Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
 141/186 anonim ***** válasza:

szerintem erre alkalmas lenne a swot elemzés:

[link]

* Gyengeségek: belső tényezők: olyan dolgok, amik nem jól működnek, de lehet rá befolyás, hogy jobb legyen.

* Erősségek: belső tényezők: pozitív dolgok, amik jól működnek és lehet rá befolyás, hogy még jobban működjenek.

* Lehetőségek: külső tényezők: olyan adottságok, amelyeket nem tudunk befolyásolni, de kedvezőek, és rájuk építve kihasználhatjuk az erősségeinket.

* Veszélyek: külső tényezők: olyan korlátok, negatív tényezők, amelyeket nem tudunk befolyásolni, és csökkentik a siker esélyeit, kockázatot is jelentenek.

2010. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/186 anonim ***** válasza:

Egyik hozzászólásod elejét olvasva még örültem,amiben beláttad,hogy azért valamennyire mégiscsak igazunk van.Dehát figyi,azt is írtad ebben a hozzászólásodban,hogy "ha a többiek is érnének valamit.."

Szerintem egy ember értékét nem az határozza meg,hogy mit képzel magáról.:S Hanem az,hogy a valóságban mit tud!

2010. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/186 A kérdező kommentje:

Hát bakker én esküszöm megpróbáltam, amiket írtatok, de én minél tovább nézem embereket, annál senkibbnek látom őket :S Ma volt edzésünk, én komolyan próbáltam pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, de... áhh, esélytelen. Meg amit írtam, a buszon is, kajak az emberek 95%-a annyit nem ér meg, hogy rájuk hányj. Csak ott tengetik a nyomorult kis életüket, közben ha meghalnának, egy hét múlva már nem érdekelne senkit az égvilágon. Olyan szánalmasak az emberek :S Na nem mindenki, de a legtöbb. Az edzésen akik vannak legalább jól fociznak, de ennyi, a seggemnek több esze van náluk! És akkor NEKEM kéne TŐLÜK tanulnom?! Én ezt esküszöm nem látom, hogyan?


„De aki ismeri őket, tudhatja, hogy például kedvesek, segítőkészek, hűségesek, humorosak, kreatívak, szorgalmasak stb.” Jó de ez mind olyan (a kreatív kivételével, az tényleg fontos!), hogy szerencsétlen persze, hogy szorgalmas, amúgy esélye se lenne nem, hogy sikeresnek lenni, életben maradni se! Meg a többi is.


Nem értem, nem jön át, mit kellene látnom :S

2010. máj. 6. 17:51
 144/186 anonim ***** válasza:
100%

Na idefigyelj, lehet hogy más rólad is azt gondolja, hogy mekkora hányadék vagy, mert nem jön be neki a stílusod pl.

Másrészt pedig, hogy mondhatsz olyat, hogy ha meghalnának senkit se érdekelne??? Honnan veszed, hogy nem várja őket otthon szerető család, gyerekek, férj/feleség?! Te ezt így meg tudod mondani ránézésre? Lehet, hogy 10x annyi embernek hiányoznának mint pl. te...

2010. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/186 A kérdező kommentje:
Tökmindegy, a szerető családjuk is kb annyit ér, mint ők. Jó ne haljanak meg csak mondom, hogy ha meghalnának, akkor sem vesztenénk semmit.
2010. máj. 6. 19:25
 146/186 anonim ***** válasza:
100%
És ha én okosabbnak és szebbnek tartom magam valakinél (mondjuk nálad:) akkor nyugodtan mondhatom, hogy halj meg, nm fogsz senkinek hiányozni, mert én jobb vagyok? ez szerinted normális?
2010. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/186 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy haljon meg, csak mindenki olyan fontosnak érzi magát közben az emberek 99%a egyáltalán nem is az.
2010. máj. 6. 19:36
 148/186 anonim ***** válasza:
100%
Nekem spec. te sem vagy fontos, és a világ sem lenne sz*rabb, ha nem lennél. Te valszeg ugyanezt gondolod rólam, mert nem ismersz. erről ennyit.
2010. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/186 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt mondom, hogy haljon meg, csak mindenki olyan fontosnak érzi magát közben az emberek 99%a egyáltalán nem is az." Ez már bennem is megfogalmazódott, egyetértek veled.(mondjuk nem a 99%a de a nagy többsége, én is ebbe tartozom, meg te is).

Egyébként majd lenyugszol, igaz vagy sem de ilyen kijelentésekkel meg nem értett zseni maradsz..:)

2010. máj. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/186 A kérdező kommentje:
én nem tartozom bele!!!
2010. máj. 6. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!