Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elegem van a mai világból. És...

Elegem van a mai világból. És a mai világ stílusából. Szívesebben élnék a századforduló idején. Van itt valaki aki hasonlóképpen érez mint én?

Figyelt kérdés

I.[A véleményem a mai világról]:


Megmérgezték a kortársaim és az emberek elméjét technikai és médiai eszközökkel,pszichológiai módszerekkel! Oda a tisztaság a becsület a nemesség korszaka, és az emberség korszaka. Divat a flegmaság,az érdektelenség,és a felszínesség. Üdv a műanyag,a káosz, az őrület a degeneráció és a mátrix(internet) poszt-apokaliptikus világában. Köszöntelek titeket a "Szép Új világban", avagy az "Új világ rendben"

Egy szép új dísztópia:

[link]


"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz,mint az ember kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

- Albert Einstein.

Itt van az én vízióm a mai világról(A képválogatást én készítettem):

[link]


II.[Időutazás a századfordulóba]:

Hogy miért élnék szívesebben a századforduló idején? Tudjátok én úgy gondolom hogy coca-kóla helyett már inkább házi meggyszörp, vagy World of Warcraft és Call of Duty helyett menjünk inkább kirándulni az erdőbe :) Úgy gondolom hogy a századforduló idején még létezett olyan hogy tisztaság,becsület,emberség,nemesség,tisztelet,igazi emberi kapcsolatok,igazi udvarlás,természetesség,tiszta gesztusok,őszinte megnyilvánulások,normális viselkedés. Akkor létezett még olyan hogy romantika, szép gesztusok,gyengéd megnyilvánulások,szép finom érzések. És valahogy vonz az egész korszaknak a stílusa, a díszítése, a természetessége, a szépsége, a tisztasága, az embersége! Akkor még normális termékek voltak tartós igazi anyagokból! Bálok voltak és nem diszkók. Az embereknek volt életük, és igazi kapcsolataik voltak,igazi emberi világban.


A két kedvenc írom,könyvem:

Aldous Huxley: Szép Új világ

George Orwell: 1984


III.[Az események és történések az én szememmel]:


Nemrég láttam egyébként "youtube"-on ezt a videót. Az a címe hogy: Orbán Viktor És az "Új világ rend"(New World Order). Mi? Milyen világrend? Hogy mi? Miről beszél Orbán? Mégis mit takar ez? Hmm? Egy kicsit érdekes.

Az említett videók:(mind a kettő csak 30-40 másodperces):

http://www.youtube.com/watch?v=g36gdTgGyrA


http://www.youtube.com/watch?v=Dkc1LwsrG5Y

Idézek az utóbbi videóból: "Ennek az új világnak az első parancsolata így hangzik" "Legyen fületek a hallásra és olvassatok a jelekből". Olyan mintha a bibliából olvasna fel nemde? És egyedül van ezzel szerintetek?

Rengeteg amerikai, és számtalan nemzetközi barátja használja előszeretettel a "New world order"(Magyarul: "Új világ rend") Kifejezést. Mit akarnak a világgal? Milyen világrendet akarnak ezek? Miről beszélnek?

Tessék a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=Pb33Xv73Acg

Érdekes... Világbékét szeretnének? :) Arra kell az új rend? :) De rendesek! :) Milyen kedves tőlük, nemde? :)


IV.[A Bilderberg csoport]:


Itt van még egy érdekes film amit ajánlani tudok minden gondolkodó embernek,vagy azoknak akiket adósságba és rabszolga sorba taszított a rendszer és a bankok. Ajánlom szkeptikusoknak is, hogy hiteles és elfogadható kritikát tudjanak alkotni az egész elméletről.

Az említett film:

http://www.youtube.com/watch?v=K0cElTPsQx8


Bilderberg csoport? Mi? Az meg mi? Ja tényleg! Nem az a csoport ahol nemrég Bajnai is ott volt? Mit takar a Bilderberg csoport?


[link]

A meghívottak között szerepelnek a legnagyobb:

Energia,média,gyógyszer lobbik. Tudósok,politikusok,nagyvállalkozók,milliárdosok. Mégis, mit csinálnak ők zárt ajtók mögött teljes hírzárlattal? Csak úgy összefutott a CNN,A FOX, Tulajdonosa,Az angol külügyminiszter,a NATO főtitkára,és pár nagyvállalkozó egy teára? :) Lehet, nekik is kell a kikapcsolódás! :)


V.[Az én generációm és annak divatja]:


Térjünk vissza egy percre a mai divatra&stílusra, lehet hogy önző vagyok mert ezt a témát hoztam fel megint, de ezt minden nap látom és irritál, és érintett vagyok, mert ugye 18 éves vagyok.

Nos "Obey"... Kortársaim között egy népszerű közkedvelt "trendy" menő márka... #Swag #Yolo Pr3ttyboyswag... Tényleg nagyon menő. De várjunk. Az "Obey" egy angol szó... Mégis mit jelent az hogy Obey? Segítek. Azt jelenti magyarra fordítva hogy "Engedelmeskedik". Vajon ezt tudja az az ember aki "Obey" termékeket visel magán?:

Tessék google fordító hogy tisztában legyetek az "Obey"

Jelentésével:

[link]


Mutatok nektek egy képet amit szintén én készítettem! :):

[link]

Csak azért mert "engedelmeskedni" menő dolog,mint Martin Garrix is mutatja nekünk! :)


Érdekes lehet a 40-50 körüli korosztálynak a mai generáció,és annak divatja. Mivel ugyanis az ő fiatalságuk alatt a lázadás,a hosszú haj volt a divat, direkt csövesnek öltöztek és ellentmondtak a rendszernek,együtt voltak, és együtt szidták a rendszert. Kulturáltabbak és kreatívabbak voltak. Ellenben ma az "öltöny",a "swag",az "engedelmeskedés" és a "partyzás" a divat.

Elgondolkodtató a kontraszt és a változás:

Régen:

[link]

És most:

[link]


Azt kell mondanom hogy zseniális ez a rendszer. A számítógéppel,az internettel,a médiával,és a technikai, illetve pszichológiai eszközökkel szisztematikusan kiirtották a kortársaimból a lázadást. És elégedetten "buliznak" és nyomják az "okostelefont" :) Hihetetlen. Automatikus gépesített szelekció alapján szelektálva van a lázadó jellem.

A lázadókat és a hozzám hasonlókat számítógépes játékokkal(Warcraft,mmorpg),agymosó animékkel,és drogokkal,különféle manipulációkkal és kielégítésekkel próbálják hatástalanítani.


A másik lehetőség az hogy asszimilálni próbálják őket szép lassan a kiközösítésekkel a félelemmel,terror-al,és megfelelési kényszer sugallatokkal. Mert ugye aki nincs a nyájban azt kinézi és kicikizi a többi birka, így lett kialakítva hogy jól működjön :) Tehát aki nem csatlakozik, könnyen depresszióba és letargiába zuhanhat. Ezért előbb utóbb a nyájban fog menedéket lelni. (Tisztelet az erős bátor harcos kivételnek)


VI.[Az ellenszer,a megoldásom, és a boldogság kulcsa]:


Hogy mi a megoldásom? Húzd ki a konnektort. Több könyvet olvass. Nézz filmeket. Szocializálódj. Beszélgess emberekkel tévézés és gépezés(kockulás) helyett. PvP helyett inkább sakk! Küzd le az előítéleteidet. Szeresd az embereket. Járj közösségi helyekre,túracsoportokba,koncertekre,rendezvényekre,kirándulni,költözz vidékre. Sportolj valamit. Legyen hobbid. Legyél valamiben sikeres. Legyen egy célod és küzdj érte hogy elérd. Legyen érdeklődési köröd. Esetleg barátkozz meg a vallásokkal(hidd el szükséged lenne rá a mai világban). Mindegy hogy milyen vallás zsidó,buddhizmus,iszlám,kereszténység! Az a lényeg hogy legyen hited és higgy Istenben mindvégig! Erőt fog neked adni ahhoz hogy boldog legyél a mai világban! Meditálj és sportolj. Ne nézz annyi videoklipet és reklámot. Dobd ki az összes pc játékot az ablakon! Szeresd és segítsd az embereket. Ne vásárolj felesleges dolgokat. Ne legyél tudatlan. Hogyha így élsz ahogy leírtam. Már is bemostál egyet a médiának és a sötét pénz világnak. És boldogabbá tetted mások és a magad életét is egyben. :) És büszke lehetsz magadra, te egy igazi hős és bátor harcos vagy! :)



2014. jún. 28. 00:55
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Tudod,tökéletes világ sosem volt és sajnos nem is lesz.Minden kornak megvolt a maga böjtje.


Az emberek problémája sajnos az,hogy sosem jó neki semmi.


A mai világ,olyan amilyen,ez ellen csak mi tehetünk.Konkrétan mi a problémád?A világot nem lehet megmenteni,mert elég relatív hogy neked meg másoknak,mit jelent a jó.A boldogságod kulcsa nagyon jó,ha így élsz,akkor te boldog ember lehetsz.

2014. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 Srapnel ***** válasza:
100%

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz,mint az ember kapcsolatok."


Speciel az egész Facebook másról sem szól csak az egóról és a sekélyes kapcsolatokról.


"házi meggyszörp"


Az ilyen házi cuccokkal járó munkát (meggyszedés, magozás, főzés, üvegezés, stb.) is csinálnád? Ráadásul századfordulós körülmények között.


"World of Warcraft és Call of Duty helyett menjünk inkább kirándulni az erdőbe"


Rossz társaságban vagy, azt cseréld le. Vannak számosan olyanok, akik nem játszanak (sokat).


"Úgy gondolom hogy a századforduló idején még létezett olyan hogy tisztaság,becsület,emberség,nemesség,tisztelet,igazi emberi kapcsolatok,igazi udvarlás,természetesség,tiszta gesztusok,őszinte megnyilvánulások,normális viselkedés."


Most is van. Megint csak: cseréld le a barátaidat, ismerőseidet, keress jobb társaságot. Mellesleg általánosságban csak a képmutatás volt nagyobb. Az igazi udvarlás meg csak arról szólt, hogy mik a kötelező kellékek. Most is megvannak, csak az eszközök változtak.


"Akkor létezett még olyan hogy romantika, szép gesztusok,gyengéd megnyilvánulások,szép finom érzések."


Az a baj, hogy te annak a kornak nem igazán látod az alsóbb rétegeit, főképp csak a nemesebbekről (ember, esemény, stb.) készültek beállított képek, sztorik, leírások, stb. Ezért tűnik úgy, mintha abban a világban több ilyen lett volna.


"Akkor még normális termékek voltak tartós igazi anyagokból!"


Nem is tudta mindenki megvenni. A szerszámok például családi értékek voltak.


"Bálok voltak és nem diszkók."


De voltak kocsmák és nótázások ugyanúgy. Azok a diszkók megfelelői. Bálok most is vannak, csak te nem jársz oda.

2014. jún. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
2014. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Örülök hogy ilyen sok boldog ember van! :) Jól csináljátok akkor ti is barátaim! :) És meglehetősen kellemes életetek lehet! Ennek tényleg örülök! :) Igen én járok kirándulni, és rendezvényekre is szoktam menni. A világunk stílusa, és divatja nem tetszik, az életemmel és a barátaimmal 100%-ig rendben van minden. Ez csak elmélkedés,filozofálgatás,fikciók feszegetése. És az ízlésem kinyilvánítása. Ezek nem tények, ez egy érdekes téma, egy vitaalap. De a magyarázkodást most fejeztem be. Ezt tekinthetjük lezárt témának. A válasz: "Úgyse lehet mit tenni ez van" "Én teljesen elégedett vagyok a facebookos kapcsolataimmal és a mai világ eszenciájával". "Hogyha ez tetszik neked akkor menj az erdőbe azt hagyj minket békén" Ennek az oldalnak a színvonala nem méltó ehhez a témához. Egyetlen egy építő jellegű kritikát vagy érdekes elméletet sem olvastam. Nem lett gazdagabb a tudásom sajnos a válaszokból. De felmérésnek tökéletes volt.
2014. jún. 29. 16:37
 15/40 A kérdező kommentje:
És hogyha tízből legalább egy válaszoló végigolvasta rendesen időt szánva rá,normálisan értelmezve, és legalább két linket megnézett, akkor örülök.
2014. jún. 29. 16:39
 16/40 anonim ***** válasza:
79%

Nos bár már agy hevesen lezártad a témát, engedd meg hogy pár mondatban hozzászóljak csak egy-egy mondatot emelek ki és ahhoz fűzök hozzá valamit ha nem haragszol:


Első szakasz:

"Oda a tisztaság a becsület a nemesség korszaka"


Ilyen sosem volt. Ha egy kicsit jobban belemerülsz a történelembe és nem csak a korszak által szült irodalmi műveket olvasod, gyorsan rá lehet jönni, hogy átlagban az emberi társadalom mindig is úgy oszlott meg hogy :

1-2% vezető gondolkodó tudós. . .

5-10% értelmiség

20-30% középosztály, itt nem az anyagi helyzetet értem, hanem a szellemi szintet

74-68% Sötét buta ember


Ez a mai napig sem változott semmit, az más tészta, hogy a mindenkori vezetések SOSEM volt érdeke hogy ez változzon akkor sem most sem.

A különbség csak annyi,(amit ha reálisan figyeled fel is fedezhetsz) 100 évvel ezelőtt nem volt szükség kontrollra.

Az információáramlás lassú volta volt maga a kontroll melyet tudatlanul felhasznált a rendszer hogy stagnáló szinten tartsa a szellemi színvonalat. Akkoriban nem lehetett akárki orvos politikus mérnök az ott "őrzött" tudáshoz csak az férhetett hozzá aki rendelkezett a szükséges anyagi, és társadalmi javakkal.(Ezen javak azonban nem voltak konzisztensek a szellemi potenciállal)


Ezt mind felrúgta a TV rádió, és legfőképp az internet.

Ez a pozitív oldala.

És itt jön az amit te írtál, hogy Huxley által felvázolt eszközt használják "valakik" hogy Orwell-i rendszert építésnek ki. De ez nem az internet vagy a TV hibája, ezek csak eszközök, ez a buta emberek hibája (70%), akiknek nincs igénye többre mint: Enni Inni Dugni Röhögni.

Ha ezekkel nem tudsz megbékélni, akkor bárhova utazol,időben vagy térben nem fogod találni a helyed. Távolról minden szép de ha ott vagy "ugyanezt látod".


Inkább légy büszke ha a felső 30%-ba tartozol.


II.:


coca-kóla,házi megysszörp

World of Warcraft és Call of Duty

Ezek csak eszközök és tárgyak, a miként és a hogyan a fontos nem a mi.


Ennyi erővel guillotine, tárgyalás nélküli kivégzés, robotmunka meggyszörp gyártáshoz. . .


III.

Politikát nem ha nem gond, nem azért mert, hanem MERT. Ha érted.


IV.: Ha már irodalom, Dickens: Kis Dorrit

az 1800-as években már működött egy nem ennyire kifiomult rendszer Nagy Britanniában (Szerintem máshol is, csak ez került napvilágra), de visszamehetünk régebbre is ahol ha eladósodtál rabszolgasors várt rád.


Két nagy különbség van a mostani, és a régi rendszer közt:

1. nagyüzemben zajlik, törvényes cserébe nem ver agyon az akitől kölcsönkértél

2. Anno azért vettek fel kölcsönt hogy tudjanak kenyeret venni(EVÉS), most azért hogy tudjanak lapos tévét venni(RÖHÖGÉS), eltolódott a prioritás lista, ez pedig azt mutatja nem mellékesen hogy most azért kicsit jobba élünk mint 200 vagy 100 éve.


V.:

Nem vagyok sokkal idősebb nálad (8év). "de ezt minden nap látom és irritál" eddig egyet értünk, de attól hogy ők ezt teszik te mért lennél érintett? Nem vagy önálló individuum hogy döntéseket hozz miszerint ők igen te nem hordasz olyat viselsz olyat. . .?

Ha pedig az vagy, akkor mért nem tudsz elsétálni, meghúzni a vállad hogy ez is egy idióta. . .?

Legalább nem bűzlik 10 méterről, amikor én voltam 16-8 éves a középiskolákban előszeretettel felejtettek el a diákok este legalább megmosakodni. El tudom képzelni milyenek lehettek a higiéniás viszonyok 100 éve és inkább nem akarok tetves lenni kösz.


Az én időmben is megvoltak a márkák, akkor sem hordtam őket, mert magasról már bocsánat szartam a majmoló divatra, most is megvannak a márkák, és javaslom tégy te is úgy ahogy én tettem.

A sötéteknek kell a fény, a fény egy formája az is ha másolhatnak valakit, egy biztos pont számukra, hogy egy "réteghez" tartozhatnak. Nem tudok jobbat mondani erre, ha zavar kerüld el.

"csövesnek öltöztek és ellentmondtak a rendszernek"

1. Az akkori rendszer olyan szinten abszurd volt, hogy még a hülye is megértette mi benne a rossz, így könnyű volt tömegeket motiválni.

2. Nagy része a lázadóknak ugyanazért ment oda, amiért ma egyetemre megy a fiatal, inni és csajozni. Ez volt akkoriban a divat, ha mindezt úgy tehették hogy a kamaszkori "lázadni akarok valami ellen" elszakadok a szüleimtől életérzést is feldolgozhatták annál jobb.

3. És persze ők is felnőttek, a rendszer nem dőlt össze csak megváltozott idomult, ők pedig beálltak a sorba mert nem akartak híd alatt családot alapítani.


Ma mi ellen lázadjon a fiatalság? Hiszen mindent megkap, okos telefon, számítógép, kocsi, anyu háza. . .


Ráadásul a mostani rendszer hibái már nem szembetűnőek, mélyebben vannak (vannak de még mekkorák hajjaj).

Na de megint a politika talajára tévedtem, most tudnék egy jó példát mondani, hogy az átlag népet milyen abszurd baromsággal meg lehet vezetni, mert egyáltalán nincsenek tisztában a gazdaság működésével, de nem mondok.

Inkább tovább.


"pszichológiai eszközökkel szisztematikusan kiirtották a kortársaimból a lázadást."

Nem irtották ki, csak a rendszert felszínesen vizsgálva a rendszer "tökéletes", van víz van áram,van egyenjogúság, van vallásszabadság, van véleményszabadság(van még?), van munka is(ímmel-ámmal), szóval távolról nézve, semmi olyan nincs leszámítva az afrikai éhezőket amiért lázadni lehetne.

És mint mondtam a sötétek ennél mélyebbre nem látnak. Vankaja, vanpia, vanpina(már-akinek ugye), vanjóbanroszban


-Warcraft,mmorpg ezek csak eszközök mint mondtam, a használata a személyen múlik.


-"agymosó animékkel" Na ebben az egyben pont mellé nyúltál, vannak olyan animék, melyek Orwell-nél 100x jobban írják le a jövőt. Ez kb. olyan általánosítás volt, mintha azt mondanám miután olvastam egy Fable könyvet, hogy minden könyv egy értéktelen vacak. Na de nem akarlak győzködni, mindösszesen felhívom rá a figyelmed, hogy az anime világ nem a verekedős gyerekeknek szóló baromságokból áll az csak egy kicsi szelete.


"A másik lehetőség az hogy asszimilálni próbálják őket szép lassan a kiközösítésekkel a félelemmel,terror-al,és megfelelési kényszer sugallatokkal."

Ez pedig megszokható, mindenki keresi a helyét a világban, az hogy egy réteg kiközösít, nem a világ hibája, annak szimplán az az oka hogy a réteg igényeinek nem felelsz meg. Meg akarsz felelni? Nem. Na ugye. HA megakarnál, akkor ez a "kérdés" meg sem született volna.

Jól is nézne ki a dolog, ha egy általad megvetett réteg befogadna, és te csatlakoznál, az önmagad szembeköpése lenne.

A többi rész alapját ugyanakkor nem igazán érzem. Az addig oké, hogy a nagyapám idejében a szomszéd faluból járó diákot "szarrá" verték minden második héten, csak mert a Gyuri nem ebbe a faluba való, de ez azért már változott kicsit.

Nem igazán értem hol találkoztál te terrorral, és félelemkeltéssel. Nem reagálsz valamit túl?


Amúgy meg fel a fejjel, majd ha kijutsz a suliból egy munkahelyre, elfelejted ezeket, mert a rendszer 1 db mondattal meg fog törni.

"Van pénzed kajára?"


Ez a mocskos valóság, ez volt 2000, 10000, és 100 éve is.

A nagy különbség csak annyi hogy arányaiban a mai embernek kell a legtöbb jószágért a legkevesebbet dolgozni.

2014. jún. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Elnézést de úgy gondolom hogy kevés ember érzi át azt amit én. Sok hasonlatot és metaforát félreértelmeztek. Sajnos sok embernek nem jött át az amit átszerettem volna adni. Nem fogok magyarázkodni mert nincs értelme. A logikai eszközök sem érnek semmit hogyha ellenszenvbe ütközünk. ?Mert aki nem akar valamivel egyetérteni az nem is fog, hiába. Időm sincs ezen az oldalon magyarázkodni, egyszerűen időpazarlás és nem éri meg. Mivel itt a legtöbb válaszoló kisebbrendűségi-komplexusos ember, aki itt be akarja bizonyítani hogy mennyire okos, mindenáron. Csak ugyanis nekem nem az elmevillogtatás volt a célom hanem az információcsere. Erről ennyit, nem nem szeretnék ezen az oldalon erről többet beszélni. Ez nem jó hely erre.
2014. jún. 30. 03:08
 18/40 A kérdező kommentje:

Személyes beszélgetésben szánnék időt erre a beszélgetésre, de fölöslegesnek tartom ezen az oldalon a magyarázkodást, ennyit még leírok:

"Warcraft" használata a személyen múlik." http://www.youtube.com/watch?v=n3U_Klp-_tk

Itt fejeztem be az olvasást. Rettenetesen szűklátókörű vagy hogyha azt hiszed hogy "kizárólag" csak a felhasználón múlik. Persze van olyan ember akinek az elméje ellenállóbb és stabilabb az élete mint a többinek, de a gyengébb, eleve depresszív embereket felfalja a "Warcraft". Ugyanúgy mint például aki depressziós az többet fog inni mint az átlag.


Tessék remélem ebből okulsz:

[link]

2014. jún. 30. 03:16
 19/40 A kérdező kommentje:
Gratulálok a sok elégedett embernek :) Szép új világot nektek barátaim. Taps a rendszernek, szép munkát végeztek.
2014. jún. 30. 03:17
 20/40 A kérdező kommentje:
"Törölve a figyelt kérdések közül".
2014. jún. 30. 03:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!