Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a képeimről?...

Mi a véleményetek a képeimről? Hobbi szinten fotózok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már lassan fél éve hobbi szinten fotózok(tudom, van még hova fejlődni)

Jelenleg Nikon P510 fényképezőm van(ezzel készültek a feltöltött képeim is. Tervezem DSLR-re való áttérést)

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyenek a képeim?

Fb oldalam: [link]

(Eléggé fapados az oldal, jelenleg csak randomszerűen fel vannak töltve a képek. De mihelyt időm lesz ez változik.)

Jöhet jó-rossz is :)



#természet #fotózás #unalom #szórakozás fényképezőgép
2018. márc. 17. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező ezt írod (2018.03.17. 21:24-kor): "Lesz még jobb képem is. Csak találjak egy olyan helyet ebben a faluban, ahol nincs ennyi fa..."


Hidd el sokunknak meggyűlik a bajunk a fákkal. És a képeidnek nem a belógó ágak a legnagyobb bajai. Egyrészt a mélységéllességgel lehet játszani és el lehet tenni életlenbe a belógó ágakat (néha ez jót is tesz a képnek, mert ad egy "sejtelmes" keretet, távolságot stb.). Másrészt lehet kicsit húzni az ágakon, hogy odébb menjenek (ilyenkor nem árt ha van egy segítő akit meg lehet kérni, hogy kicsit huzza odébb az ágat). Lehet olyan nézőpontot keresni ahol nincs annyi ág. Igazán nálad amit már többen írtak (és már én is), a probléma ott kezdődik, hogy nem tudod kezelni a technikát.

Egyik tanítóm mondta, egy jó fotóhoz kell 100 pont. Ez összeáll a technika ismeretéből, a kompozíció ismeretéből, a fényviszonyokból és a szerencséből. Egy jó fotós attól lesz jó fotós, hogy a technika és a kompozíció 90pont, és csak 10 pontot kell "összeszednie" a fényviszonyokból és a szerencséből. Nálad jelenleg az látszik, hogy a technikai tudás és a kompozíció 10 pont, a fényviszonyoknak és a szerencsének kéne 90 pontot kiadnia. Viszont amíg a gomb lenyomásakor az agyad 100%-osan azzal van elfoglalva, hogy technikailag sikerüljün a kép már nem marad kapacításod a kompozícióra, azaz a fenti "mérleg" esetén 10 pont a technika 0 pont a kompozíció, és 90 pont a szerencse és a fényviszonyok. Amikor az első fotós tanfolyamra jártam (ez még középiskolában volt, szakkör szerűen) az oktató mondta, hogy akkor a mai órán gyufásdobozt fogunk fotózni, mi mondtuk persze "Tanár Úr, hülyék meg mi vagyunk...", aztán amikor rájöttünk, hogy nem is olyan egyszerű a feladat, és, hogy ez arra megy ki, hogy a technikát gyakoroljuk vége lett az első évnek. És szép lassan megértettük, begyakoroltuk a technika kezelését, és nem azzal kellett az időt eltölteni, hogy állítsunk élesre, mennyi legyen a záridő és a blende (akkor még ritka volt a beépített fénymérős fényképezőgép), hanem ez már zsigerből ment akkor már tudtunk a kompozícióra is figyelni. Már nem az volt a fő kihívás, hogy az legyen éles amit akarunk, hanem az legyen a fotón amit akarunk. Őszintén mond meg (legalább magadnak), hogy amikor megnyomod a gombot (pl. ennél a képnél: [link] te mit láttál a keresőben? Melyik faágakat vetted észre, és melyek voltak azok amelyeket csak útólag a számítógép képernyőjén?

2018. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
75%

Két újabb kép, amit kár volt feltölteni.


Láttál már havat élőben? Nyilván, hiszen le is fotóztad. Élőben sötétszürke volt? Nem? Hanem, fehér? Akkor a képeken miért sötétszürke? Ez valami művészi ezsköz, amivel ki akarsz fejezni valamit, vagy csak simán szar, alulexponált képek?


És amúgy mi a mondanivalójuk? Nehezen találom a témát rajtuk. Az első címe lehetne talán "A félbevágott fa". A második? Hm. Fogalmam nincs. Kedves ismerősöm szavait idéznéhetném: "Ez mi a fsz?"


Ajánlok én neked valamit. Mielőtt feltöltesz egy képet, menj fel a gugli képkeresőjére, vagy valamelyik fotómegosztóra és keress hasonlóakat. Például: "havas fenyőfa". Aztán hasonlítsd össze a te képeddel az ott látottakat. Ha már úgy érzed, minőségben, esztétikában a közelében jársz az ott látottaknak, akkor ESETLEG érdemes már mutogatni. Addig, amíg ennyire unalmas, érdektelen, semmitmondó képeid vannak, addig inkább ne. Csak ártasz vele magadnak.


Ha esetleg nem látod a különbséget egy jó fénykép és a te képeid között, akkor nagyon komoly gondok vannak.

2018. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező: a két legutolsó képet fel tudnád tenni (leehtőleg ugyanoda) mindenféle korrekció nélkül eredetiben, hogy mi az amit a géped látott? Mert akkor talán tudnánk segíteni /amit a 22-es is hivatkozott/.
2018. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
27%

A havas bozótos kép nem olyan rossz. Szerintem arra is kéne törekedni hogy téma is legyen a háttér előtt. :)


Az hogy milyen színű a hó élőben és a képen az sehol nincsen megírva....


Szerintem csináld és fejlődj!

2018. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy ha a kontraszt állítás után használ egy kis csúcsfény/árnyék kompenzációt akkor visszakapod az eredeti színezetet
2018. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
79%
11:40-es: szerintem ott rontja el, hogy rosszul huzza le fekete-fehérbe, és akkor romlik sokat a szín. Ezért írtam, hogy jó lenne látni az eredeti képet. Én egy kicsit úgy érzem, hogy mivel kezdő a photoshoppal (vagy hasonlóval) próbál korrigálni de ettől sokat romlik az eredmény.
2018. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
65%

Ez a fényképezés szerintem túl van misztifikálva. A kérdésed, hogy szerintetek milyenek a képek én igazából nem is tudom hová tenni. A korodat egyébként olyan 16-17 évesre saccolnám.

Mégis milyen szempontból kellene értékelni a képeidet?

Rendelkeznek e művészi igényességgel?

Megkapóak-e?

Érdekesek e a témák?

Egyáltalán tetszik e valamelyik?

Ezek a képek miért kellene , hogy érdekeljen ? Szerinted van bennük valamilyen plusz?

Sétálsz az udvaron meglátsz egy verebet, lekapod, irány az insta, és már kérdezed is, hogy na milyen???

Egy ilyen képen mégis mit kell értékelni?

De ugyanez van a kutyáddal is. Kimész az udvarra , kutya ott vigyorog előtted, exponálsz, insta, és már írod is, hogy na milyen lett????

Hát bakker! Mégis milyen értékelést vársz????

Az egyik képen van egy veréb, max. annyit tudok mondani, hogy ügyes vagy hogy lencse végre tudtad kapni és nem repült el még idő előtt.

A kutyád meg rajta van a képen, végül is egy kutyától sok mindent nem lehet várni, pozitív hogy bele néz a kamerába, jutalom kekszet neki….

Hogy ezek a képek hordoznak e valamilyen művészi tartalmat, rendelkeznek e valamilyen művészi igényességgel? Szerintem erre te is tudod a választ.

Ez a fényképezősdi meg művészkedősdi nem így működik. Persze a „ nagy fotósok” vagy inkább azok akik hivatás szerűen művelik, vagy hobbiból és viszonylag magas színvonalon azok is ugyan azt az exponáló gombot nyomkodják mint te. De a végeredmény mégis más milyen.

Vagyis az nem úgy működik, hogy aki oda szabadul egy fényképezőgép exponáló gombjához, és ne adj isten még meg is nyomja az már fotóművészet.

Ma már mindenki nyomkodja ész nélkül az exponáló gombot mert megteheti. Én azt mondom ennek örülni kell, hogy már nem csak a kiváltságosok készíthetnek képet.

De sajnos vagy nem sajnos a sok exponáló egyénből csak kevesen jutnak el a művészi igényességig. A többi csak „ ugatja „ a fotózást.

2018. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
79%
27. (12:02): El lehet indulni egy dokumentarista irányba. Vagy műszaki/szakmai fotók felé. Ott totálisan mások az elvárások. Én munkám miatt rengeteg olyan fotót csinálok ami a kivül állók számára értéktelen, érdektelen. Aztán a bíróságon a szakértők órákat nézegetik... Ez is fotózás, de ez egy nagyon nagy mértékben más irányzat. Inkább az a lényeg, hogy tudja kezelni a technikát, akár a fényképezőgépet akár az utómunka szoftvereket. És ezért nekünk kezdőként nem is engedték meg az utómunkát (igaz akkor még kicsit nehezebb volt főleg dia esetén). Legyen egyből jó a kép, és útómunkával csak azt korrigáljuk amit feltétlenül kell, mert a CCD/CMOS érzékelők olyanok amilyenek.
2018. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
56%
Láttam vannak megint új fotók. Olvasod amit itt írunk vagy csak teszteled a türelmünket?
2018. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Építő jellegűnek veszem. Ma ismét fotóztam, de sorra töröltem ki a képeket(3db volt összesen)

Ha nincs meg a téma, akkor semmi értelme az egésznek. Azaz ha naplementét akarok kelteni a képen, akkor olyan szögből próbáljam ahol lehető legjobban látszódik, minél kevesebb zavaró tényezővel. Értem ezalatt a fákat.

Újranéztem a képeket, megmondva az őszintét magamat látom benne vagyis azt, hogy jó az oda csak készüljön el. Mindegy milyen minőségben. Aztán csodálkozom ha pl a suliban is tele van hibával amit csinálok. De mikor precízen, odafigyelve összerakom akkor pedig jól esik a pozitív visszaértékelés. (PowerPoint beszámolót kellett készítenünk, előadnunk. Én saját ízlésem szerint készítettem el. Azaz videókat vágtam bele. Szinte csak videó volt. De nem az a lényeg hanem az, hogy fel volt építve az egész előadásom.) Ezt csak azért írom le, mert ha fel lennének építve a képeim illetve precízen elkészítve, akkor nem lenne gond.

Beletrafáltatok, mert van aki dicséri a képeim. De én sosem vagyok megelégedve. Nem is tudom, hogy miért publikálom.


De legalább már ismerős a kompozíció szó. Google segítségével találtam pár érdekes információt melyeket lehet, hogy hasznosítani fogok.


Mélységélesség nem nagyon állítható a bridge gépeken. Vagy csak én vagyok ismételten nagy tévedésben?


Feltöltöttem ismételten pár képet. Eredetiben a tegnapi havas képet.

Szerkesztőprogram eléggé gagyi. Na most fogtok nagyot nézni. Androidos galéria szerkesztője. Mivel jelenleg csak tabletem van(Windows és Androidos egyaránt, így pl egy Photoshop eléggé nehezen futna) Csakhogy ne legyen kérdés:volt laptopom, de i3 5010U processzor gyenge volt. Azelőtt pedig a 2520M-es HP 8460P volt egy fokkal jobb.

Másrészt csak ma láttam, hogy szürke a hó a képeken. Tableten nem nagyon különbözik a szürke és a fehér. Köszönhető az erősen fehér háttérvilágításnak.


Innentől kezdve reménykedem, hogy készül majd értékelhetőbb kép is. Melyeket én is szívesen nézegetek majd.

2018. márc. 19. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!