Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen semmilyen?

Miért vagyok ilyen semmilyen?

Figyelt kérdés

Senkinek sem tűnik fel, ha valami változás van rajtam. Hátközépig érő hajamat levágattam állig érőre (teljesen más fazon), középbarnáról befestettem aranyszőkére, és ez csak egy embernek tűnt fel fél éves (!) lenövés után... 2 ruhaméretet fogytam, és ezt sem veszi a kutya sem észre.

Meg úgy alapból sok mindenben változtattam az évek alatt. De pl nemrég találkoztam egy általános iskolai tanárommal, és első megjegyzése az volt, hogy semmit sem változtam.

Szerintetek baj hogy ennyire jellegtelen vagyok? Vagy egyáltalán akarjak rajta változtatni? Miért lehet ez? csak mert vannak olyan emberek, akik a másik oldalra fésülik a hajukat, és már mindenki megjegyzi, hogy valami változott.


2011. szept. 15. 22:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne csodàlkozzàl rajta, hogy irigységbõl sem vették észre, hogy vàltoztàl. Ha te tetszel magadnak minek érdekel, hogy észrevettek-e vagy sem.Te se vedd észre, aki téged nem hajlandó észrevenni.
2011. szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

23:11


Valahogyan én is igy gondolkodom. A lényeg, hogy én elégdett vagyok magammal és kész. Soha sem birtam, amikor valakit agyon dicsérnek, ha a haja meg volt csinàltatva, és utàna a hàta mögött màsképpen vélekedtek.


Kérdezõ ennél nagyobb gondod ne legyen, hogy nem akarnak észrevenni,ha vàltoztatsz.

2011. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan barátnőm, aki olyan amilyet írtál. Komolyan észreveszi, ha másfél centivel arrébb van elválasztva a hajam. Egyszer egy fél árnyalattal sötétebbre festettem, nem látszott semmi, még én sem láttam változást, de ő azonnal hunyorogva nézte, hogy itt változás történt.


Szerintem ez emberfüggő.

2011. szept. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ott van a probléma, hogy nem magad miatt szeretnél változni, hanem más miatt. Azt akarod, hogy mások felfigyeljenek rád... szerintem rossz hozzáállás és minél jobban próbáld elérni azt, hogy felfigyeljenek rád, annál jobban nem fognak. Én járok kondizni, de azt magam miatt teszem és nem azért, hogy mindenki megjegyezze, hogy neked milyen jó tested van meg stb...

21/F

2011. szept. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Erről az jut eszembe, amikor egyszer gyakorlaton voltam egy nagy cég könyvelési osztályán. 10-15 nő egy szobában, 25-től nyugdíjas korig volt köztük mindenféle.

Hát azok a szokások munkahelyi pletykázáson kívül folyton arról beszéltek, hogy ki hogy néz ki, milyen az új ruhája, frizuja. Volt köztük 1-2 konzervatívabb, aki nem a külsejére költötte a fizuja nagy részét, ezért csak ritkán jelentek meg új ruhában. Na azokat meg állandóan kritizálták, hogy mennyire divatjamúlt ez a nadrág vagy blúz, amit épp hordtak. Aztán ha mégis történt valami újdonság a külsejükön, már egyből ment a duma, hogy na látod ugye milyen jól áll ez a divatos akármi, meg fesd már be a hajad, stb.

Borzasztó. Utáltam ezek közt a nyanyák közt lenni. Ilyen értelemtlen dumát hallgatni nap, mint nap... Szerintem nevetséges ez a változás észrevevősdi...

2011. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy lesznek félreértések. Itt nem arról van szó, hogy mindenki dicsérjen agyon, és nem is csak a külsőségekről. De bevallom jól esne, ha nem csak a sokadik megszólításra figyelnének rám (sokszor anyura is rá kell kiabálnom, hogy figyeljen). De ez is csak egy példa volt. Az egész életem ilyen. Most már rájöttem, hogy csakis én tehetek erről.

Én is utálom azokat a nőket, akik mindig a divattal és mások külsejével foglalkoznak, és köszönöm az efféle hozzászólásokat, csak nekem nem ez volt a problémám.

Látom ezen az oldalon szeretik kiforgatni mások szavait.

2011. szept. 19. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!