Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/186 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja a 23:57-es.

Mondok neked még egy példát, hátha hasznodra lesz:


Ha valaki azt mondja neked, hogy "Kázmér jobb ember, mint Tihamér", te mit gondolsz, miben jobb Kázmér? (Egyiküket se ismered, se nem láttad.)


Ha erre válaszolsz, akkor majd én is leírom, hogy én mit válaszolnék erre. (Amúgy nincs jó és rossz válasz, írhatsz bármit, amit komolyan gondolsz.)

2010. máj. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/186 A kérdező kommentje:

„1. Itt senki sem mondta, hogy "buta" emberekkel kezdj el barátkozni. Vagy ha mindenki buta...”

Nem azt mondom, hogy mindenki buta! De akik körülöttem vannak, osztálytársak stb. azok butábbak! Nézd meg ezt:

[link]

138 az IQm. Nézd meg, hányan vannak 138 fölött, és hányan alatta, és utána mondd, hogy nincs igazam!


Laborba vagy ismerősök vittek be, vagy rendezvényeken láttam.


„Ha valaki azt mondja neked, hogy "Kázmér jobb ember, mint Tihamér", te mit gondolsz, miben jobb Kázmér?” Hát mondjuk vannak céljai, tehetséges valamiben, okos, odafigyel a külsejére, sportol rendszeresen (nem feltétlenül versenyszerűen, de az ember szervezete úgy van összerakva, hogy sokat kell mozognia!), és van akaratereje meg meg tud küzdeni a céljaiért. Kb. mondjuk ez.

2010. máj. 5. 14:22
 123/186 A kérdező kommentje:

"Az elet nem ilyen es nem leszel boldog, ha van 100 milliod, de egyedul eled le az eletedet vagy elvalik toled 3 no. Mert hogy ezzel a termeszettel, ami neked van, nem lehet egyutt elni vagy csak rabszolgakent..."


??? Ezt nem értem, miért válnának el tőlem? :O Nálam úgyse találnak jobbat.

2010. máj. 5. 14:24
 124/186 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy alacsonyabb az IQ-juk, de az még nem jelenti azt, hogy butábbak is. Mellesleg, az emberi értelmi képességek nem tartoznak a jól számszerűsíthető dolgok közé. Hidd el, hogy egy 120-as IQ-jú emberrel is jól ellehetnél...


Én Kázmérhoz a kedvesebb, barátságosabb, becsületesebb és megbízhatóbb tulajdonságokat társítanám. A "kedvesebb" tulajdonságot a környezetemben is sokan az első helyen mondták, hozzám hasonlóan.

Ezek szerint, lehet, hogy sok ember a bunkó stílusod (elnézést az erős kifejezésért) miatt többre tart egy tőled "butább" és kevésbé sportos embert.


Az utolsó mondatod ("Nálam úgysem találnak jobbat") már megint elég provokatívra és irritálóra sikeredett... Ennyire nem érzed a lényegét annak, amit mondani próbálunk neked? Vagy csak lesz.rod? De akkor miért kértél tanácsot?


És nem kellene megfeledkezni arról a tényről, hogy mindig lesz nálad okosabb/jobb sportoló/gazdagabb stb...


Egy kis érdekesség a végére. Megnéztem a diagramot, amit linkeltél... Majd pont genetikából fogod tanulni, hogy az emberek IQ szintje nem pontosan követi a Gauss-görbét, mert sajnos, az alsóbb tartományokba jobban el van tolódva, vagyis a belinkelt ábra nem 100%-ban fedi a valóságot.

2010. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/186 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy egy nagy cég vezetője legyél, sokkal inkább EQ kell, mint IQ. Kapcsolatok kialakítása, hogyan legyél megbízható, szimpatikus, így lehet elérni, hogy üzleteket kössenek veled.


Ha egy laborban akarsz egyedül dolgozni a kémcsövek felé görnyedve, akkor oda elég persze csak az IQ is, de az életbe nem leszel ismert.

Vajon az emberek hány biológust, kémikust, genetikust tudnak felsorolni? Pedig nagyon sokat fedeztek fel nagy dolgokat.


Ezen a területen az átlagember számára sose leszel híres, max. ha felfedezed a rák ellenszerét vagy ilyesmi, de azért ahhoz kicsit több kell, mint egy 138as IQ.

2010. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/186 anonim ***** válasza:
100%

" miben jobb Kázmér?” Hát mondjuk vannak céljai, tehetséges valamiben, okos, odafigyel a külsejére, sportol rendszeresen (nem feltétlenül versenyszerűen, de az ember szervezete úgy van összerakva, hogy sokat kell mozognia!), és van akaratereje meg meg tud küzdeni a céljaiért. Kb. mondjuk ez"

Vannak céljai, ez lehet hogy nem túl dicső és követendő: Megverni egy oroszt(csak példák:D) Ezt is csak mások kárára tudja beteljesíteni, táskalopással h legyen pénze repülőjegyre.

Tehetséges valamiben: Hazudozásban, csalásban, átverésben.

Odafigyel a külsejére: A bal szemébe mindig odalógjon a haja, mert emo-s, vagy a feje legyen mindig kopasz mert durván rasszista.

Sportol rendszeresen: Ki van gyúrva hogy nyugodtan beszólogathasson mindenkinek(azaz ne szóljanak neki vissza)

Van akaratereje meg meg tud küzdeni a céljaiért: Segnyalással, meg mások 'eltiprásával'.


Kicsit majd pontosítsd a "jó ember"ről alkotott jellemzésedet:D

2010. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/186 anonim ***** válasza:
100%
Lol, előző, ez ott van:DD De igazad van, minden csak nézőpont kérdése:)
2010. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/186 anonim ***** válasza:
Neked az őszinteségünk fáj,nem más!Azt akarod,hogy mindenki dícsérjen,mert te nem vagy "csóró",nem vagy buta,sőt genetikusnak készülsz.Ezt szerintem úgy tudnád elérni,ha nem néznél le senkit,és csendben váltanád meg a világot.Amúgy ezt a világot te nem tudod egyedül megváltani,tehát nem tudsz annyit,mint a tudósok,vagy a tanáraid,vagy a szüleid!Van egy tanárom,aki leállamvizsgázott,mindenki tiszteli,nagyon inteligens és kedves..na ő az,aki nagyképű lehetne arra,amit elért!
2010. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/186 A kérdező kommentje:

„Vannak céljai, ez lehet hogy nem túl dicső és követendő: Megverni egy oroszt(csak példák:D)”

A fél családom orosz, és velük én nem verekednék Kázmér helyében :P:P jó ezt nem tudhattad, de ne szidd őket pls. Tudom, hogy a magyarok nagyon előítéletesek velük, de egyáltalán nem rossz emberek. Jó, vannak ott is BŐVEN hülyék, de nem több, máshol.

Amúgy te is tudod, hogy nem ilyen célokra gondoltam, nem ilyen tehetségekre, meg nem ilyen külsőségekre. Azt meg nem értem, miért baj az, ha valaki fizikailag is meg tudja védeni magát. Meg jó nem az a főcélja senkinek, hogy mindenkit eltiporjon maga előtt, de néha az is szükséges, mert másképp nem léphet feljebb.


„Én Kázmérhoz a kedvesebb, barátságosabb, becsületesebb és megbízhatóbb tulajdonságokat társítanám.”

A becsületessel meg a megbízhatóval egyet értek, mert ha valaki nem ilyen, az nem fogja sokra vinni, előbb-utóbb kiismerik, és ha eljátszotta az esélyeit, b@szhatja, nem fog sehova se jutni. Kedves, barátságos is legyen azzal, aki megérdemli, meg aki a hasznára válhat.


„Az utolsó mondatod ("Nálam úgysem találnak jobbat") már megint elég provokatívra és irritálóra sikeredett...”

Bocsi, de nekem ez sose esik le, hogy az ilyenek miért provokatívak vagy irritálóak mikor ez az igaz :D Amúgy én itt eléggé próbálom visszafogni magam, igazából nem szoktam, de itt nem akarok provokálni senkit.


„Ezen a területen az átlagember számára sose leszel híres, max. ha felfedezed a rák ellenszerét vagy ilyesmi, de azért ahhoz kicsit több kell, mint egy 138as IQ.”

Azért a 138 az nagyon jó :P Pláne, ha hozzáveszed, hogy nekem akaraterőm is van bőven.


„Azt akarod,hogy mindenki dícsérjen,mert te nem vagy "csóró",nem vagy buta,sőt genetikusnak készülsz.”

Ebben igazad van, tényleg jól esne! Ahogy már írtam is sokszor, tényleg örülnék, ha valaki végre dicsérne a szidás helyett azért, amiket elértem :S

2010. máj. 5. 21:27
 130/186 anonim ***** válasza:

"Amúgy te is tudod, hogy nem ilyen célokra gondoltam, nem ilyen tehetségekre, meg nem ilyen külsőségekre."


Igen, de gondoltam hátha levonsz valami következtetést. Nem így lett. Van célja valakinek. oké. Ettől nem lesz jobb ember. Attól függ mi a célja. Okos. Ettől nem lesz jobb ember. Attól függ mire használja az eszét. Elszánt, stb, ez is tettektől függ és szándéktól. De mindegy.



"Ahogy már írtam is sokszor, tényleg örülnék, ha valaki végre dicsérne a szidás helyett azért, amiket elértem" Én nem szidtalak, de ha ettől megnyugodsz, gratulálok az eddig elértekhez, csak így tovább, kivéve hogy szerényebb leszel:)

2010. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!