Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nincs Isten, és nincs...

Ha nincs Isten, és nincs reinkarnáció sem akkor miért legyek jó?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 07:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
van Isten és van reinkarnáció...tehát nyugodtan legyél jó! ;)
2012. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Miért legyél jó??? Magad miatt... Hogy bele tudj nézni abba a "tükörbe"... Hogy tiszta legyen a lelkiismereted..."


Így igaz.

2012. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha lenne isten, akkor nem lenne ilyen sok borzalom és halál a világban!
2012. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani, hogy ez a világ Isten terepasztala. Tehát nem árt benézni a szerető meg megbocsátó Isten maszkja mögé.
2012. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Isten van,vagyis en hiszek benne.Isten szabad akaratot adott nekünk,tehat azert vannak,jo es rossz emberek,borzadalmak,mert ezt az emberek akarjak,eppugy mint ahogy a kerdezö kerdezi.Minek legyek jo?Sokan ezt kerdeztek es a rossz mellett döntöttek,ezert vannak a haboruk meg minden csapasok,lopasok,gyilkossagok,mert mindenki dönthet.
2012. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én hívő vagyok, de nem Isten miatt törekszek arra, hogy minél jobb legyek! Szerintem az már rég gáz, ha valaki csak azért csinálja! Önmagadért és a többi emberért legyél az!
2012. jan. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Antimod ***** válasza:

Aki átélt már halálközeli élményt, egyöntetűen azt állítja, hogy hihetetlen szomorúsággal töltötte el minden rossz tett és gondolat, amit életében elkövetett, hiába bocsátotta meg neki a "fénylény", akivel találkozott. Lehet ezt elhinni és nem hinni (én erről nem szeretnék vitatkozni, mert elég sokat kutattam ahhoz a témát, hogy tudjam, mi a hallucináció és e között a különbség, és azt is, miért nem jöhet létre biológiai úton az élmény), de azt mutatja, hogy mindennél fontosabb a szeretet és az egymás iránti empátia, egymással való törődés.


Csakhogy a mai világ ezt a természetes beidegződést elnyomja, a pénz, megélhetés hajszolása sokszor háttérbe szorítja a normális emberi érzéseket. Intelligensebb, csoportokban élő állatoknál sok esetben ezerszer nagyobb összetartás és empátia figyelhető meg, mint a mai embereknél - sajnos.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

csak akkor lehetsz boldog, ha jó vagy


az emberi természet ilyen, hogy szüksége van a boldogságra, és ha rossz vagy, akkor se te, se mások nem lehetnek boldogok - és itt már át is térünk a felelősség fogalmára ...

2012. jan. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Isten igenis létezik,ezért jónak kell lenned,hogy eljuthass a mennyek országába.
2012. jan. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Miért legyek becsületes? Kiterítenek úgyis.

Miért ne legyek becsületes? Kiterítenek úgyis."


/József Attila/

2012. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!