Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem kötődik hozzám...

Miért nem kötődik hozzám senki sem, barátkozási szempontból?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok.

"baráti társasággal" szoktunk néha találkozni, így 6-an, 7-en, de mindig az lesz belőle, hogy..

1.) senki nem kíváncsi az érdeklődésemre amit kinyílvánítok feléjük. Nehezen válaszolnak a kérdésemre inkább valaki másra koncentrálnak, aki valami hatalmas vicces dolgot fog mondani.. Én nem vagyok a humor, groteszk történetek elmesélője.. Komolyabb dolgok érdekelnek, de senkit nem érdekel, az se.

Próbálok mindig asszimilálódni és tök egyszerű, normális beszédtémába bonyolódni, de nem érdemel figyelmet sem.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a teszek bizonyos erőfeszítéseket a cél érdekében, intenzíven, és sikertelenül.


2.) Hozzám se szólnak, pedig úgy istenigazából nagyon beszédes vagyok. De ha nem érdeklődnek felőlem, akkor ez leblokkol engem..Pláne úgy, hogy én azért csak azért is érdeklődöm, de nincs az hogy akkor ő is felém.


pláne, hogy nem iszok sok alkoholt, max egy üveg sört egy este, és ez gátolja az utam a beolvadásba. Ugyanis.

A többiek mindig isznak, sokat, és akkor téma furcsa akcentusban beszélnek, szavakon nevetnek órákig.

Komoly vagyok. Vagyis komolyabb.

MIndig is az voltam.


És ez ahogy látom, nem érdekel senkit.

Sokszor megkaptam már hogy te mindig ilyen csendes vagy? Pl egy új ember, akivel akkor találkoztam először..


Szerintetek mit kéne tennem?


Nem ismerek olyat, aki segítene pl problémáimat megoldani, önzetlenül, és mutatna kis érdeklődést irántam.


Nemtudom hogy hol leledzenek olyan emberek akiknek nem az a nívó, hogy sokat sokat sokat beszélni, tök mindegy mit de legalább beszél, nincs unalom, pörög, lálálá minden heppi !

Mert én se fősuliban, se az előző iskolákban nem találtam rájuk..



2012. szept. 10. 23:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, tisztázzunk valamit: jó csaj vagy?


Tetszik vagy sem, ha nem vagy az, akkor ezért hanyagol mindenki.

Ha pedig jó nő vagy...nos, olyanról még nem hallottam, hogy jó csajnak ne keresnék a társaságát.

2012. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

11/11

Szerintem a barátság nem a jó nőségen/hapsiságon múlik!


Vagy te csak olyanokkal barátkozol, akik jól néznek ki, mutatósak? Ha igen, akkor az nem barátság, hanem érdekkapcsolat.

Mert honnan is tudhatod, hogy a "nem jó nő"-nek milyen a természete, ha esélyt sem adsz neki? (Lehet, hogy tök jó fej és sok közös dolog van bennetek.)

Ha meg valaki túl jó nő, akkor meg az a baj.


Itt nem erről van szó!


(barát= az az ember vagy emberek, akivel/akikkel együtt jól kijön valaki, megértik egymást, közös az érdeklődési körük, a bajban segít,)

2012. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 bunny007 válasza:

Szia!

Nos nekem is többé kevésbé ugyanez a problémám.Sztem próbálj az érdeklődésednek megfelelő dolgokat csinálni.:sport, tánc stb.

Sokszor irigykedve nézem az egyetemen, hogy egy embernek mekkora baráti társasága van.Nekem nincsenek barátaim úgy igazán, úgyhogy nagyon is megtom érteni a helyzeted:(

2012. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Egy pillanatra megfordult a fejemben hogy linkelek egy fbook profilt magamról. a külsőnek tényleg nem kéne játszania , mert ha igen, az tényleg nem lesz igazi barátság.

Objektíven nem tudom magamról megmondani hogy milyen vagyok, ez annyira szubjektív..

Én csak annak örülök hogy vannak olyan emberek itt, akik más életszemléletűek, mint én, annak viszont nem örülök, hogy ez nekik is nehézséget okoz. Igen, ez nagyon nehéz lelkileg egyébként.

2012. szept. 11. 20:33
 15/22 anonim ***** válasza:

Ezt hívják introvertált személyiségnek. Nincs ezzel semmi gond, csak egyszerűen nem a megfelelő társaságban mozogsz. Az extravertált emberek túlnyomó többségben jobban érzik magukat a hozzájuk hasonlókkal, a te-félék pedig rendre megkapják a "te mindig ilyen csendes vagy?" és hasonló megjegyzéseket. Tudom, mert tapasztalom. Én is ilyen személyiségtípussal rendelkezem, és az életem legnagyobb része azzal telt el, hogy küzdöttem ellene. Aztán rájöttem, hogy fölösleges, hogy ezzel nem vagyok kevesebb senkinél és azóta tök oké minden.


Keress megfelelő társaságot! :)

És olvass az introverzióról. Könyvek is vannak.

2012. szept. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Priviben jöhet a facebook link! :)
2012. szept. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
mindenképp válts társaságot. így csak le kell süllyedned a szintjükre... 22 évesen már bekapcsolódhatnának az igazi, értékes beszélgetésekbe.
2012. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 MRC31 ***** válasza:
51%

Szabad egy kérdést? Mennyire ismered önmagad? De úgy igazából, látod-e a csodálatos természeted és egyben a hibáidat is? Be mered vallani magadnak mik a gyenge pontjaid? Tudod elemezni magad? Ha igen akkor gondold azt, hogy olyan vagy mint egy nagy kódex, tudod hol lapozzad fel, hogy megtaláld amit szeretnél tudni - ha élhetek ilyen hasonlattal. :) Megismerni önmagad annyi, mint szeretni önmagad és az ilyen ember a belső békéjéből fakadóan ragyog, vonz másokat. Persze, természetesen még így sem mindenkit, hiszen sokfélék vagyunk és pont így a jó. Akiben diszharmónia van a körül egy láthatatlan burok alakul, egyesek úgy magyarázzák, hogy az aurája taszító jelleget vesz fel, nos nem láttam még aurát, bár már ideje lenne, mert érdekel, de a lényeg, hogy tapasztalom magamon ha rossz a kedvem és azt is ha jó akkor meg nyitnak felém bizalommal akár idegenek is. Ugyanezt tapasztalom, szó szerint érzem másokon, szavak nélkül, hogy van-e jelenleg béke benne vagy sem. Függetlenül attól, hogy a téma komoly-e vagy sem az emberek is különbözőek és ez a környezettől is erősen függ, elképzelhető, hogy az egyik "barátod" ha kettesben maradnál vele megnyílna és megdöbbennél, hogy akár neki is lehetnek hasonló érzései csak fél tőlük és úgy tesz mintha nem lennének, inkább bulizik. Nagyon sokan elmenekülnek az érzéseik elől, gyávák megélni.


Ahogy én látom Te egy rendes lány vagy és szereted a dolgokat teljes valójukban látni, talán még zavar is, ha valamit nem látsz át, szeretsz két lábbal állni a földön reálisan, céltudatosnak tartalak és olyannak aki ha megtalálja azt amit igazán el szeretne érni akkor nyílegyenesen halad amennyire a lehetőségei engedik, komolyságod egyben érettséget is tükröz, noha ezt mások túl komolynak gondolják, de ugye minden viszonylagos, hiszen őket meg komolytalannak vélheted, szereted uralni önmagad vagyis, hogy ne befolyásoljanak - egyben szilárd, határozott jellemet is biztosítva ami lehet csak passzív tartásnak tűnik mások szemében vagy ellenállásnak - de gondoskodva is magadról, hogy elkerülhess olyan szituációkat amik kellemetlenek lehetnek, az előbbiből fakad, hogy nehezen oldódsz és az, hogy nem igazán tudsz másokra ráhangolódni.


Ha a fenti rövid elemzéssel itt-ott mellényúltam volna akkor írd meg bátran, nem fogom sértésnek venni, inkább tisztelni az egyenes és nyílt válaszod - ami szerintem alapból jellemez Téged. :) Illetve érdekel is, hogy jól látom-e?


Más, de a témához kapcsolódik szervesen. Általában az olyan ember vonzó legyen az akár potenciális hölgy/srác (kinek melyik) aki feldobja a hangulatot, bohóckodik. Aki mindig ugyanazt az arcát mutatja azt gyorsan kiismerik és ráunnak, párkapcsolatban ez még fontosabb, kellenek őrültségek, emlékezetes bolondozások, ettől függetlenül lehet valaki komoly de jó néha kiereszteni a gőzt és elengedni a gyeplőt. Van egy olyan érzésem, hogy érted mire gondolok. A realista típusúakban általában jelen van a másoknak való megfelelés (ami bizonyos mértékig jó és szükséges) - és ez az ami gátolja őket, hogy néha teljesen ártalmatlan bohóckodásokat csináljanak, így ha nem figyelnek erre akkor gátlások azaz frusztrációk halmozódhatnak fel.


Megoldás? Azon kívül, hogy tisztában legyél önmagad erősségeivel és gyengeségeivel, keress számodra különleges hobbikat illetve pár őrültség: Fogd a kedvesed és menjetek el egy halastóhoz fürdeni (tapasztaltam, állati volt ugrálni a vízililiomok közé), sőt, spékeljétek meg további őrültséggel, tegyétek meztelenül, vagy egyik nap ne vegyél fel bugyit és úgy menj el otthonról, vagy fogd egy pólódat és mond a haveroknak, hogy imádod őket és szeretnéd megörökíteni az együtt töltött időt és ezért voltál olyan bolond, hogy egy pólódat elhoztad meg pár filcet... nem lényeges, hogy nem imádod őket, ha meg fapofával bámulnának rád akkor sértegesd őket, hogy: na, de savanyúak vagytok! - majd nevesd ki őket és tegyél úgy mintha nem érdekelne, dobd le a pólót egy másik asztalhoz és menj ki vagy igyál addig egyet, ha belevaló csibészek akkor ráharapnak, vagy lopakodj oda a barátod ablakához - ha vidéki és amúgy is szoktatok találkozni az se gond - szóval oda az ablakhoz és fekete jól látható filccel rajzolj rá egy szívet a Te és az Ő nevével, majd hívd fel telón kis ártatlanul, hogy - Szia, kinéznél az ablakon, nem tudom, hogy mit vegyek fel?" és várd a reakciót... :)


Remélem tudtam segíteni!

2012. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
MRD31 ! KÖszönöm az energiát és az időt, amit az igazán elgondolkoztató válaszodra fordítottál, a holnapi (azaz már a mai) nap folyamán végre le tudom írni mindazt amit mondani szeretnék, válaszolva minden felvetődött témakörre, kérdésre! :)
2012. szept. 14. 01:26
 20/22 anonim ***** válasza:

MRC31!


Válaszod az eddigi legkorrektebb, legőszintébb és legszebb volt, amit valaha olvastam internetes fórumban. Örülök, hogy léteznek még ilyen emberek.

2012. szept. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!