Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/186 anonim ***** válasza:
100%

Én értelek téged.


16-17 évesen én is azt hittem, hogy megváltom a világot. Ez minden kamaszban benne van, csak van, akiben jobban felszínre tör. Az egyetemen még gólyaként is azt hittem, hogy igen, most még közelebb vagyok a "világmegváltáshoz".

Csak ahogy "konkrétan" belekezdtem a dologba (értsd: többet megtudtam a problémáról; és láttam, hogy a való életben hogy néz ki a kutatás, és tőlem hány ezerszer okosabbak és hozzáértőbbek vannak ott, és még így sem sikerül minden kísérlet elsőre), akkor jöttem rá, hogy nem is olyan könnyű ez a "világmegváltósdi". Sőt, az 1000%, hogy egy embernek lehetetlen, mert kő kemény csapatmunka kell hozzá.


Amúgy azt tudod, hogy miben akarsz maradandót alkotni? (Államférfi; kutató, aki feltalálja a ... gyógymódját; gazdag mecénás, aki a művészeket pártfogolja stb).

2010. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/186 anonim ***** válasza:
100%

És még egy fontos dolog. Barátok nélkül az életben nem lehet sokra jutni. Előre sose tudhatod, hogy mikor jön jól valakinek a segítsége.

Lehet, hogy az egyik barátod által olyan embert ismerhetsz meg, aki még "hasznos lehet" akár a távoli jövőben.

Én sem gondoltam volna, hogy akivel 5 éve még egy fesztiválon "haverkodtam" össze közös ismerősök révén, annak az előadásán fogok most ülni és egy olyan témából ad elő, amiről akkor még nem is tudtam, hogy létezik...

2010. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/186 A kérdező kommentje:
Genetikus akarok lenni.
2010. máj. 4. 20:46
 104/186 A kérdező kommentje:
Amúgy meg én is tudom, milyen a való életben egy kutatás, de azt is tudom, hogy milyenek a mai magyar "tudósok". Tényleg van pár zseni köztük, azokat tisztelem is, de a nagy többség csak a kommunizmusból visszamaradt öregek, akik egyébként egyáltalán nem is okosak. Őket simán le tudnám körözni. Max. a gyakorlatuk több, de még az se biztos.
2010. máj. 4. 20:58
 105/186 anonim ***** válasza:

Melyik genetika intézetben/tanszéken voltál?

(Ha ott ahol én, akkor ebben kivételesen igazat adok neked :P)

2010. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/186 anonim ***** válasza:
69%

Öreg korodra majd elmondhatod magadról:

"Fú,de jó vagyok!Vettem magamnak 50 zsák márkás ruhát,lett egy halom pénzem,genetikus lettem,szuper csávó vagyok!Volt 100 feleségem,de mind elvált tőlem,mert mindegyik hülye és borzasztó primitív volt.Én voltam mindig a legokosabb,a legügyesebb ember a földön!Ó Istenem,én vagyok a király!"


*...:D jajj:D...*Nem kívánom neked ezt.Nagyon nem.:S sanyarú sors ám egyedül lenni.

Kérdezhetek vmit amúgy..

Ha te mindenkit hülyének tartassz(még minket is,idegeneket),akkor te kit szeretsz,kit becsülsz,és kit tisztelsz?

Anyádat meg apádat kéne..azok osztják neked a lóvét,meg azok mondják meg neked a tutit,hogy változtass,mert így nagyot fogsz koppanni..tényleg egyedül akarsz maradni életed végéig?

2010. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/186 A kérdező kommentje:

ELTE. De egyébként nem csak a genetikusokra értettem, hanem úgy általában... az ÁNTSZ is pl. egy vicc, én egy helyen annyi szovjet gépet még nem láttam, pedig voltam Oroszországban, nem is kevés ideig. Jó tényleg van néhány okos ember a tudósok között, de ennyi.


Mondom: tisztelem, aki megérdemli, csak ilyenek nagyon-nagyon kevesen vannak. Mert hiába okos valaki, ha közben annyit nem ad magára, hogy ne nézzen ki úgy, mint egy csöves, vagy hiába néz ki jól, ha nincs pénze, stb. De ha ezt mindet meg tudja csinálni, és mindent el tud érni az életben, amit akar, akkor miért ne tisztelném? Szeretni... hát, senkit, de nem is vagyok körülvéve olyan szeretnivaló emberekkel :P Amúgy meg nem hiszem, hogy egyedül maradok, attól, hogy magasak az igényeim a csajok terén is, miért maradnék egyedül?

2010. máj. 4. 21:40
 108/186 A kérdező kommentje:
Most hosszútávú kapcsolatra értettem a magas igényeket, mert hosszútávú kapcsolatom még nem volt :( Rövidtávra tökmindegy csak jól nézzen ki :P
2010. máj. 4. 21:43
 109/186 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Én voltam az aki az idézeteset írta. 23 éves vagyok.

Olyan sokan írtak már, de remélem az enyémet is elolvasod majd.

Most nem piszkálni akarlak, hanem leírni egy két véleményt, meg reagálni erre arra.


Leírom, hogy elismerem, hogy ügyes gyerek vagy, bár neked is vannak hibáid, mint minden embernek.

én is tudom, hogy sok mindenben jó vagyok például a természettudományok terén, meg jó az empátiás készségem, de tudom, hogy rossz vagyok pl. töriből, pl. nem sok évszámot tudok, ezzel nem foglalkozom, hisz tudom hogy nem tudhat mindenki mindent.

Azt is tudom, hogy túlérzékeny vagyok, és hangulatember, ezen próbálok valamennyit változtatni.Próbálok fejlődni, mert a hibáim felismerését azért tartom fontosnak, mert ez hordozza magában a folyamatos fejlődést.

Minél többet tudást próbálok magamba szívni, mondjuk gyógynövényekből, népi kultúrából, és minél jobban megismerni a világot, annál jobban rájövök, hogy milyen keveset tudok. mert annál többször találkozok olyannal, hogy az ellenkezőjét állítják az emberek egy tudományos kérdésről. Ilyenkor valahogy megpróbálom összehozni, úgy hogy mindkettőbe lehet igazság, de ez nem mindig lehetséges.

Ezenkívül egyre többször találkozom a szabályt megtörő kivételekkel.


Írtál egy választ, most erre szeretnék reagálni:


"Jajj tudom kurv@ szépen hangzik, hogy egyenlő esélyek, meg minden, de aki beleszületik egy falun a disznók közé, 6 testvérrel, életében nem jár külföldön, és nyomorog, hogy lenne ugyanakkora esélye? Ugyan már... persze hogy nem tehet róla, de akkor sincs!"


Én falun születtem, ahogy írod disznók közé, bár csak egy testvérem van. én nem éreztem sose hogy szegények lettünk volna. Alsó osztályba, ahova jártam nem volt bevezetve a víz, kézmosólavoros, és egyéb megoldások voltak. És 20 éves koromig nem jártam külföldön se. Itthon állatokat tartottunk, meg földet műveltünk. Gyerekkoromban lavórba fürödtem fürdőszoba híján. Mégis nem lettem műveletlen, bár tényleg vannak lemaradásaim a számítástechnika terén és a nyelvben is, mégis sok előnyét is láttam az egyetemen. Környezettudománnyal foglalkozom. Mint egyik tanárom is mondta, ezt az tudja a legjobban, aki maga is a földből jött. Tehát sok előnyöm volt, mert a társaimnál sokkal több növényfajt ismertem meg, mások ezzel sokat szenvedtek,(sokan buktak is belőle) nekem viszont gyerekjáték volt, mert sokan sokmindent megtanítottak itt falun.Pl.hangjukról felismerni a madarakat. Meg úgy egyáltalán befogadni a természet jeleit. Büszke vagyok arra is, hogy tudok fejni, és szakszerűen metszeni. Végül is szerintem ez is hasznos.


Én is azt tudom tanácsolni hogy tiszteld a másik embert azért amit te nem tudsz, és ő meg igen.

Nem hinném, hogy te mindent tudsz.

Pl. értesz a lovakhoz? Felismered, ha népzenét hallasz, hogy mikor melyik tájegység dal szól?

Tudsz növényeket termeszteni, fejni?(Nem ér lenézni, aki igen, mert ha senki nem tudná éhen halnánk, ki tenné akkor az asztalodra az ennivalót.)

Felismernéd mondjuk a tornai vértőt, a báránypirosítót?

Megtudnád különbözetni egymástól a fekete és a fehér nyárat?

A kacsát és a libát?

Tudod mi a góré, a cibere,hogy mennyi az egy véka?

Tudod az emberket szórakoztatni, felvidítani?

Tudsz cipőt készíteni ruhát varrni, mert ha valmelyikre is ne a válaszod, tiszteld azokat akik tudják, még ha te náluk másba okosabb is vagy.


Az hogy valami nagy dolgot akarsz véghezvinni szerintem nem baj, én nekem is vannak ilyen álmaim. Nekem inkább a környezetvédelem terén. Meg akarom védeni a bolygót. kellenek az ilyen tervek álmok, mert ha nincsenek biztos nem valósul meg semmi, ez viszi előre a világot.

Csak közben igyekezz megtartani a gyermeki rácsodálkozás képességét is, mert az ilyen célokhoz általában az is kell.

És a válaszaid alapján mintha benned ez nem lenne meg.

2010. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/186 A kérdező kommentje:

Bakker én se azt mondom, hogy az a hülye, aki nem tud egy kis dolgot. Én se tudhatok mindent (pedig szeretnék! :D) De azt azért lehet látni ki buta :S És hát tudom az is hadd éljen, de azért hadd ne nézzek már fel rá! Meg hadd ne haverkodjak vele.


Amúgy meg tudom, hogy ki lehet törni a csóró környezetből is, de bakker akkor is aki gazdagabb családba születik alapból több lehetőség van nyitva előtte. És emiatt jobb ember lesz, mint aki lentről kezdi.

2010. máj. 4. 22:17
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!