Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nincs Isten, és nincs...

Ha nincs Isten, és nincs reinkarnáció sem akkor miért legyek jó?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 07:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Egyesek szerint nincs Isten, nincs reinkarnáció, csak az van amit látunk, hallunk, amit bizonyítani tudunk.

Ti akik nem hisztek a teremtésben, gondolom abban hisztek, hogy majmok leszármazottai vagyunk. Többen írták neked, hogy azért legyünk jók, hogy tiszta legyen a lelkiismeretünk.

A kérdésem csak az, hogy ha nem Isten teremtett minket, méghozzá a saját képmására, mi szükségünk volt az emberré válás során a lelkiismeretre és vajon hogyan alakulhatott ki, hisz a majmoknak még nem volt, és ma sincs?

Számomra-aki hiszek a Teremtőben-teljesen logikus, hogy mi célt szolgál a lelkiismeretem. Veletek mi a helyzet?

2012. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Ne legyél jó,légy senkiházi,aztán tapasztald meg,hogy ezzel mire mész és ha neked megfelel,akkor maradj senkiházi,...ez tanításom mára,köszönöm.
2013. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Mi köze Istennek, és a reinkarnációnak a rosszasághoz? Én nem vagyok vallásos. Vicces, hogy szabad akaratról prédikálnak, miközben Tízparancsolat, és Szent Inkvizíció, és Szent István... :D Pedig ez még csak nem is a jóról és rosszról szólt, csak a hitről... Visszatérve szerintem az embereknek önmaguktól kéne jóindulatúnak lenniük. Szóval az egy dolog, hogy nézőpont kérdése, hogy kinek mi a jó, de az lenne igazságos, ha az ember mérlegelné, hogy ami neki jó, az másnak mennyire rossz. Az önbíráskodó, hazug esszhólok is ugyanazt érdemlik, mint amit adnak. Lagalább...
2013. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Antimod ***** válasza:

"légy senkiházi,aztán tapasztald meg,hogy ezzel mire mész és ha neked megfelel,akkor maradj senkiházi"


A lelkiismeret nagyon sok esetben éppen a társadalmi érvényesülés gátja! Akinek nincs lelkiismerete, de jókora adag színészi képességgel rendelkezik, rengeteget elérhet.

Jó példa erre, hogy a pszichopaták milyen szinten képesek manipulálni a környezetüket, és nem egy van magas pozícióban közülük.

2013. szept. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!