Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez antiszociális viselkedés?

Ez antiszociális viselkedés?

Figyelt kérdés
Valamiért nem tudok megnyílni emberek előtt, csak nagyon-nagyon lassan. Volt most nemrég olyan, hogy haverom elhívott egy helyre, ahol az Ő barátai voltak akiket nem ismerek, és én csak ültem, nem tudtam szólni senkihez. Nagyon kényelmetlen volt, de ez a jelenség már sokszor előfordult velem, sőt mindig, ha új emberekkel találkozom. Ennek hatására pedig nem is nagyon közelednek felém az emberek, mert nem tudok velük elsőnek szót érteni, másodjára meg már így Ők nem akarnak. Kezdem azt érezni, hogy antiszociálissá váltam. Nem tudok röhögni a vicceiken és félek megszólalni én is, nehogy megöljem a hangulatot azzal, hogy beleszólok olyanokba, amit én nem tudhatok. :S 20/F
2011. júl. 28. 01:32
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Egyébként írhatsz nyugodtan, meg aki csak akar beszélgetni, már ha sikerül beszélgetni :D, és én szívesen ismerkedek. :)
2011. júl. 28. 02:01
 12/24 anonim ***** válasza:

Még mindig 2. vagyok :)Nekem nincs témám az emberekkel, vagyis persze, az elején még ok, de utána miről tudnék beszélgetni? Semmi nem jut olyankor eszembe.

Én is azért óvakodok a pszichológustól, mert van pár ismerősöm, aki jár és tudom, hogy én nem vagyok olyan...

2011. júl. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Én úgy vagyok vele, hogy meg kell próbálni. Mivel olyan emberekkel beszélnék, mint én vagyok, így akár vicces is lehet a dolog. :) Igaz én a személyes beszélgetések híve lennék, de egyébként valahogy kezdeni kell a dolgot.
2011. júl. 28. 02:13
 14/24 JLlompi ***** válasza:
28%
ganját kéne szívnod attól megnyílsz vagy valamilyen legális drogot én tudok szerezni ha kell szólj nagyon olcsó itt termesztem a kiskertbe
2011. júl. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
értem a problémádat, meg én is ilyen vagyok, de szerintem ez nem antiszocialitás. mármint én úgy értelmezem, az azt jelenti, hogy az ember nem is akar beilleszkedni a társadalomba, nincs rá igénye. szóval te szeretnél, csak ez nem megy olyan könnyen. nah, de az elnevezés mit sem változtat a problémán.
2011. júl. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 ji..... ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, hogy rosszul vagyok, ha idegen társaságba kell menni, mert utálom. De viszont ha ott vagyok már néhány napot, hetet (iskola, munkahely, stb.), akkor teljesen jó lesz minden, nem vagyok gátlásos egyáltalán. Ha veled is így van, hogy meg tudod szokni, akkor nincs semmi baj.

Én meg magamtól nem megyek ismeretlenek közé, ha nem muszáj, nem kötelező ez.

2011. júl. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 ji..... ***** válasza:
Pszichológushoz menni meg egyáltalán nem szégyen, ha úgy érzed, hogy szükséged van rá. Súlyosabb szociális fóbia (mert én úgy gondolom, hogy ez az) esetén nagyon hatásosan tud segíteni!
2011. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Had meséljem el a saját történetemet...


Először is,nem tudom,hogy ez antiszociális viselkedés-e vagy sem,de én is ilyen voltam/vagyok.

Azt tudom mondani,hogy ameddig nem fogadod el magad és görcsösen változtatni akarsz,addig nem fog menni.Én is évekig ilyen voltam,aztán felfogtam,hogy nekem nincs is szükségem valójában társasági életre és jól elvagyok magammal is.Amikor már nem akartam görcsösen beilleszkedni,kapcsolatokat teremteni,hanem magasról letojtam az embereket,akkor valahogy sokkal jobban ment a társalgás,mert nem volt bennem félelem.


Először el kell fogadnod magad,majd amikor már nem is érdekel a probléma,akkor fog megoldódni magától minden!! - Nálam legalábbis így volt.


Mellesleg,ha úgy érzed,hogy jobban szeretsz magaddal lenni,akkor ne változz meg mások kedvéért!!Ilyen embereknek is lenniük kell és ennek az életformának is megvannak a szépségei.:) Én még mindig jobban szeretek magammal lenni annak ellenére,hogy már jobban érzem magam társaságban.Ilyen ember vagyok,de ettől nem érzem magam kevesebbnek!


19/L

2011. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, folyamatosan azon vagyok, hogy elfogadjam magam így, meg nem is lenne azzal baj, csak a körülöttem lévő emberek(család) hajszol, hogy állandóan csak a szobában ülök, miért nem megyek kifelé, stb., holott nekem nem hiányzik az, hogy kifele menjek, de ezt nem értik meg. Nem akarok megváltozni, csak jó lenne, ha lennének emberek akikre mindig számíthatok, megértethetem magamat velük, ha ki akarok adni magamból valamit. Sajnos még ilyet nem találtam.
2011. júl. 28. 14:17
 20/24 anonim ***** válasza:

Nekem is mondja a család hogy menjek ki ne csak itthon üljek a szobámba.

Én nekem se hiányzik az hogy kimenjek.

De ha valamikor és valamiért ki kell mennem akkor én tudom mit hogyan kell mondani vagy mutatni.

Mondanak nekem valamit nem érdekel de úgy teszek mintha érdekelne.

Ez egy kihívás a számomra hogy álcázzam ezeket. :)

2011. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!