Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önök miért élnek? Öngyilkos...

Önök miért élnek? Öngyilkos legyek? Mi értelme így az életnek? Meg a hosszú magyarázatom.

Figyelt kérdés

Minden nap azon gondolkodom, hogy annyira fölösleges élnem. De most komolyan. Mikor hazajövök a munkából, hulla fáradt vagyok, és semmire sincs időm, de a vicc, hogy nem is keresek vele annyit, hogy megéljek normálisan. Épp hogy annyi időm van hogy este vacsoránál megnézzek 1 filmet, és ennyi az egész szórakozásom. Hétvégén is sokszor dolgozok, van hogy éhen megyek be, mert a fizetés nem húzza az utolsó napokig. A kaján lehet spórolni, de a felszólításokat már nem húzhatom tovább. Ha hétvégén nem megyek, akkor általában már semmire sem marad energiám, elmegyek egy haveromhoz, megiszunk 1 sört és beszélgetünk, vagy rokonokat látogatok.

Emellett a szeretteim egészségi állapotával is gond van, de igazi barátaim nincsenek, se párom, a családalapításról álmodni se merek. Azon gondolkoztam, hogy külföldre kimennék, de ahhoz meg tudni kellene németül, mert messzebbre nincs pénzem kimenni. Csak már azt is megtanulni annyira fárasztó lenne így a munka mellett magamtól. Pénzem meg nincs rá.


Ti éreztétek már hogy kilátástalan a jövőtök és az életetek? Hogy sikerült túljutni ezen? Szerintetek mit csináljak?


Mert ez már pár éve ott motoszkál bennem, hogy évek óta nem vagyok boldog, de elégedett sem, és úgy gondoltam hogy most már ki kell tűznöm egy időt, amennyit adok magamnak, és ha semmi se változik, akkor felvágom az ereim, vagy felakasztom magam. Állítólag az akasztás nem annyira fájdalmas, és sikeresebb mint az érvágás.

Nem tudom kihez forduljak.


2011. szept. 20. 21:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Van,akinek tőled is rosszabb,hidd el.

Én pl olyan betegséggel küzdök,ami miatt nem tudok munkát vállalni.25 éves vagyok,de még soha nem dolgoztam sehol és hiába lesz diplomám nem is fogok tudni soha.

Az a baj,hogy már egyre jobban érzem,hogy nem jó ez az egész.

Szerintem örülj annak,hogy legalább gyereked nincs,mert az még plusz teher lenne.

Amúgy ez a társadalmi jelenség,ami elindult hatalmas következményekkel fog járni hidd el,akik ma ennek az okozói azoknak a gyerekei nagyon megfogják szívni,mert egyre többen lesznek szegények,kevesen fognak gyereket(új rabszolgát)csinálni.Így aztán ha a gazdagok gyerekei felélték a pénzt,akkor majd mehetnek ők is rabszolgának,mert nem lesz szegény aki eltartsa őket.

2014. márc. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
Amint Jézusra és Istenre bízod magad meg fog változni az életed.Hidd el. 1 év és értetlenül állsz a mostani kérdésed előtt.
2014. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Uhh... hát én kezdésnek elkezdenék netről (mert írtad, hogy nincs pénzed) németet tanulni, szépen, minden nap, és este, mikor becsukom a szemem elalvás előtt arról fantáziálnék, hogy mi lesz majd Ausztriában, egy jobb élet. Ellennék ezzel a reménnyel évekig. Ezenkívül feltenném magamnak a kérdést, hogy milyen programot szeretnék szívesebben csinálni, mint a filmnézés. pl. reggeli 10 perc torna is már megindítja a hormonokat, és jobban érzed magad utána.

Tudom, hogy régi a kérdés, de hátha más is profitál belőle, aki idevetődik.

2015. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!