Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szokjak le a vagdosásról?

Hogyan szokjak le a vagdosásról?

Figyelt kérdés

Először tavaly szeptemberben kezdtem el vagdosni magam, amikor új iskolába mentem, és teljesen egyedül voltam, még iskolán kívül sem volt barátom, majd karácsony körül jöttek rá a szüleim, amikor vérfoltokat találtak a kádban. A szüleim orvoshoz akartak vinni de én tiltakoztam, és megígértem hogy többé nem csinálom, minden rendben van. Azóta eltelt egy év, és ismét karácsony tájékától megint elkezdtem magam vagdosni. Az okot szinte magam sem tudom. A legjobb barátaimtól eltávolodtam, ismerkedni nem tudok, itthon is mindenki kiabál velem hogy miért nincsenek barátaim, tiszta remete vagyok, pluszba még tanulni is alig tudok, így megint "rászoktam".

Most viszont eléggé mélyponton vagyok, és abba is szeretném hagyni, de valahogy mindig késztetést érzek és már nem bírom. Múlthéten például nem is mentem be az egyik első órára, mert itthon ültem a fürdőszobában. Pedig most nem is vagyok olyan depressziós, szinte már a megszállottja vagyok. Ugyanakkor rettegek hogy valaki rájön, és félek a jó időtől is amikor a hosszú ujjú már nem takarja el a hegeket. Tesiórán is az egész felkaromat betekerem egy ilyen anyaggal, nagyon félek hogy valaki rájön-e, főleg a szüleim.

Ezért is írok, mert nincs kivel megbeszéljek ilyeneket, mint mondtam közeli barátom nincs, a szüleimtől pedig félek.

Volt már valaki hasonló helyzetben?



2012. márc. 14. 13:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
hát remélem akkor már nem fogsz vágni többet :) sok sikert az abbahagyáshoz :) szivből remélem hogy sikerül. :)
2012. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hol találtál neten pszichológust?

Ui.: előre is köszi a választ!

2012. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!