukon van egy ribirendszám, de az is olyan mintha egy betépett alkoholista kőműves köpte volna oda.

A húsuk száraz, és egyáltalán nem ízletes, bármit csinálok vele.

Gondolkodtam rajta, hogy megpróbálok egy újabb nemzedéket kinevelni, de félek, hogy még csúnyábbak lesznek, mint ezek, márha ez lehetséges.

Sajnos közben mégjobban megugrott a tetovált vetőtepertő ára, már nem is adnak kikelési garanciát. Nem tudom, hogy be merjem-e így vállalni az újabb vásárlást, ültetést.

2013. jan. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:

Jól átvertek.

Egygenerációsat sóztak Rád.

2013. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim válasza:

Én is termesztettem. Tudjátok, én már régen űzöm az ipart, még a nagyszüleim kezdték a malactermesztést. Kb. úgy 2 éve foglalkozom ezzel az egésszel.

Legutóbbi termesztésem nagyon jól sikerült, tán még ilyen jó malacom nem is kelt még ki a földből! 3 nap múlva készítettem róla egy képet, addig tartott a fényképező-keresés. Itt a kép: [link]

Egyébként hülyeség a legdrágábbat venni. Mondjuk azért a legolcsóbbat se kell palántából. Én egy alföldi paraszttól vásároltam a piacon. Azt mondta, az alföldi palánták vannak a legjobb kezekben, így azokban nemigen lehet csalódni. Ebből a palántából lett a linkben található képen szereplő malac is. Egyébként én május közepe fele ültettem el, egy közepes méretű területen, ami körbe volt védve kerítéssel. Fontos, mert egyszer a szomszéd kutya kikaparta, és utána úgy kellett megkergetnem a hólapáttal. De sajnos ő győzött. Nah mind1 is. Szóval érdemes alföldi termesztőtől vásárolni disznópalántát, majd osztrák vagy pedig egy hegyi termesztőtől tápolajat venni, de szerintem semmiféle képpen ne magyar termesztőtől vegyetek tápolajat! Én nem vásárolok a neten amerikai tápolajakat se palántákat, ott ugyanis ki tudja milyen károsítószerrel keverik össze ezeket a drágaságokat. Meghát azért valamelyiknek igen borsos az ára. Én alföldi termesztőtől 12.500 Ft-ért vásároltam palántát és osztrák paraszttól vettem 1 Euróért tápolajat. Szerintem megérte, márcsak a malac szépsége miatt is. Én kb. 3 és fél hónapot vártam, mire kikelt de megérte. Úgy csináltam, hogy a tepertőt (palántát) gyorsan elültettem úgy kb. 12 cm mélyen a föld alatt, majd gyorsan leöntöttem a tápolajjal, mert nem jó, ha levegővel keveredik a tápolaj. Aztán gyorsan elültettem. 3 és fél hónap múlva mint említettem, kikelt a malac, majd rá hat napra hirtelen lefialt. Szerintem a tápolaj tette ezt vele, úgyhogy már csak ezért is megéri. Egyébként most a télen is elültettem egyet, szintén ezektől az eladóktól vettem. Csakhát a hideg miatt most melegágyban ültettem el. Úgy tervezem, ha eljön a disznóvágás ideje, megpróbálom a saját tepertőmet elültetni, és a hozzá való disznózsírt meg disznóvért használom majd fel tápolajnak. Ezt az osztrák eladó mondta. Most tehát bejött nekem ez az osztrák tápolaj és a magyar alföldi tepertő is. Remélem, idén is befog jönni, és lesz belőle sok-sok malac. Úgyhogy nektek is Sikerekben Gazdag Malactermesztést és Jó Idényt kívánok! :)

2013. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim válasza:
Szerintem csak egy módja van annak hogy tepertőből malacot növesszünk a kertben. Először is nem vízzel kell locsolni hanem naponta egy kanna Xertium D300 al ami újraépíti a sejtes struktúráját a föld ásványi anyagai segítségével, persze nem árt gyakran kiásni és megnézni nem e mutálódott a lény ha véletlen emberiségre káros vérengző mutáns lenne belőle azonnal égessük el! De az esetek nagy részében (olyan 75%) sikeresen újraépül a sejtes szerkezete a sertésnek és 2 hónap gondozás után már röfögésre kelhetünk ugyanis kidugja a fejét a földből és röfögni kezd.
2014. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 futár 1 válasza:
Próbáld meg a császár szalonnát is vagy a kolozsvárit,akkor csíkos kis vadmalacok kelnek ki! Ha időben elfogyasztog nem veszélyes!
2014. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim válasza:
Ez most tényleg lehetséges? :O
2014. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:

Termeszetesen utolsó!

A mi családunk Vetőtepertő és disznópalánta termesztésből él!

2015. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!