Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez antiszociális viselkedés?

Ez antiszociális viselkedés?

Figyelt kérdés
Valamiért nem tudok megnyílni emberek előtt, csak nagyon-nagyon lassan. Volt most nemrég olyan, hogy haverom elhívott egy helyre, ahol az Ő barátai voltak akiket nem ismerek, és én csak ültem, nem tudtam szólni senkihez. Nagyon kényelmetlen volt, de ez a jelenség már sokszor előfordult velem, sőt mindig, ha új emberekkel találkozom. Ennek hatására pedig nem is nagyon közelednek felém az emberek, mert nem tudok velük elsőnek szót érteni, másodjára meg már így Ők nem akarnak. Kezdem azt érezni, hogy antiszociálissá váltam. Nem tudok röhögni a vicceiken és félek megszólalni én is, nehogy megöljem a hangulatot azzal, hogy beleszólok olyanokba, amit én nem tudhatok. :S 20/F
2011. júl. 28. 01:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

ez nem antiszociális viselkedés, hanem szorongás, félelem. ha képtelen vagy önkezelésre, akkor segítséget kell kérned, hogy valaki feltárja az okát, és átneveljen.


01:36

a válaszod hamis, ezért lepontoztam

az antiszociális hivatalos fogalma nem ez, az a fajta ember inkább kifelé mint befelé forduló, a kérdezővel


07-28 01:49

itt meg kell állni egy szóra. ha valamit nem is igényelsz, akkor miért akarod erőltetni? azért akarsz beszélgetni másokkal mert az a szokás, vagy szeretnél barátokat szerezni?

csak azért eljárni buliba hogy színleld a lazacsávót, beleszokj és ezt hozd máshol is, nem érdemes.

nem hiszem hogy aszociális lennél, mert akkor nem zavarna, de úgy érzem nem is igazán tudsz mit kezdeni az emberekkel, sem magaddal, ezért nincs miről és hogyan beszélgetni velük. mellette szorongsz is


07-28 01:53

a pszichológustól nem kell félni, inkább csak óvatosnak kell lenni, de ha nem értesz az emberi lélekhez, akkor mindegy


07-28 01:58

furán fog hangzani a válasz, de ez nem a te hibád, nem te vagy a beteg, hanem a többiek. mindenki más, és aki ehhez így viszonyul, mert nem nyílsz meg nekik egyből, az nem is "érdemel" meg téged


07-28 02:09

azért mert valószínűleg felszínes témákkal indítasz, és mikor abból is kifogytál, nincs semmi. nincs valódi érdeklődésed, és az illető sem érdeklődik felőled. én ezt a fajta embert nem szeretem, mert csak erőlteti azt, ami nyilvánvalóan értelmetlen. ha barátokra vadászol, sokkal jobb az ilyeneket hagyni, és azt keresni, akit te is érdekelsz és ő is téged.

a pszichológushoz meg nem csak beteg emberek járnak, bármilyen lelki problémán segíthetnek, főleg ha elmagyarázzák, és rájössz, hogy nincs is nagy gond


07-28 02:19

nagyon jó meglátás, hasznos válasz a kérdés szempontjából, még ha nem is kínál megoldást, felpontoztam


07-28 14:10

hasznos válasz a helyzet szempontjából, felpontoztam

én magam is egy rejtett aszociális jellemet sejtek az egész mögött, de ez nem feltétlenül van így, lehet hogy társaságigényes ember. te például tudod hogy nincs igényed az emberekre, de lehet hogy neki ettől lesz még, viszont ha képes elfogadni azt, hogy ne erőltesse mindenkivel, akkor valóban hasonlóan megoldódik a problémája. nem feltételezem hogy teljesen aszociális lennél

2011. szept. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele:(( 18 lány vagyok, és már szörnyű kissebbségi érzésem van, ami régen nem volt..:(
2011. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Talán csúnyább lettél?
2011. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
18:07 ezt kinek írtad?
2011. nov. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!