Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önök miért élnek? Öngyilkos...

Önök miért élnek? Öngyilkos legyek? Mi értelme így az életnek? Meg a hosszú magyarázatom.

Figyelt kérdés

Minden nap azon gondolkodom, hogy annyira fölösleges élnem. De most komolyan. Mikor hazajövök a munkából, hulla fáradt vagyok, és semmire sincs időm, de a vicc, hogy nem is keresek vele annyit, hogy megéljek normálisan. Épp hogy annyi időm van hogy este vacsoránál megnézzek 1 filmet, és ennyi az egész szórakozásom. Hétvégén is sokszor dolgozok, van hogy éhen megyek be, mert a fizetés nem húzza az utolsó napokig. A kaján lehet spórolni, de a felszólításokat már nem húzhatom tovább. Ha hétvégén nem megyek, akkor általában már semmire sem marad energiám, elmegyek egy haveromhoz, megiszunk 1 sört és beszélgetünk, vagy rokonokat látogatok.

Emellett a szeretteim egészségi állapotával is gond van, de igazi barátaim nincsenek, se párom, a családalapításról álmodni se merek. Azon gondolkoztam, hogy külföldre kimennék, de ahhoz meg tudni kellene németül, mert messzebbre nincs pénzem kimenni. Csak már azt is megtanulni annyira fárasztó lenne így a munka mellett magamtól. Pénzem meg nincs rá.


Ti éreztétek már hogy kilátástalan a jövőtök és az életetek? Hogy sikerült túljutni ezen? Szerintetek mit csináljak?


Mert ez már pár éve ott motoszkál bennem, hogy évek óta nem vagyok boldog, de elégedett sem, és úgy gondoltam hogy most már ki kell tűznöm egy időt, amennyit adok magamnak, és ha semmi se változik, akkor felvágom az ereim, vagy felakasztom magam. Állítólag az akasztás nem annyira fájdalmas, és sikeresebb mint az érvágás.

Nem tudom kihez forduljak.


2011. szept. 20. 21:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Jobb munkahely nincs, tanulni meg nincs pénzem. Kiszámoltam hogy amennyivel többet keresnék egy másik városban, azt el is költeném az utazásra.


Szerintem semmi csodálatos nincs abban hogy aki szerencsétlennek születik az kihullik a sorból. Ez szerintem inkább sivár, mint csodálatos, hogy van 10% aki boldogan él, a többi meg azon dolgozik hogy ne haljon éhen. :(


Hát ha Isten ettől boldog, hogy egy ilyen életet adott nekem, akkor örömmel adom vissza annak a szadistának. Nem értem mit kellene megbecsülnöm azon, amim nincs is. Jó még mozgok meg levegőt veszek, de életem már nincs pár éve...

2011. szept. 20. 21:38
 12/23 A kérdező kommentje:
Tennék én ha tudnék valamit... De szerintem is a gazdasági helyzet, meg a politika ami miatt ide jutnak mások is, mert tudom hogy másoknak is nagyon nehéz. De mikor lesz ennek vége? Szóval miért ne adjam fel? Még 20 évig ez legyen, mire az országban élni lehet? És 50 évesen majd elkezdhetek családot alapítani???
2011. szept. 20. 21:41
 13/23 anonim ***** válasza:
60%

első gondolatom: megölelnélek :)


figyelj, itt, neten senki sem fogja tudni megváltoztatni ezt az iszonyú lehangolt, évek alatt összerakott, beporosodott szomorú filozófiát! olyan mintha te már ezt ténynek látod, ennyi. de nem. mivel leírtad, valóztatni akarsz. ugye?? különben nem szántál volna erre energiát!

benned van az ösztön hogy élj, ezért él az ember.

amúgy 27 éves vagy.. ejj, nem is értem, még bármibe bele vághatsz. pár év alatt megtanulhatsz egy nyelved. lehet ez lelombozó stb.. de még is mit tehetnél? nem szabad, nem szabadott volna hogy elveszd az életkedved :( sajnálom. belül kell változtatni, tudom hogy nagyon nehéz, főleg ha egyre több évet szalasztasz el azzal, hogy elkezdd.. de kilábalhatsz belőle, akkor miért ne próbálnád meg? a lényeg: ha meghalsz, csak a SEMMI jön. az se jobb kilátás, nem? na, ezért élek. az élet legapróbb örömei még mindig többet érnek, mint a kib*szott SEMMI. ezt tartsd szem előtt.

2011. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Gondolt már arra, hogy elmegy katonának?
2011. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igazad van kérdező.

Nem foglak lebeszélni semmiről, de az olyanok öngyilkossága mint a tied, csak azt segíti elő, hogy még tovább hatalmon maradjon az a bizonyos 10%. Jól mondták előbb, ne várj a csodára, tegyél érte! ;)

2011. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
és a szüleid? ők nem tudnak segíteni?
2011. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

A katonaságon gondolkoztam, mert ha már meghalok akkor mindegy, de nem vagyok rá alkalmas szerintem.


A szüleim nem tudnak segíteni, inkább nekem kéne rajtuk, de senki se tud. Meg azok a rokonok se állnak most jól anyagilag akiket látogatok.

2011. szept. 24. 13:09
 18/23 anonim válasza:
0%
figyelj ne hallgass másra csak magadra ha ez így van akkor ez csak annyi ,hogy ez nem a te világod én úgy születem hogy egy percen múlt az életem mert már akkor tudtam ,hogy nem ide szól a bérletem.Amugy akasztás az jó módszer néha annyira jól sikerül ,hogy a fej is leszakad de az ereid ne vágd fel amugy meg a legjobb a heroin :) vagy egy golyó a fejbe :) jobbat nem tudok a többi fájdalmas.A heroinál még arra figyelj hogy téleg sokat kell belőnöd legaláb a 2 x -eset a normális a adagnak mert kicsivel töb az lehet csak arra elég hogy eszméleted veszeted vagy pl lebénulsz szóval nyomorék leszel vagy nem tudsz majd beszélni stb.remélem segítettem :)
2012. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Vad-Ász ***** válasza:
2013. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Szia, remelem elsz meg, ird le hogy alakult az eleted azota. En is a te szitudba vagyok epp
2013. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!