Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 22 évesen öregnek számít valaki?

22 évesen öregnek számít valaki?

Figyelt kérdés
Van aki 22 évesen kamiont vezet és családja + saját háza van, más meg a szüleivel él és otthon baxxa a rezet. De mind a kettő 22 éves. Akkor Most az 1. példa bizonyítja hogy 22 évesen már (elég) öreg az ember, vagy a 2. bizonyítja hogy még kis taknyos?

2016. jan. 2. 22:53
1 2
 1/15 anonim válasza:
Hát szerintem nem. Még 40 évesen sem fogsz öregnek számítani, bár a közel ennyi idős anyám minden szülinapján mondja, hogy mennyire öreg már.
2016. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 tothp ***** válasza:
100%

Van aki 30 elmúlt és még mindíg otthon rontja a levegő. Ráadásul azon sopánkodik, hogy még ott tart, de semmit nem tesz ellene.

Mindenki máskor érik meg a "feladatra". Nincs jó recept, csak társadalmi szokások,"elvárások". Azokat meg le kell tojni. csináld úgy, ahogy neked jó.

FONTOS!

Ha valamit meg akarsz tenni, ne lépj vissza csak azért, mert mások szerint azt nem kéne. Az emberek általában ezeket bánják meg később.

2016. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az öregséget nem az határozza meg, hogy ki mit ért el az életben, vagy hogy milyen körülmények között él, hanem inkább a lelkiállapota.

Fizikailag a 22 éves egyáltalán nem számit öregnek. Lelkileg meg ugyanúgy lehet öreg egy 16 éves kamasz, mint fiatalos egy 90 éves ember.

Ez csak lelkiállapot kérdése.

2016. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

jó csak ugye hivatalosan 21 éves kor után számítasz teljes jogú felnőttnek. Ebből az következne, hogy olyan felnőttként tekintesz magadra, mint mondjuk apádra. De valahogy nincs az az érzés, és ilyenkor az ember elgondolkozik, hogy miért lehet ez. Lehet mert nem végez felelősségteljes munkát? Vagy csak annyira benne volt a gyerekkorban, hogy nem tudta levetkőzni? (már ha le kellene egyáltalán, mert nem mindenki szereti a komoly embereket).


És a másik dolog meg amikor elgondolkozol ilyen idősen, hogy mi az amit csinálhatnál, és mi az amit szeretnél. És sokszor van amelyikhez túl fiatal vagy, és van amihez túl öreg. Tegyük fel ha valaki autóversenyző akar lenni, de még sose csinálta, az már túl öreg mert ált. 8 évesen már gokartoznak a versenyzők, de ha valaki meg cégigazgató vagy miniszterelnök akarna lenni, ahhoz meg túl fiatal. És akkor így teljes zavar.


De lehet valóban itt csak a társadalmi normák adják az összezavarodást, és nem másokat kellene szem előtt tartani.

2016. jan. 2. 23:53
 5/15 anonim ***** válasza:
Bármilyen korban újra lehet kezdeni az életet. Fiatal korában hogy tudná az ember eldönteni, hogy felnőttként mivel is akarna foglalkozni. Rengetegen vannak, akik 30-40 évesen szakmát váltanak, mert nem azt kapták az élettől amire számitottak. Az hogy valaki autóversenyző, vagy pilóta, nem is inkább kor függvénye, inkább az alkalmasságé. Ha tehetséges vagy és egészségügyileg nincsenek akadályai, akkor hajrá, sosem késő elkezdeni. Ezek a dolgok, hogy az embernek milyen idősen milyen dolgokkal kell foglalkoznia, gondolok arra, hogy bizonyos korig iskola, majd család, majd gyereknevelés, majd házépítés, majd nyugdíjbavonulás, ez mind csak társadalmi sztereotipia. Az ember persze késztetést érez, hogy ne maradjon le korához képest, amire a környezete is nagy hatást gyakorol: Fiam mikor nősülsz már meg? Mikor lesz már unoka? Spórolj a nyugdíjra! Ezek olyan dolgok, amik érvényüket vesztik akkor, ha az ember élete kisiklik. Olyankor sokminden átértékelődik, mert az embernek muszály feldolgoznia azt, hogy évtizedek munkája ment pocsékba. Ezt csak úgy tudja, ha továbblép a sztereotipián. Nincs olyan az életben, hogy kell, vagy muszály. Csak olyan van, hogy akarod, vagy nem akarod. Nem kell senkinek sem megfelelni, csak tedd azt ami jólesik.
2016. jan. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

miért lenne öreg az aki 22 évesen dolgozik és nem tanul?


Azért ne legyünk már oda arra a kamion vezetésre, ahol 2 hetente látod a családodat, és azon kívül 1 nm2en éled le az életedet, rongyos 500e-ért.

2016. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
azt csak arra értettem, hogy nagy felelősség. Mert bent ülni egy irodában, és programozni vagy épp ügyfelekkel dolgozni nem egy nagy dolog, de egy ilyet vezetni a forgalomban... És hogy a mai világban egyre fiatalabbak a sofőrök, míg régen nem nagyon volt ilyen hogy egy "taknyos zöldfülűre" rábíznának 1 ilyen gépet :)
2016. jan. 3. 12:28
 8/15 tothp ***** válasza:

A felelősség vállalás képessége sem korfüggő. sok száz éve huszonéves hadvezérek vittek seregeket győztes (vagy épp vesztes) csatába. Az meg még sem olyan, mint egy "vacak" negyventonnás talicska.

Ha korán kezdte a vezetést hivatalosan már 6 éve lehet jogsija. Akár már szerezhetett is elég rutint, hogy ekora gépet hajtson.

Vagy azt sem tudja, mire vállalkozott, de a cég alkalmazta, mert olcsón dolgozik és keveset kérdez.

2016. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nagyobb felelősség egy kamiont vezetni, mint programozónak lenni vagy ügyfelekkel foglalkozni. Egy programozó vagy ügyfelekkel kapcsolatot tartó ember sokszor sokkal nagyobb károkat tud okozni embereknek, szervezeteknek, mint egy kamionos. Tekintsünk most el attól, hogy karambolt okozz, mert azt ugyanúgy tud egy programozó is meg a 14 éves segéd-motorkerékpáros gyerek is a mindennapok során.
2016. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"22 évesen öregnek számít valaki?"



Nem. Legfeljebb az ókori görögök korában számított középkorúnak, amikor valami 30-40 körül volt az átlagéletkor. Amikor 71 év a globális átlagéletkor, akkor szerintem a 22 semmilyen mérce szerint nem számít öregnek (én 23 vagyok).



"jó csak ugye hivatalosan 21 éves kor után számítasz teljes jogú felnőttnek."


Tévedsz, Mo.-n ez az életkor 18 év.



"Van aki 22 évesen kamiont vezet és családja + saját háza van, más meg a szüleivel él és otthon baxxa a rezet. De mind a kettő 22 éves."



Á, hogy erről van szó. Akkor te most arra vagy kíváncsi, hogy ki "felnőttebb"? Lehet, hogy valaki már 22 évesen kamiont vezet, de nem tudom, hogy ettől előrébb lesz-e az életben, mint az, aki inkább még 10 évet tanul és a végén valaminek a nagydoktora lesz. Vagy, mondjuk aki orvosira jelentkezik, az legjobb esetben sem fejezi be 24 éves kora előtt, és még csak utána kezdődik a rezidensi időszak, meg a továbbtanulás. Én mindig is utáltam, mikor nekem azzal jöttek, hogy ki mikor kezd el dolgozni. Nem érdekel, mert nem a munka elkezdésének időpontja határozza meg azt, hogy valaki hol tart. Elmehetsz te már 12 évesen is halat árulni a piacon, ha akarsz. De minek? Minél tovább tanulsz, elvileg annál jobb lehetőségeid lesznek a munkaerőpiacon. Aki kamionozik, az meg jellemzően nem azért csinálja, mert a szellemi képességei alapján lehetne atomfizikus is, csak a kamionokba szeretett bele. Tedd fel inkább úgy a kérdést, hogy kinek van több lehetősége! Annak, aki 22 évesen már dolgozik, és ettől akkor hasra lehet esni, vagy annak, aki ugyan 30 éves koráig tanul, de cserébe utána felveszik a CERN-be, vagy kimegy Norvégiába orvosnak és hülyére keresi magát. Nem attól lesz valaki szerintem taknyos, hogy mikor kezd el dolgozni. Ez utóbbit inkább szerintem a családi körülmények határozzák meg.


Amúgy kinek van saját háza önerőből 22 évesen (mert ha örökli, úgy nem nagy kunszt)?

2016. jan. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!