Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Semmirekellő vagyok, ha 21...

Semmirekellő vagyok, ha 21 évesen még soha életemben nem dolgoztam mert félek az állásinterjútól és az új környezettől?

Figyelt kérdés
lány vagyok.
2012. márc. 28. 12:20
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
92%

20 éves lány vagyok, és fél éve itthon ülök. Mondjuk most én csinálok szinte minden házimunkát és főzök is a családra. Érettségi után elmentem OKJ-s képzésre, de nem jött be. Van, ami tényleg érdekelne, de sehol nincs képzés.

Munkával én is ugyanígy vagyok. Esetleg ha ismerős vagy rokon ajánlana be valahova, akkor megpróbálnám, de így ismeretlenbe...Nem mellesleg nem tudok jól kommunikálni az emberekkel, és így még rosszabb.

Azért engem megnyugtatott amit olvastam, hogy nem csak én vagyok így. :D

Bátyám barátja is hasonló helyzetben van, ő már 4 éve nem csinál semmit, de most tervezi, hogy elmegy egyetemre.

2012. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

ma 12:56


Ilyen velem is előfordult,hogy behívtak állásinterjúra és nem mentem el, sőt életemben eddig csak egyszer voltam az se ilyen igazi állásinterjú volt, inkább csak elmondták,hogy miből áll a munka én meg csak helyeseltem de semmit sem tudtam kérdezni, elég ciki volt.

Amit mondtál,hogy személyesen könnyebb lenne munkát szerezni mint neten, azt nekem már sokszor tanácsolták, de én sem merek bemenni helyekre leadni az önéletrajzomat.

2012. márc. 28. 13:09
 13/40 A kérdező kommentje:

Ma 13:02


Én is házimunkát csinálok itthon, sőt az elmúlt egy évben szinte állandóan csak a házat takarítottam, mert éppen áruljuk. Szóval legalább itthon besegítettem. De már ebbe is belefáradtam, mert nem takarítással szeretném tölteni az életemet. Egyetemre/főiskolára én is szeretnék jelentkezni, de az nem oldja meg a munkaproblémát.

2012. márc. 28. 13:11
 14/40 anonim ***** válasza:
0%

A 12:46-os vagyok.

Látom sokan vagytok ezzel így.

Vágjatok bele egyből a közepébe, nem olyan rossz az.

Én 16 évesen 260 km-et mentem egy munka miatt, és nagyjából jó is volt minden. Én is önbizalom hiányos voltam, meg alig mertem elindulni. De sokat tanultam.

2012. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Nyugi, én is csak 24 évesen kezdtem el dolgozni, de annak a nagy része is csak részmunkaidős ill. alkalmi munka volt.

Én elvégeztem a középsulit, aztán egy okj-s képzés, aztán főiskola, amit otthagytam, majd a Munkaügyi központ által szervezett képzéseken vettem részt, ill. volt időszak, amikor én is csak otthon ültem, és most megint nincs semmilyen munkám 3 hónapja.

Én azt ajánlanám neked, hogy végezz el egy OKJ-s tanfolyamot, ami érdekel, az első ingyenes 23 éves korig azt hiszem, vagy érdeklődj a munkaügyi központban képzések iránt, ill. van ez a közmunka program, ami júliusban indul újra.

2012. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem nagyon értek ehhez, ha elmegyek a munkaügyi központba akkor mit kell ott mondanom? és ajánlanak nekem valamilyen munkát, vagy hogy működik ez?
2012. márc. 28. 14:27
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát ott nem igazán fognak neked munkát ajánlani :)
2012. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Először is regisztráltatnod kell magadat, mint pályakezdő, és majd az ügyintéződnél tudsz érdeklődni a lehetőségek iránt: valamilyen ellátás, képzés...

Azt pontosan nem tudom, hogy pályakezdőként jogsulat vagy e, de lehet kaphatsz foglalkozást helyettesítő támogatást, ami 22.800 ft/hó, ami által a közmunkaprogramba is részt vehetsz. De pontosabb tájékoztatást tényleg csak a munkaügyi központ tud adni, úgyhogy szerintem minél előbb regisztráltatnod kellene magad.

2012. márc. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy hülyének néznének, mert nem kerestem éjjel-nappal munkát, szóval nem tettem meg mindent , sőt...de ott nyilván hazudni kell.
2012. márc. 28. 15:03
 20/40 anonim ***** válasza:
Engem az is nagyon megijeszt, hogy mi lesz ha szerzek munkát, e olyan feladato kapok amit nem tudok megoldani. Mondjuk még interjúkig sem jutottam el én sem, a gondolata is nagyon rémisztő:/
2012. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!