Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tiszteletlenség ha a temetésen...

Tiszteletlenség ha a temetésen nem nézem meg a halottat?

Figyelt kérdés

Soha nem tudtam megnézni egy halottat sem,valami visszatart tőle ,hülyén hangzik így de ,,félek,, tőle ,hogy milyen érzéseket vált ki belőlem vagy,hogy mindig úgy lesz előttem ha rágondolok majd.

Most barátnőm férjéről van szó,és tudom,hogy mellette lenne a helyem ,de gyomoridegem van ha belegondolok,hogy megnézzem őt...viszont tartok tőle,hogy megharagszik rám.


2013. júl. 10. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha igy érzel ne nézed meg,én a saját nagymamámat nem néztem meg,ugy akartam rá emlékezni ahogy utoljára láttam.Apu megnézte és azt mondta borzalmas volt,és jobban jártunk hogy nem láttuk.

Ha nyitott a koporso előfordult hogy odapillantottam és nem kelt bennem rosz érzést,de nézegetni enm hiszem hogy nagyon tudnám.

2013. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megnézni egyetlen halottat sem, szerintem a legtöbb ember eleve irtózik ettöl. De föként egy félig-meddig idegent, mármint aki nem családtag, teljesen fölösleges.

Szerintem jobb, ha mindenki úgy emlékszik a meghalt emberre, amilyen életében volt, a halott meg egész másmilyen, semmi köze a meghalthoz, jóformán nem is hasonlít. Egyszer nézmet meg egy "szép halottat, aki olyan, mintha csak aludna", és akkor megfogadtam, hogy többé soha.

2013. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a tiszteletlenség, ha elvárnák tőled, hogy nézd meg.

Ha mellette akarsz lenni a ravatalozóban, akkor reméhetőleg le lesz takarva a srác. Ha meg nem, akkor egyszerűen ne nézz oda.

2013. júl. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Miért kéne megnézni? Nem zárt koporsóban lesz?
2013. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem,nem zárt koporsóban lesz,rövid betegség után hunyt el...
2013. júl. 10. 11:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose hallottam arról, hogy meg kéne nézni egy halottat. Ha pedig Neked rosszul esik, akkor nyilván ne tedd. Miért kéne megsértődni ezen, az csak egy lélektelen porhüvely, köze nincs az élő változathoz fűződő érzésekhez, tisztelethez. Elmész a temetésre, azzal megadod a tiszteletet...
2013. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maga a nyitott koporsós temetés egy óriási tiszteletlenség mindenki felé, betiltanám. Jön mindenki elbúcsúztatni, tiszteletét leróni az elhunyt előtt, és erre még mutogatják, mint a bazári majmot már elnézést. Az illető mindenki szívében, saját érzéseinek megfelelően él tovább, felesleges belerondítani a holttest látványával, ami valljuk be, sminkelve sem igazán szép.


Ez valami középkorból itt maradt csökevényes szokás, mert az emberek imádnak borzadni, meg tovább spanolni egymást, mint régen az akasztásnál. Hát most már van egy rakat horrorfilm, meg hatórás hírek, azon lehet gyakorolni. Vagy akinek igénye van rá, az bemehet a hullaházba és megnézheti, de egy temetésen....

2013. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod akkor ne nézd meg én se szoktam a temetésen a halottat megnézni. Úgy jó emlékezni rá ahogy élt nem úgy ahogy ott fekszik élettelenül egy koporsóban.
2013. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, és senki sem kényszeríthet rá. Mindenki máshogy búcsúzik.
2013. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek magánügy megnézi-e vagy sem.Ilyen szokásról nem tudok több évtizede(virrasztás,otthon ravatalozás kora).Ahogy akarod,ez mindenkiből mást vált ki.Talán olyat is ,amit előtte nem is gondoltál volna.Láttam nagymamámat,nekem így volt könnyebb elengedni,szép sima volt az arca,már nem a szenvedést láttam rajta,mint amikor még élt,hanem a nyugalmat,mint aki pihen.Már nem kell ebben a szemét életben szenvednie,küzdenie semmiért.Igaz, ő már régóta készült erre.A rosszabb pillanat a lezárása volt,mert többet nem látjuk...

Ha tényleg barát,ilyenért nem haragszik meg,főleg hogy sokan nem bírják az ilyesmit,a halált sokan tabutémának tartják.

2013. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!